[All] Ofensywa w Ardenach 1944-1945

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez matejson » Pią Sie 20, 2004 12:10 pm

Wiem wiem i wielkie dzieki za pomoc ;o) i nie wymysliłeś tylko pomogłeś wybrać heheheh :lol: .
Pozdro
Matuesz Mathea
Na warsztacie:
coś tam dłubie....
Awatar użytkownika
matejson

Miejscowość: Gdynia

Postprzez Radagast » Pią Sie 20, 2004 1:28 pm

Witam chętnie się przyłączę.Co prawda robię teraz dioramkę z Francji 44,ale do 1 stycznia powinienem zdążyć zrobić coś z Ardenów.Jak zwykle będzie to niewielka diorama w 1/35 z niemieckim sprzętem.Mam w pudle zaczętego Aufklarungspanzera 38(t).Nie wiecie czy Niemcy mieli go na wyposarzeniu w Ardenach???
Awatar użytkownika
Radagast

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Pią Sie 20, 2004 2:03 pm

oj, chyba nie... może zrób ludzi skorcennego w wilisie 8-)
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Miejscowość: Stolica Galicji Zachodniej

Postprzez Radagast » Pią Sie 20, 2004 4:03 pm

Jakub Talib Jastrzębski napisał(a):oj, chyba nie... może zrób ludzi skorcennego w wilisie 8-)

Nie,dizęki to zbyt popularny temat jak dla mnie.No to może jakiegoś Hetzera zrobię.....sam nie wiem. Jeszczę jest czas.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Radagast

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Pią Sie 20, 2004 7:04 pm

raczej sztug 40, Koenigstiger, Sd.kfz. 250 i 251. A jak chcesz coś mniej oklepanego to np. Sztuga 40 w "amerykańśkim" malowaniu. Mało jest takich modeli w 1/35, a dużych zmin nie było. Bo Panterę chyba miał robić dragon, więc będzie wysyp...
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez RadekP » Pią Sie 20, 2004 10:06 pm

O no to moze i ja sie załapie, zamierzam sie zabrac we wrzesniu za M24 Chaffe z Bastogne, to bedzie do projektu jak znalazł! A do ardenów to trafiło dużo sprzętu ,nawet Sdkfz 232 , Pz III M takze mozna wybierac i wybierać. Mozna by Ersatz M10 zrobic, albo StuGa z 150 SS PzBrig. udającego amerykański pojazd (jest taka fotka, ale ten StuG nie przypomina żadnego amerykańskiego wozu niestety, nie wiem kogo oi chcieli nabrac). Można zrobić zdobytego M8 przez niemców, dużo jest ciekawych tematów związanych z ardenami. Ja zrobiłem 4 lata temu dioramke przedstawijącą Shermana 76mm upolowanego przez FJ z Panzerschreckiem, z czołgu ewakułuje sie załoga, a niemcy już ich obstawiaja. Ale to za stare jest żeby przedstaiwać do projektu :)
RadekP

Postprzez wehrwolf » Pią Sie 20, 2004 10:31 pm

no ja tez mam w planach cos z arden
mam co wybierac bo stoi ladnie transporter usa z dzialkiem plot,willys hetzer ..w sumie brakuje troche "ludzi":]
...hmm czy wirbelwindy byly w ardenach??

ale nie wiem czy fotki beda wiec zrobie to dla siebie ;)
pozdrawiam

Rafal
nie sklejam tylko zbieram...hmm to chyba zaawansowana forma modelarstwa ;)
Awatar użytkownika
wehrwolf

Postprzez Radagast » Sob Sie 21, 2004 9:02 am

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie Sd.Kfz. 250/8 z działkiem 75mm L/24.Są może jakieś fotografie tego pojazdu z Ardenow?
Awatar użytkownika
Radagast

Postprzez RadekP » Sob Sie 21, 2004 10:55 am

Czyli Radagast na warsztat trafiłby Stummel...fajny maluszek. Mam kilka zdjec z Ardenów sdkfz'ów 250 to popatrze, moze i on tam jest.
RadekP

Postprzez Wojtek Mąka » Nie Sie 22, 2004 4:44 pm

Witam
W sumie zacząłem już trochę dłubanie przy tigerze II "222" K. Sowy, ale nie wiem, czy zdążę... Jakby co, nie miejscie żalu ;o) No i nie wiem, czy robić go w takim stanie "zniszczonym":

Image

czy też może gdy jeszcze jeździł :lol:
Image

w sumie zdjątek jest sporo, problemu nie powinno być.
Wehrwolf, wirble były w ardenach, ale jarze tylko jedno zdjątko, kiepskie, w Ospreyu "Peiper & Skorzenny".

pozdr
Wojtek

aha, fotki z Tigers in Combat Schneidera (chyba) i kroniki Wochenschau. Obie publikowane na DG M-L
Wojtek Mąka

Miejscowość: Heidekraut - Bydgoszcz

Postprzez RadekP » Nie Sie 22, 2004 7:54 pm

Wojtek słuchaj a moze wiesz kiedy Hitlerowi został zaprezentowany prototyp Tigera II? Wiem ze makiete pokazali mu w styczniu 1943,a le mnie interesuje kiedy zobaczył gotowy czołg-któryś z prototypów jak przypuszczam. Nie znalazłem teog nigdzie niestety.
RadekP

Postprzez Wojtek Mąka » Pon Sie 23, 2004 11:26 am

Barbarossa napisał(a):Wojtek słuchaj a moze wiesz kiedy Hitlerowi został zaprezentowany prototyp Tigera II? Wiem ze makiete pokazali mu w styczniu 1943,a le mnie interesuje kiedy zobaczył gotowy czołg-któryś z prototypów jak przypuszczam. Nie znalazłem teog nigdzie niestety.

nie wiem, niestety...
Wojtek Mąka

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Pon Sie 23, 2004 5:17 pm

Buhaka, ubieram niemców w sukienki :lol: Figurki PREISERA których używam są starszej generacji, jedno-częściowe i słabej jakości, choć w ciekawych pozach. Ostatecznie chcę zrobić zimnijeszą scenerię, dlatego część gigurek będzie w płaszczach i kombinezonach spado. Każdą wybraną fifukrę trzeba 'ubrać' w spódniczkę z husteczki higienicznej która będzie imitować dół płaszcza wystający pod kombinezonu. Potem trzeba ten twór zamaskować taśmą i dorobić ze szpachlówki rozpięty dół kombinezonu. mrówcza robota.
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Wojtek Mąka » Wto Sie 24, 2004 8:07 am

Wojtek Mąka napisał(a):
Barbarossa napisał(a):Wojtek słuchaj a moze wiesz kiedy Hitlerowi został zaprezentowany prototyp Tigera II? Wiem ze makiete pokazali mu w styczniu 1943,a le mnie interesuje kiedy zobaczył gotowy czołg-któryś z prototypów jak przypuszczam. Nie znalazłem teog nigdzie niestety.

nie wiem, niestety...

dokopałem się w signalu o tigerze, że gotowego T2 po raz pierwszy pokazano adolfowi i inszym inspektorom w październiku 43. Ale kiedy dokładnie i gdzie to nie wiem...

Wojtek
Wojtek Mąka

Postprzez matejson » Wto Sie 24, 2004 9:42 am

Jakub Talib Jastrzębski napisał(a):Buhaka, ubieram niemców w sukienki :lol: Figurki PREISERA których używam są starszej generacji, jedno-częściowe i słabej jakości, choć w ciekawych pozach. Ostatecznie chcę zrobić zimnijeszą scenerię, dlatego część gigurek będzie w płaszczach i kombinezonach spado. Każdą wybraną fifukrę trzeba 'ubrać' w spódniczkę z husteczki higienicznej która będzie imitować dół płaszcza wystający pod kombinezonu. Potem trzeba ten twór zamaskować taśmą i dorobić ze szpachlówki rozpięty dół kombinezonu. mrówcza robota.

:shock: chłopie chce Ci sie to robic, a poza tym czy ten pomysł wypali, czasem żeby babuleńki nie wyszły :lol: hahah!! :twisted:
Matuesz Mathea
Na warsztacie:
coś tam dłubie....
Awatar użytkownika
matejson

Miejscowość: Gdynia

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość