Łodzie latające - chętni na miniprojekt ???

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Marcin Kawałek » Pon Gru 06, 2004 1:14 pm

Michał Janik napisał(a):Napisz, co masz? Ja ostatnio wpadłem na szatański pomysł - przerysowałem sobie z planów z "Warpainta" Sunderlanda, pooglądałem jego rysunkowy przekrój i dostepne w necie fotki - i rozrysowałem właściwie całe wnętrze, włącznie z kucenką (kambuzem), WC, komorą kotwiczną i stojakiem na karabiny... Musze Wam się przyznać, że zabawa była z tym przednia - zwłaszcza, kiedy zaczałem się orientować po fotkach, które drzwi i schody prowadzą dokąd etc...

uuuuuuu to chyba masz więcej niż ja :) ... moze dzisiaj wrzucę na serwer to wkleję linka do tego co mam
Marcin Kawałek - LugeR
---------------------------------------
Awatar użytkownika
Marcin Kawałek

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Arcturus » Nie Gru 26, 2004 4:53 pm

Witam, straszny zastój w naszym miniprojekcie, więc ja się pochwalę, że dzieki świętom udało się trochę nadgonić prace nad Cataliną. Niestety nie mam cyfraka, więc tylko tekstowo: kadłub i skrzydło (zamierzam je połączyć już po malowaniu) w 95 % gotowe do próbnego malowania, wtedy zacznie sie poprawianie wszystkich niedoróbek i odtwarzanie faktury (nity), zatartej przy szpachlowaniu. A trochę tego było, głównie ze względu na błąd przy łączeniu połowek kadłuba. Wariant optymistyczny - tydzień do 10 dni do finału, a wtedy jakieś zdjęcia skombinuję (choć wstyd mi będzie pokazać tego "spudłowca" przy cudeńkach, jakie tu niewątpliwie powstaną).
Awatar użytkownika
Arcturus

Miejscowość: 172

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Nie Gru 26, 2004 5:18 pm

wot i problem. Model jakos tam powstaje, ale babranina z wnetrzem... Ino aerka nie mam i nie mam jak go pomalowac... :lol:
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Miejscowość: Stolica Galicji Zachodniej

Postprzez Arcturus » Wto Sty 04, 2005 12:17 pm

Mam do Was pytanie - jaki macie pomysł na wash części mających kontakt z wodą? Szkutnicy używają, o ile mi wiadomo, cynamonu żeby uzyskać efekt rdzy. Nasze aluminiowe cudeńka jednak chyba nie rdzewiały, choć na pewno słona woda jakoś oddziaływała na farbę.
Awatar użytkownika
Arcturus

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Śro Sty 05, 2005 6:57 pm

jeżeli na modelu jest farba, to polecam znaczne obicie (farba złazi po kontakcie ze słoną woda, co widac po samolotach lotnictwa Japonii czy wczesnym Seafireach ze stałymi skrzydłami.

Potem na krawędziach blach z farbą nałorzyć bardzo jasny szary, wręcz biały, co będzie imitować osad z soli.
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Arcturus » Śro Sty 05, 2005 7:34 pm

Jakub Talib Jastrzębski napisał(a):jeżeli na modelu jest farba, to polecam znaczne obicie (farba złazi po kontakcie ze słoną woda, co widac po samolotach lotnictwa Japonii czy wczesnym Seafireach ze stałymi skrzydłami.

To oczywiście prawda, szczególnie dla maszyn działających na Pacyfiku, ale akurat przy mojej catalinie niespecjalnie się sprawdza - w "In Action" jest zdjęcie egzemplarza który robię - PBY - 4 "ósemka", i choć nie jest najlepszej jakości, to nie widac tam zbyt wielu odprysków (jedynie w okolicach silników na płacie). Amerykańskie farby chyba znacznie lepiej trzymały niż japońskie, a może też Jankesi bardziej dbali o samoloty.
Ostatnio edytowany przez Arcturus, Śro Sty 05, 2005 8:10 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Arcturus

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Śro Sty 05, 2005 7:41 pm

Więc próbój z imitacją osadu z soli. Poza farbami przyszły mi namyśl jeszcze suche pastele w kolorze szarym, dobrze widać efekt osadzania się soli na współczesnych jetach z amerykańskich lotniskowców.

Pozdrowienia ze stolicy Galicji 8-)
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Arcturus » Pon Sty 17, 2005 11:33 pm

Witam,
gwoli ożywienia projektu przesyłam świeżutkie zdjątka mojej Cataliny w stanie na dziś, czyli kadłub po nałożeniu kalek, przed ostatecznym wykończeniem. Zdjęcia troche kiepskie bo w pośpiechu i przy lichym świetle, za co przepraszam. Biję się z myślami czy robić ostry brudzing czy też nie, obecnie skłaniam się ku bardzo delikatnemu. A skrzydło czeka na dostawę farby (córeczka wylała ;)).

Image

http://img.photobucket.com/albums/v249/ ... C02864.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v249/ ... C02861.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v249/ ... C02858.jpg
Awatar użytkownika
Arcturus

Postprzez Marcin Kawałek » Wto Sty 18, 2005 12:32 pm

szkoda że tak mało widać na tych zdjęciach :)
ale przynajmniej gazetę można poczytać :) ;) 8-)
Marcin Kawałek - LugeR
Awatar użytkownika
Marcin Kawałek

Postprzez Arcturus » Wto Sty 18, 2005 1:42 pm

Marcin Kawałek napisał(a):szkoda że tak mało widać na tych zdjęciach :)
ale przynajmniej gazetę można poczytać :) ;) 8-)

Chyba przesadziłęm z pośpiechem, ale tak było wczoraj :) dzisiaj spróbuję sprężyć się i zrobić lepsze zdjęcia - problem w tym, że używam kamery z opcją aparatu i trochę trudniej jest zrobić jako takie zdjęcie niż zwykłym cyfrakiem. Inna sprawa, że na razie niewiele jest do pokazania, goły kadłub pomalowany bez wykończenia ;) Kamerę mam pożyczoną tylko na kilka dni i chciałem wrzucić JAKIKOLWIEK ślad aktywności w projekcie.
Awatar użytkownika
Arcturus

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Wto Sty 18, 2005 7:23 pm

wygląda jak ropucha gotująca się do skoku ;o) ale mnie jako ekscentrykowi ropuchy się podobają :D
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Zbyszek Malicki » Śro Sty 19, 2005 3:44 am

Nie przejmuj sie Artur docinkami :lol:
Na razie ty jedyny cos pokazales, zdjecia sa OK. Ja tam widze to co trzeba na nich....... Cataline :P
Fajne te kolorki. Ja Cataline mam czarna :roll:
Ale jeszcze duzo wody w kranie uplynie zanim sie za nia wezme. Ja narazie mam kupe roboty komputerowej... i sporo zajec przy mojej coreczce (juz 7 tygodni zycia 8-) ) A ostatnio dostalem zebate kolko od zegarka i planuje z tego zrobic narzedzie do nitowania no i przenitowac cala moja zywice :shock:
Nie wiem ile mi sie z tym zejdzie ale chce sprobowac bo niezly bedzie efekt koncowy jak mysle. Apropos czy ktos moze zaproponowac z czego mam zrobic do tego raczke???

U mnie jedynym naprawde mocnym akcentem wystartowania w tym projekcie jest ilosc modeli lodzi latajacych jaka sie pojawila po jego rozpoczeciu. Jak chcecie to sie z wami podziele co ostatnio nabylem, bo jakos mnie naszlo na te lodzie :lol:
Tak wiec od pazdziernika zeszlego roku na polkach wyladowaly:
PBY Catalina (Academy)
Dornier Do 24 (Italeri)
Supermarine Walrus (Matchbox)
Supermarine Stranraer (Matchbox)
Kawanishi Mavis (Hasegawa)
Fairchild 91 (sword) - sklejony - do kretowania
Aichi E11A1 Laura (Fujimi)
i ostatnio Cant Z501 Gabbiano (Italeri)

O kurde, ale tego wyszlo...... kiedy ja to zrobie???
No ale najpierw zabieram sie za moja zywiczna H9A1 - moze juz niedlugo bede mogl cos przy niej wydlubac.

pozdrawiam
Zbych
Na warsztacie:
P40 K (60%)
Ki-83 (96% )
Avenger (65%)
W zawieszeniu:
Aichi E11A1 (55%) cos drgnelo i stanelo
Aichi H9A1 (5%)

Image
Awatar użytkownika
Zbyszek Malicki

Postprzez Michał Janik » Wto Sty 25, 2005 10:37 pm

A ta pieknote znacie?
Macie o niej jakies informacje blizsze?
Modelu, to chyba nikt nie robi tej konstrukcji....

Image

tu daje link, jakby sie nie wklejalo:
http://www.ww2incolor.com/gallery/British/abk

/zdjecie pochodzi ze strony "WW II in color" ( http://www.ww2incolor.com/ ) /

PS. Ostatnio na gieldzie modelarskiej w Muzeum Techniki Pan mial do sprzedania Dorniera z Matchboxa (nie wiem, ktory numer - taki z dwoma smiglami - pchajacym i ciagnacym) za 35 zl. Ostatkiem sil - powstrzymalem sie!
Pozdrawiam - Socjo
to forum jest wyposażone w boską funkcję

"SZUKAJ",

której stosowanie polecam wszystkim, którzy chcą wiedzieć np. "A jak zrobić model???"
Awatar użytkownika
Michał Janik
Dobry Duch PWM

Postprzez Marcin Kawałek » Śro Sty 26, 2005 2:03 pm

A ta pieknote znacie?
Macie o niej jakies informacje blizsze?

poznaję ! poznaję ! to Short Styrling :) ;o) ;o) tylko dlaczego ma łódź przyczepioną do spodu kadłuba ;)

Modelu, to chyba nikt nie robi tej konstrukcji....

No właśnie ale jak juz sie ma model styrlinga do prawie 70% sukcesu :) wystarczy dorobić łódkę ;o)
Marcin Kawałek - LugeR
Awatar użytkownika
Marcin Kawałek

Postprzez hadzi1 » Sob Sty 29, 2005 5:35 pm

Styrling tu nie wystarczy :( Skrzydla i usterzenie sa z Sunderlanda, a ze Styrlinga to wlasciwie tylko kabina pilotów :roll:
PSP 1918-dzis i jutro!
Awatar użytkownika
hadzi1

Miejscowość: z Rybca

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość