[All] Ofensywa w Ardenach 1944-1945

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Wojtek Mąka » Wto Wrz 07, 2004 3:04 pm

Paweł napisał(a):tylko mi nie pisz ze to niemiecka kopia? :) wyglada tak samo jak sten z wyprasek z zestawu dragona zCommonwealthu :)

tego nie wiem, bo sie nie znam :D może Ty rozpoznasz, nie mam lepszej fotki tego stena :D
Image

pozdr
Wojtek
Wojtek Mąka

Miejscowość: Heidekraut - Bydgoszcz

Postprzez Marek Jaszczołt (mark67) » Wto Wrz 07, 2004 3:47 pm

Wojtek Mąka napisał(a):tego nie wiem, bo sie nie znam :D może Ty rozpoznasz, nie mam lepszej fotki tego stena :D

To TY nie masz zbliżenia, żeby było widać bicia na broni :?: :twisted: ;o) :P
Awatar użytkownika
Marek Jaszczołt (mark67)

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Wto Wrz 07, 2004 4:26 pm

ja tak moze nieco upierdliwie, ale polecam film Saints and Soldiers http://www.saintsandsoldiers.com/, którego akcja akurat w ardeniach sie dzieje. moze byc natchnieniem. gdyby nie to ze i tak jestem pogrązony w innych modelach to bym cos w tym temacie dłubnał
~kamil
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez RadekP » Wto Wrz 07, 2004 5:28 pm

Mnie sie zdaje że ten rzekomy Sten to najprędzej niemiecki Potsdaemer Gaeret-wyprodukowany w ilosci kilku tysięcy egzemplarzy. Nie sadze zeby do akcji ruszyli i odrazu sobie Stena sprawili. W ardenach Potsdaemer'y były używane takze moze to bć jeden z nich.
RadekP

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Śro Wrz 08, 2004 3:42 pm

Radagast napisał(a):Hej
A może coś takiego, 250-tka przejęta przez amerykańską 2 Armored Division 10 stycznie w miejscowości Samree.Super pomysł na dioramę!
Image

zmiana, zamiast T2 i spadochroniarzy zrobię to coś, urzekła mnie odwrócona gwiazda 8-) Figurki PREISER (konwersja załogi niemieckich czołgów) i model ESCI.
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Miejscowość: Stolica Galicji Zachodniej

Postprzez RadekP » Śro Wrz 08, 2004 4:50 pm

Chyba mu "oczy" powybijali :)
RadekP

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Czw Wrz 09, 2004 5:35 pm

mało, jednego wizjera brakuje. Mam do tego 4 figsy, tych dwóch ze zdjęcia, jednego do środka, a jednego dam z tyłu. Scenka będzie już po zamknięciu klapy od silnika.
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Radagast » Pią Wrz 10, 2004 8:02 pm

Hej
Cieszę się,że mogłem się na cos przydać :)
Mnie też "użekła" ta fotka,jeżeli w ogóle można tak powiedzieć.Za jakiś czas napewno też zmajstruję taką dioramętyle,że w 1/35.
Awatar użytkownika
Radagast

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Piotr Kostecki » Nie Wrz 12, 2004 1:03 pm

Przeglądałem sobie dzisiaj aukcje na allegro i zainteresowało mnie ofert. W związku z tym mam pytanie, czy któryśz tych modeli był używany w ardenach???
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30736506
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30823201
If you can dream it, you can do it!

Image
Image
Awatar użytkownika
Piotr Kostecki

Miejscowość: Lublin

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Nie Wrz 12, 2004 1:35 pm

88mm na pewno, transporter pewno też :D
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Piotr Kostecki » Nie Wrz 12, 2004 1:39 pm

dZIEKUJĘ

Image
Image
Awatar użytkownika
Piotr Kostecki

Postprzez Piotr Kostecki » Pon Wrz 13, 2004 2:59 pm

A tak wogóle jaki był okres walk w ardenach(chodzi mi tu głównie o pory roku) czy to była tylko zima?
No bo tak się zastanawiam, że ten flak 88 co to jest na allegro to tam są ludzie tak bardziej letnio ubrani i zastanawiam się więc czy ci żołnierze nadawali by się?

Image
Image
Awatar użytkownika
Piotr Kostecki

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Pon Wrz 13, 2004 4:01 pm

Początek ofenzywy to jeszcze jesień, ale już było zimno, tylko opady śniegu były sporayczne. Gdy 101 wylądowała w Bastogne, aura była jesienna, ale już z mrozami, opady śniegu wystąpiły w tydzień później. To tyle z pamięci...

Co do figurek to polecałbym wymianę na zimowe, bodaj dragon coś klepie, ale nie jestem pewnien, nie moja skala...
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez RadekP » Pon Wrz 20, 2004 9:44 pm

Dragon robi Ambush at Potoe-niemiaszków ubranych w mundury letnie z "podszyciem" (mają kurtki w camo a pod nimi normalne feldgrau). Jeden jest ubrany w amerykańskie ponczo. Tak wogóle to można dac tam letnich grenadierów tylko ja bym ewentualnie rpzerobił im dłonie-żeby mieli rękawiczki chociaz, i jakieś szaliki. W Ardenach niemcy mieli taką różnorodnosc umundurowania ze mozna troche popuścić wodzy wyobraźni i cos dobrać (oczywiscie bez przesady).
Aha-dragon robi jescze 352 Volks Gren. Dv. tez z ardenów. No i kampfgruppe peiper z Obersturmbannem Jochenem Peiperem i StBnFuhrerem Stephanem Diefenthalem .Myśle ze większośc dragonowskich zimowych figurek pasowac bedzie do ardeńskiej dioramy.
RadekP

Postprzez Wojtek Mąka » Wto Wrz 21, 2004 12:52 pm

Wojtek Mąka napisał(a):
Basar napisał(a):korzystajac z okazji ze w watku przewija sie troche tygrysowych zdjec z Ardenow chcialem zapytac czy ktos z was jest moze w posiadaniu fotki przedstawiajacej T2 unieruchomionego w budynku. /quote]

Witaj
Jest takie jedno zdjątko ze Stavelot, jeśli wierzyć w podpis w Waffen Arsenalu jest to wóz szefa 1 kompanii 501 sSSPz.Abt. Wynikałoby z tego, że jest to tiger o kodzie 105 dowodzony przez obersturmführer Jürgena Wessela.

Obiecana fotka
http://img.photobucket.com/albums/v80/wojwoj/t2ard.jpg

pozdr[/img]
Wojtek Mąka

Miejscowość: Heidekraut - Bydgoszcz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość