Łodzie latające - chętni na miniprojekt ???

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Marcin Kawałek » Pon Sty 31, 2005 11:44 am

Skrzydla i usterzenie sa z Sunderlanda, a ze Styrlinga to wlasciwie tylko kabina pilotów

dobra bez żartów :) bo ludzie pomyślą ze na prawdę można zrobić Shorta Shetlanda z połączenia shorta stirlinga i sunderlanda :)
Marcin Kawałek - LugeR
---------------------------------------
Awatar użytkownika
Marcin Kawałek

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Arcturus » Pon Sty 31, 2005 3:20 pm

Michał Janik napisał(a):A
PS. Ostatnio na gieldzie modelarskiej w Muzeum Techniki Pan mial do sprzedania Dorniera z Matchboxa (nie wiem, ktory numer - taki z dwoma smiglami - pchajacym i ciagnacym) za 35 zl. Ostatkiem sil - powstrzymalem sie!

To pewnie Do-18, z którym ja walczyłem i przegrałem (przepakowanym przez Revella). Ciesz się, że się powstrzymaleś - pierwszy raz miałem do czynenia z modelem, gdzie nawet stateczniki poziome nie pasowały do kadłuba na jakieś 2 mm. Właściwie całego trzeba "przeryć" - na kadłubie brak linii podziału blach, za to na pylonie i silniku są potworne kaniony.
Model, wstępnie pomalowany, czeka w jakimś pudle po przeprowdzce, kiedyś go skończę dla zasady, żeby stanął na półce obok Cataliny. Bo maszyna piękna i oryginalna, m.in. dzięki układowi napędowemu.
Awatar użytkownika
Arcturus

Miejscowość: 172

Postprzez Zbyszek Malicki » Wto Maj 24, 2005 9:31 pm

Witam

jako jeden z pomyslodawcow tego mini-projektu poczulem sie do obowiazku zaktywizowania jego uczestnikow :lol:
Oczywiscie projekt nie ma zadnych ram czasowych ani restrykcji :D ale chcialem sie zorientowac czy ktos moze cos dlubie z tych wielu chetnych ktorzy zglaszali swe wstepne zinteresowanie. Jako ze ostatni post w tym watku byl ze stycznia widzi mi sie ze projekt umarl smiercia naturalna....... :cry:
Ale moze nie do konca, chocby u mnie jednak cos sie dzieje. Z zadeklarowana lodzia Aichi z zywicy rzeczywiscie slabiutko. Na razie wkleilem wregi i pare drobiazgow, ale ona idzie strasznie ''pod gorke'' i jeszcze sporo czasu uplynie zanim ja skoncze (zwlaszcza ze chce ja cala ''PRZENITOWAC'' co jest dosc zmudna robota.
Chcialbym natomiast zasygnalizowac ze jednak cos sie u mnie dzieje. Mam mocno zaawansowana w budowie inna lodz latajaca japonskiej marynarki. Jest to Aichi E11A1 zestaw Fujimi 1/72 caly z plastiku :lol:
Juz przenitowany i sklejony kadlub i skrzydla. Zalaczam jedna bardzo slaba fotke na zachete. 8-) Jak bede mial lepszy aparat to dam cos wiecej.

Image

Pozdrawiam wszystkich uczestnikow i obserwatorow tego projektu i zachecam do aktywnosci :lol:
Na warsztacie:
P40 K (60%)
Ki-83 (96% )
Avenger (65%)
W zawieszeniu:
Aichi E11A1 (55%) cos drgnelo i stanelo
Aichi H9A1 (5%)

Image
Awatar użytkownika
Zbyszek Malicki

Miejscowość: Warszawa

Poprzednia

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości