Łodzie latające - chętni na miniprojekt ???

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Pon Sie 23, 2004 3:57 pm

zastrzały na twoim miejscy wyposażyłbym w druciki, a skrzydła w otworki, powinno to wzmocnić konstrukcję. Dodatkowo możesz to po sklejeniu próbować zaszpachlować DISTALEM.
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Miejscowość: Stolica Galicji Zachodniej

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Pon Sie 23, 2004 5:06 pm

a u siebie robię przedział radiooperatora. Wiem jedynie gdzie był więc wzoruje się na zdjęciach przedziału Lancastera. :lol: Dodatkowo kombinuję nową tablicę przyżadó, wykonaną z karty telefonicznejboroanej frezami dentystycznymi, popodlejanej zegarami z "kliszowych" śmieci po starych blaszkach.

Image
a to mój stranraer
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Marcin Kawałek » Pon Sie 23, 2004 5:35 pm

A jakiego będziesz robił? Może jakiegoś ratunkowego z Korei czy Wietnamu?

szczerze powiem że się nie zastanawiałem :) dostęne malowania sa takie Image
ale klimaty vietnamskie zawsze mi się podobały ... tak więc być moze będzie to coś z tamtego okresu :)
Dziwne tego Albatrosika robilem ładnych kila lat temu jako Revella

w sumie Monogram i Revell to jedno :)
ja go kupiłem jako Monogram Classics
Image

w tej serii ukazały się także:
Image
Image
ale sa to modele już stare i odbiegają znacznie od dzisiejszych standardów
Marcin Kawałek - LugeR
---------------------------------------
Awatar użytkownika
Marcin Kawałek

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Piotr Mikołajski » Pon Sie 23, 2004 6:43 pm

Marcin Kawałek napisał(a):klimaty vietnamskie zawsze mi się podobały ... tak więc być moze będzie to coś z tamtego okresu :)

Pewnie linkę znasz, ale tak na wszelki wypadek dam: http://www.hu-16.com/ - trochę ciekawych fotek tutaj jest.

Marcin Kawałek napisał(a):ja go kupiłem jako Monogram Classics [...] ale sa to modele już stare i odbiegają znacznie od dzisiejszych standardów

Często łącznie ze skalą. "Flyer" braci Wright jest oryginalnie w skali 1/39 i w takiej został ostatnio wznowiony przez Revella, ale tutaj jest jeszcze jako 1/48 - ładnie można się naciąć ;o)
"O drżąco kpiący wyobraźni horyzoncie,
Wieczny zamęcie i fermencie, i płomieniu
Nie pozwól abym kiedyś cię zamienił
Na z gruntu słuszny, z gruntu mocny punkt widzenia" - Zespół Adwokacki "Dyskrecja"

Piotr "Mikołaj" Mikołajski
Awatar użytkownika
Piotr Mikołajski
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Olsztyn

Postprzez JMB » Wto Sie 24, 2004 8:57 am

To ja sobie zrobię w tym temacie Do-24 i moze Sunderlanda...
JMB

mało casu, kruca bomba:-(
Awatar użytkownika
JMB

Miejscowość: WROCŁAW

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Czw Sie 26, 2004 4:11 pm

jak tam u Was prace? Mnie zostało jeszcze troche roboty z wnętrzem (przedział wypoczynkowy i stznowiska strzeleckie), gotowa jest kabona pilota , przedział nawigatora i przednie stanowisko strzeleckie. Kilometry drutu, karty telefoniczee, portfolio :roll: czego ja tam nie użyłem...
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Marcin Kawałek » Pią Sie 27, 2004 8:07 am

Jakub Talib Jastrzębski napisał(a):portfolio

alllee o sssooo choziii :lol: :lol:
Marcin Kawałek - LugeR
Awatar użytkownika
Marcin Kawałek

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Pią Sie 27, 2004 10:56 am

o okładkę do takiegi folderu. Dwa arkusze A4 cienkiego plastiku, jedna biała, druga przeżroczysta. Miodzio :!: Postaram się o jakieś fotki, ale dopiero jak pomaluję wnętrze, bob teraz wygląda tragicznie :lol:
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Arcturus » Wto Wrz 14, 2004 9:23 am

Panowie, jedni używają czasu przyszłego, inni piszą o postępach - to jak z tym miniprojekcikiem? Czy będzie on nieformalny i nikt nie przejmuje się terminami, czy coś robimy razem? Pytam, bo mine coraz bardziej łapki na moją Catalinę świerzbią a chciałbym przy okazji włączyć się w pierwszy projekt na grupie...
Awatar użytkownika
Arcturus

Miejscowość: 172

Postprzez Marcin Kawałek » Wto Wrz 14, 2004 1:23 pm

Widzę że wkradła się niepewność w nasze szeregi :) :lol: 8-)
miniprojekt rusza oficjalnie na jesieni (październik) ... jak ktoś nie ma co robić to zachęcam do zrobienia jakiegoś opisu tego co będzie sklejał (zdjęcia mile widziane) i umieszczenia w tym wątku.
Marcin Kawałek - LugeR
Awatar użytkownika
Marcin Kawałek

Postprzez Arcturus » Śro Wrz 15, 2004 9:57 am

Mnie kusi zaczać teraz, może podeślę jakieś fotki, choć nie będzie pewnie czym się pochwalić - mam tak mało czasu że będzie to raczej "ałtofboks", tylko przedział strzelców tylnych chcę troszkę odpacykować. Tak więc ruszam z PBY-4 (myślę że to będzie miłe urozmajcenie od wszędobylskiej PBY-5).
Awatar użytkownika
Arcturus

Postprzez Arcturus » Czw Wrz 16, 2004 9:07 am

Witam,
niby zdjęć Cataliny można znaleźć w necie mnóstwo, ale w większości są to fotki wersji PBY-5. Ja natomiast zabieram sie za PBY-4 (Academy, 1:72) i byłbym wdzięczny za jakiekolwiek fotki wnętrza, szczególnie tylnego przedziału strzelców. Najlepiej, aby były to fotki inne niż te z "In Action" i "Walkaround"...
Wielke dzięki za jakąkolwiek pomoc!
Awatar użytkownika
Arcturus

Postprzez Piotr Mikołajski » Czw Wrz 16, 2004 9:28 am

Arcturus napisał(a):Wielke dzięki za jakąkolwiek pomoc!

Skontaktuj się z Mariuszem Pulkowskim, bo on ma od metra informacji na temat Catalin wszelkich wersji :o)
"O drżąco kpiący wyobraźni horyzoncie,
Wieczny zamęcie i fermencie, i płomieniu
Nie pozwól abym kiedyś cię zamienił
Na z gruntu słuszny, z gruntu mocny punkt widzenia" - Zespół Adwokacki "Dyskrecja"

Piotr "Mikołaj" Mikołajski
Awatar użytkownika
Piotr Mikołajski
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Olsztyn

Postprzez Michał Janik » Sob Wrz 18, 2004 8:46 am

Mam pytanie: w jakiej konwencji będziecioe robić swoje Walrusy, Sunderlandy i inne takie co starsze, nieco siermiężne modele?

Prosto z pudła, czy jakieś waloryzacje? Ja mam taki właśnie dylemat z Sunderlandem - jeden z najpiękniejszych samolotów, a model aż się prsi o np. zrobienie choć fragmentów wnętrza. Trochę dokumentacji mam (Warpaint z planami, Profile, jakiś przekrój aksonometryczny (???)), ale w sumie Zakopać się w taki pomysł, to jest kilka miesięcy dobrej pracy,a ja problemy mam ze skończeniem nawet prostego modelu. O przeryciu linii nawet nie marzę - zresztą uważam, że dyktat wklęsłej linii to trochę kwestia mody i wygody (ale odbiegamy nieco od tematu). No i w dodatku, to co mam, jeśli chodzi o dokumentację, to i tak wciąż mało.... Na pewno mogę zrobić i penie będę to robił - owiewki vacu z oszklenia. Ktoś może będzie chętny? A może by ktoś z kolegów za to skopiował w żywicy jego uzbrojenie strzeleckie - no właśnie, co tam było - Vickersy czy Browningi?
Zresztą można by w ogóle spróbować się podzielić jakoś podzespołami i je kopiować - co Wy na to?
Pozdrawiam - Socjo
to forum jest wyposażone w boską funkcję

"SZUKAJ",

której stosowanie polecam wszystkim, którzy chcą wiedzieć np. "A jak zrobić model???"
Awatar użytkownika
Michał Janik
Dobry Duch PWM

Postprzez JMB » Sob Wrz 18, 2004 10:10 am

Michał Janik napisał(a):Mam pytanie: w jakiej konwencji będziecioe robić swoje Walrusy, Sunderlandy i inne takie co starsze, nieco siermiężne modele? Prosto z pudła, czy jakieś waloryzacje?

Ja Do-24 i Sunderlanda lecę prosto z pudła jako wprawkę przed BV222- pod względem wielkości. Inaczej pewnie nigdy bym nie skończył, kruca bomba - mało casu:-(( Zbieram tylko materiały na jakieś fajne malowanie. W kolejce czeka Catalina, ale tutaj chętnie bym wrzucił jakąś żywicę do środka, a z tym kiepsko:-((
Pozdr
JMB

mało casu, kruca bomba:-(
Awatar użytkownika
JMB

Miejscowość: WROCŁAW

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość