[All] Ofensywa w Ardenach 1944-1945

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Wto Sie 24, 2004 1:44 pm

pomysł wypali, z resztą w 44 czy 45 to już głównie babulinki walczyły :lol:
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Miejscowość: Stolica Galicji Zachodniej

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Śro Sie 25, 2004 4:22 pm

oto moja dioramka

Image

więcej fotek i opis budowy na
http://www.przestworzadws.netlook.pl/viewtopic.php?p=2464#2464
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Salvator » Czw Sie 26, 2004 10:14 am

bardzo ładna a km to z jakiego zestawu :?:
Awatar użytkownika
Salvator

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Czw Sie 26, 2004 12:26 pm

Km w Wilisie jezd w zestawie (Airfix, ten nowy), km w okopie został odcienty od figurki PARAS z Italeri. Ta figurka po konwersji wylądowała jako ranny na masce.
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Czw Sie 26, 2004 1:14 pm

DIORAMKA

Wykonałem ją na płycie gipsowej 9,5mm. Wyryłem fragment kamiennej drogi, przygotowałem koleiny i okop. całość pokryłem wysuszoną kawą pomalowaną emalią HUMBROL 29 co udaje ziemie. Następnie pokryłem całość wikolem, na który połorzyłem sodę oczyszczoną. Miejścami śnieg został ubrudzony, przetarty.
Mata nad okopem to chusteczka higieniczna pomalowana HUMBROLAMI 29 i 72. Koziołki z drutem to produkt niemieckiego Preisera, bambetle pochodą z różnych zestawów, część wykonywałem samodziedzielnie.

http://img.photobucket.com/albums/v333/jastrzab/jastrzab-063.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v333/jastrzab/jastrzab-061.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v333/jastrzab/jastrzab-059.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v333/jastrzab/jastrzab-060.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v333/jastrzab/jastrzab-048.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v333/jastrzab/jastrzab-046.jpg

FIGURKI

Figurki to produkt Italeri (wznowienie figurek ESCI), jednak po znacznych zmianach. najtrudniejsze było przerobienie ludzi w jeepie i rannega na masce, jednak jak widać produkt finalny jest całkiem niezły.
Figurki malowałem mieszankami Humbroli. Spodnie to 29 + 72 i przecierka 72, kurtki to 117 + 29 + 72 z przecierka 29 i 72. Oporządzenie to mieszanka 72 i 29, jednak w innych proporcjach, tak by pasy były jaśniejsze. Chełmy malowałem 91, te z saiatkami były przecierane 72. Potem łoszowanie twarzy, malowanie bucików i broni i figurki gotowe.

JEEP

Jeep to ostatni produkt Airfixa. jest on znacznie lepszy od ACADEMY i innych producentów. Mankamentem modelu jest słabe oddanie resorów, jednak w moim modelu i tak całe podwozie jest umazane śniegiem, będącym miesznaką sody i białej farby akrylowej Lifecolor, zapuszczonej później brązową akwarelą.
Model malowałem HUMBROLEM 155 z dodatkiem 102. Potem silna przecierka imitująca zabrudzenie modelu. bambetle, chełmy i broń pochodz z innych zestawó bądz resztek figurek. W swoim modelu zamontowałem Browninka 7,7 (można opcjonalnie załorzyć plandekę), dodałem radiostację i podstawę z anteną.

Image
Image

Miłęgo oglądania.
Proszę też o komentarze.

pozdrav
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez RadekP » Pon Sie 30, 2004 11:52 am

A może ktos sie pokusi o zrobienie Tigera II w barwach amerykańskich. Mam gdzies takie zdjecie-Tiger z gwiazdami i na nim masa jankesów. ja bym w sumie mógł sie za to wziąc ale mam już skompletowany w zasadzie M24 Chaffe brakuje mu tylko zestawu blach, bo friule i lufa już jest.
RadekP

Postprzez Salvator » Pon Sie 30, 2004 3:51 pm

ja musze dokończyć bitwe o belgie w skali 1:72 niewiem co mie podkusiło żeby ten zestaw italieri kupić stug jest do roboty i jeszce chciałem zrobić flka 88 zamaskowanego
Awatar użytkownika
Salvator

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Wto Sie 31, 2004 3:38 pm

Barbarossa napisał(a):A może ktos sie pokusi o zrobienie Tigera II w barwach amerykańskich. Mam gdzies takie zdjecie-Tiger z gwiazdami i na nim masa jankesów. ja bym w sumie mógł sie za to wziąc ale mam już skompletowany w zasadzie M24 Chaffe brakuje mu tylko zestawu blach, bo friule i lufa już jest.

jak masz fotkę tego tigera to zapodaj na

jakub_jastrzebski@yahoo.co.uk

oki?

Salvator, to nie jest bitwa o Belgie, tylko o worek (battle of buldge-amerykanie tak nazwali ta kampanię).
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Salvator » Wto Sie 31, 2004 9:13 pm

:D weź głupola zemnie nierób :lol: wiem że nie o belgie chodzi ale ja robie to na belgie (sheraman) a dioramke palstik to bendzie ala front wschodni razem z tygryskiem więc ja sie niepomyliłem :?
Awatar użytkownika
Salvator

Postprzez RadekP » Wto Sie 31, 2004 11:57 pm

Jakub-zrobie skan to Ci wysle jakos popołudniu to zdjecie tego Tigera II oki? Ten Tiger to nieliczny przyklad ze w ardenach trafiały sie czolgi z zimmeritem.
RadekP

Postprzez Wojtek Mąka » Śro Wrz 01, 2004 3:26 pm

Barbarossa napisał(a):Ten Tiger to nieliczny przyklad ze w ardenach trafiały sie czolgi z zimmeritem.

jest jeszcze jedna fota TII kod 111
Image
Image

bo chyba o nim mówicie... zdaje się że to 506 abteilung. czy to aby na pewno ardeny?

Wojtek
Wojtek Mąka

Miejscowość: Heidekraut - Bydgoszcz

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Śro Wrz 01, 2004 3:40 pm

toż to sataniści!!! ciekawe czy specjalnie przekręcili tą gwiazdę...

Widziałem tż fotki amerykańskich Panther, i to nie tych Erzats M10, tylko normalnych G z gwiazdkami :)
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez BOMBEL » Śro Wrz 01, 2004 7:05 pm

Witam
Tak to Kingtiger z 506 sHPzAbt
Awatar użytkownika
BOMBEL

Miejscowość: Kraków

Postprzez RadekP » Śro Wrz 01, 2004 9:39 pm

Dokładnie to z 506 sPzAbt a dokładniej z 2 Komapnii tegoż batalionu. Zostąłem perfidnie uprzedzony w zamieszczeniu zdjęcia :) Zdjecie żeczywiscie jest z Ardenów.
A co do zdobycznych Panter to jedna z najbardziej znanych jest brytyjska Cukoo-kukułka zdobyta bodajze przez XXX korpus. Po wojnie była nawet chyba eksponatem w Bovington, ale teraz jest tam egzemplarz zbudowany po wojnie, pod brytyjską kontrolą.
RadekP

Postprzez Marek P. » Czw Wrz 02, 2004 11:30 am

A propos zimmeritu w Ardenach - nie chce mi się sprawdzać dokładnie ale chyba nie aż tak rzadki przypadek to był - Kurt Sowa tez go miał na swoim wozie.
Image
Awatar użytkownika
Marek P.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości