Łodzie latające - chętni na miniprojekt ???

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Marek » Sob Wrz 18, 2004 12:23 pm

Jezeli ktos wskaze jakies miejsce w sieci, to jestem w stanie podrzucic kilkanascie fotek Sunderlanda (Mk.V chyba; nie pomne, ale pozny w kazdym razie, bez wiezyczki grzbietowej i z Browningami w "talii") zarowno od srodka (przedzial wypoczynkowy, "komora bombowa" jak i od zewnatrz. Fotki wykonane w RAF Museum w Londynie. Nie obrobione (czasowy brak mozliwosci obrobki)i dosc spore.
/Marek

Na warsztacie:
- Projekt "Madagaskar"
Awatar użytkownika
Marek

Miejscowość: Gdansk

Postprzez Zbyszek Malicki » Nie Wrz 19, 2004 3:51 pm

Michał Janik napisał(a): No i w dodatku, to co mam, jeśli chodzi o dokumentację, to i tak wciąż mało.... Na pewno mogę zrobić i penie będę to robił - owiewki vacu z oszklenia.

Moze troche pomoze ci ten link:
http://www.seawings.co.uk/
(Tam w dziale model articles znajdziesz Sunderlanda)
moze go juz znasz, moze nie. Mysle ze to podstawowa strona dla nas – klejacych lodzie latajace. Jest tam mnostwo zdjec i roznych innych ciekawych rzeczy :P

A ja ze swojej strony zapytam nasze juz dosc liczne grono:
czy bedziecie swoje lodki stawiac na kolkach czy na wodzie jak nalezy :lol:

pozdro
Zbych
Na warsztacie:
P40 K (60%)
Ki-83 (96% )
Avenger (65%)
W zawieszeniu:
Aichi E11A1 (55%) cos drgnelo i stanelo
Aichi H9A1 (5%)

Image
Awatar użytkownika
Zbyszek Malicki

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Arcturus » Nie Wrz 19, 2004 5:25 pm

Zbyszek Malicki napisał(a):A ja ze swojej strony zapytam nasze juz dosc liczne grono:
czy bedziecie swoje lodki stawiac na kolkach czy na wodzie jak nalezy :lol:

pozdro
Zbych

no cóż, moja Catalinka bezwstydnie stanie na kółkach, tak ją łatwiej eksponować...
Awatar użytkownika
Arcturus

Miejscowość: 172

Postprzez kojot nemo » Pią Wrz 24, 2004 6:43 pm

Witam! :D

Też bym wszedł z Wami w projekt z Do 18, ale nigdzie nie mogę znaleźć
informacji o jego skrzydłach .Skrzydła były w części kryte płótnem ,a reszta blachą.Wie ktoś jak u góry przechodziło płótno i dokąd sięgało ,a jak na dolnej powierzchni.Kadłub będę rozcinał w kilku miejscach ,to nie chcę popeliny robić ze skrzydłami.To byłby mój pierwszy udział w projekcie .

Chcę zrobić wersję cywilną z gondolą silnikową pierwszego typu(po prostu pierwszy prototyp) i oznnaczeniem cywilnym D-AHIS (monsun) ,albo wersję z gwiazdowym silnikiem ,ale bez wiadomości o skrzydłach nie ruszę.Proszę o pomoc.

Pozdrawiam :)
Piotr
Awatar użytkownika
kojot nemo

Postprzez Zbyszek Malicki » Sob Wrz 25, 2004 7:44 pm

A oto szybki in-boxik mojej lodki.
Jest to lodka Aichi H9A, japonska lodz treningowa, wykorzystywana w wojnie na Pacyfiku, procz treningu rowniez do patrolowania i transportu.
Model w skali 1/72 czeskiej firmy Planet Models. Model jest calkowicie odlany z zywicy. Sklada sie z dwoch polowek kadluba, glownego platu skrzydla (odlanego w calosci) i paru innych drobiazgow jak silniki odlane wraz z obudowami (ale gwiazdy bardzo dokladne), zastrzaly podskrzydlowe, fotele do wnetrza, tablica przyrzadow, kola.
Najwiekszym (choc mysle do usuniecia) mankamentem modelu sa dosc duze pozostalosci po wlewach zywicy do formy (widac je na zdjeciach)
Do modelu dolaczone sa kalkomanie tylko z Hinomaru. Jakiekolwiek oznaczenia trzeba dorobic we wlasnym zakresie.
Ponizej fotki:
Image
Image

pozdrawiam
Zbych
Na warsztacie:
P40 K (60%)
Ki-83 (96% )
Avenger (65%)
W zawieszeniu:
Aichi H9A1 (5%)

Image
Awatar użytkownika
Zbyszek Malicki

Postprzez Michał Janik » Pon Paź 04, 2004 4:47 pm

http://hsfeatures.com/features04/sunderlandbt_1.htm
Niezła sprawa te blaszki do Sunderlanda, są omawiane w odcinakch również przez Scotta van Akena tutaj : http://modelingmadness.com/scotts/allies/gb/sund.htm
Niestety, cena tych urządzonek jest taka, że na pewno sobie na nie nie pozwolę (zresztą poza tablicą i paroma pierdułkami reszta nie jest chyba trudna do dforobienia) Na pewno można "podejrzeć" z tych artykułów, jak należy wnętrze rzeźbić
. PS. W jakich malowaniach przewidujecie swoje Sunderlandy? Trochę jest ciekawych malowanek (polecam profile z książeczki Warpaint o Sunderlandzie ;-))
Pozdrawiam - Socjo
to forum jest wyposażone w boską funkcję

"SZUKAJ",

której stosowanie polecam wszystkim, którzy chcą wiedzieć np. "A jak zrobić model???"
Awatar użytkownika
Michał Janik
Dobry Duch PWM

Postprzez Marcin Kawałek » Wto Paź 05, 2004 8:20 am

jako że słowo się żekło i nadszedł październik proponuję rozpoczęcie miniprojektu o łodziach co wy na to ? czy nadal będzie tylu chętnych co w lecie ??? :)
Marcin Kawałek - LugeR
---------------------------------------
Awatar użytkownika
Marcin Kawałek

Postprzez Arcturus » Wto Paź 05, 2004 9:05 am

IGI!

Catalina PBY-4 (Academy 1:72).
Awatar użytkownika
Arcturus

Miejscowość: 172

Postprzez Marcin Kawałek » Wto Paź 05, 2004 2:26 pm

do którego moderatora trzeba się zgłosić w projektach żeby przesunął ten wątek ???
Marcin Kawałek - LugeR
---------------------------------------
Awatar użytkownika
Marcin Kawałek

Postprzez Piotr Mikołajski » Wto Paź 05, 2004 3:38 pm

Najlepiej bezpośrednio do Piotra Czyża :o)
"O drżąco kpiący wyobraźni horyzoncie,
Wieczny zamęcie i fermencie, i płomieniu
Nie pozwól abym kiedyś cię zamienił
Na z gruntu słuszny, z gruntu mocny punkt widzenia" - Zespół Adwokacki "Dyskrecja"

Piotr "Mikołaj" Mikołajski
Awatar użytkownika
Piotr Mikołajski
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Olsztyn

Postprzez Marcinh » Czw Paź 07, 2004 6:33 am

spróbuję ze Schreckiem 17 z Flotylli Pińskiej
Marcinh

Postprzez Paweł 'Pavvel' Piwosz » Czw Paź 07, 2004 6:55 am

Witam

Może (ale baaardzo moooże) dołączę do Was z Felixtowem, gdzieś w okolicach końca roku, początku przyszłego.
Jesli nie bedzie za późno ;)

Pzdr,
Pavvel
"Gondor? Where was Gondor when the Westfold fell?"

e-mail:pawelpiwosz@pavvel.com
www: http://www.pavvel.com GG:5155981
Awatar użytkownika
Paweł 'Pavvel' Piwosz

Miejscowość: Kraków

Postprzez Zbyszek Malicki » Czw Paź 07, 2004 8:21 am

[quote="Paweł 'Pavvel' Piwosz"]
Może (ale baaardzo moooże) dołączę do Was z Felixtowem, gdzieś w okolicach końca roku, początku przyszłego.
Jesli nie bedzie za późno ;)

Raczej nie bedzie, bo nie okreslilismy konca tego projektu.
(no chyba ze Marcin postanowi cos w tym wzgledzie, bo to na nim raczej bedzie spoczywac zadanie umieszczania materialow na stronie, bo ja niestety z html nie zapan brat 8-( )
Nie jest to z zalozenia projekt ogolnoforumowy tylko mini projekt, choc jak widac, taki bardzo mini to on juz dawno przestal byc 8-)

pozdrawiam
Zbych
Na warsztacie:
P40 K (60%)
Ki-83 (96% )
Avenger (65%)
W zawieszeniu:
Aichi H9A1 (5%)

Image
Awatar użytkownika
Zbyszek Malicki

Postprzez Paweł 'Pavvel' Piwosz » Czw Paź 07, 2004 9:03 am

[quote="Zbyszek Malicki(no chyba ze Marcin postanowi cos w tym wzgledzie, bo to na nim raczej bedzie spoczywac zadanie umieszczania materialow na stronie, bo ja niestety z html nie zapan brat 8-( )

[/quote]

Spoko, jakby co, służę pomocą i miejscem na www :)

Nie jest to z zalozenia projekt ogolnoforumowy tylko mini projekt, choc jak widac, taki bardzo mini to on juz dawno przestal byc 8-)

Przy obecnym rozkładzie PWM, projektów i ...... (potrzebne dopisać), to tylko "mini"projekty we własnym gronie mogą dopisać :)

Pzdr,
Pavvel

PS. Tak jak pisałem - nie obiecuję... to zależy od , ekhm, ekonomii ;)
"Gondor? Where was Gondor when the Westfold fell?"

e-mail:pawelpiwosz@pavvel.com
www: http://www.pavvel.com GG:5155981
Awatar użytkownika
Paweł 'Pavvel' Piwosz

Miejscowość: Kraków

Moze nie do projektu ale w temacie..

Postprzez OKB Darecki » Czw Paź 07, 2004 10:31 am

Witam,
Jestem nowy, pomału czytam watki i sie "wkręcam" Co do projektu to mam na "rampie" Berieva Be-6 1:72 - wstępnie zeszlifowałem wszystkie linie i zonk! NIGDZIE nie ma planów tej łódki - a jest to zestaw Plasticard - zadnego wnetrza, silniki ze płakac sie chce, pominiete podwozie kołowe.... Moze ktos ma cos na temat tej "łódki" oprócz fotek z netu i podzieli sie? Mam monografie Be-12 i jesli nic nie znajde bede konwertował Be-6 do Be-12 .....

Pozdrawiam Daro
Awatar użytkownika
OKB Darecki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość