[All] Wrzesień 1939 - w obronie polskiej ziemi

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

[All] Wrzesień 1939 - w obronie polskiej ziemi

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Nie Sie 29, 2004 6:03 pm

Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy

UCZESTNICY:
-Jakub Talib Jastrzębski (wrzesień'39 - exodus, C7P, polska kawaleria, 7tp jw. , LT-35, TKS 20mm)
-Paweł Siemieńczuk (-7TP 1/35, winietka z kb urugwaj+obsługa 1/35 )
-Barbarossa (winietka z rozbitym TKS-em i niemcami)
-Sławek (LT-35)
-Qrczak (Pz.Inż.104)
-martinello (Vickers E)
Ostatnio edytowany przez Jakub Talib Jastrzębski Nie Lut 20, 2005 7:53 pm, edytowano w sumie 5 razy
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Miejscowość: Stolica Galicji Zachodniej

Postprzez Salvator » Nie Sie 29, 2004 6:11 pm

bardzo ciekawie sie zaczyna czekamy na dalsze szcegóły mam jakiegoś 7 tp nieskończonego
Awatar użytkownika
Salvator

Postprzez RadekP » Nie Sie 29, 2004 10:06 pm

Mnie ten pomysł równiez bardzo podoba. Nawet mam gdzieś w swojej "teczce pomysłów" pewien plan na budowe winietki z września. To będzie coś z TKSem :)
RadekP

Postprzez P.Siemieńczuk » Nie Sie 29, 2004 10:35 pm

Mi też podoba się ten pomysł. Mam gotowego 7TP, TKSa z "wnętrzem",robię właśnie winietkę z kb Urugwaj i obsługą, i parę pomysłów m in. samochod wz.34 z pełnym wnętrzem, czy C7P.
Z konkursem może lepiej trochę poczekać, ale sam projekt-chyba nie ma żadnych przeszkód. Ja bym się przyłączył.
Pozdrawiam, Paweł

Na warsztacie:
Dioramka Omaha Beach 1:35 (ok.25%)
P.Siemieńczuk

Miejscowość: Kuźnica B-stocka

Postprzez Jarema » Pon Sie 30, 2004 11:33 am

Proponowałbym podlączyć do projektu samoloty i może okręty, bo samych pojazdów, zwłaszcza polskich jest nie wiele. Może ktoś by się pokusił o wykonanie sprzętu radzieckiego z tego okresu?
Sam też bym sie chętnie przylączył, ale rozpoczynam dość ciężki kierunek studiów i nie wiem jak bedzie z modelami.
Jarema

Miejscowość: Rzeszowskie- Łańcut

Postprzez RadekP » Pon Sie 30, 2004 1:48 pm

A jaki to kierunek Jarema, jesli wolno spytać? A co do samych modeli to S-Model wprodukował cała mase naszego sprzetu-ciężarówki, "łaziki", działa itd. Mozan bedzie coś zawsze wybrac. Ale samoloty to tez bardzo dobry pomysł. Np. jakiś zestrzelony Stukas a obok niego nasi wojacy dokonujący ogledzin...
RadekP

Postprzez Salvator » Pon Sie 30, 2004 5:49 pm

albo nasi wojacy wychchodzą z ciężarówki cała jak sito postrzelana mają ranych, zwalony stukas idą oglądać a sanitariusze doglądają ranych na skraju lasu droga piasczysta
Awatar użytkownika
Salvator

Postprzez P.Siemieńczuk » Pon Sie 30, 2004 7:10 pm

Barbarossa napisał(a): Np. jakiś zestrzelony Stukas a obok niego nasi wojacy dokonujący ogledzin...

Ja widziałem gdzieś ciekawe zdjęcie jak ruski sołdat pilnuje zestrzelonego PWS-26.
Pozdrawiam, Paweł

Na warsztacie:
P.Siemieńczuk

Postprzez Jarema » Pon Sie 30, 2004 11:54 pm

Barbarossa: prawo, UJ

Co do modeli: no tak zapomniałem zupełnie o S-model... mają choćby ładnego boforsa z ciągnikiem , piekny zestaw. Jednak w moim subiektywnym odczuciu nasz sprzęt z tego okresu (oprócz 7tp, samolotów i paru innych rzeczy) zbyt "fotogeniczny" i piękny nie jest... ale o gustach się nie dyskutuje. Pamiętajcie ,że większośc naszej ówczesnej armii to wozy, konie i piechota. (chociaż model wojskowego wozu taborowego chętnie bym obejrzał).

Miałem też taki pomysł (ale jak zwykle - pomyłsów 100 na godzinę a czasu nie ma): partyzanci podkładający ładunek pod tory, czy zamach na polcjanta niemieckiego. Ale tu już trzeba umieć samemu robić figurki... Lub "pikantny "temat: ewakuacja świętokrzyskiej brygady NSZ wraz z Niemcami w 1944... (np. kubelwagen z takim mieszanym składem).
Jarema

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Wto Sie 31, 2004 2:58 am

My z kolega Pan_Cernym od jakiegoś czasu przymierzamy sie do zsdrobienia wspólnymi siłami wnętrza do TKS'a. co prawda mo9żna kupić gotowy zestaw, ale odbiega on nieco od realiów:)
pozdrawiam
~kamil
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez RadekP » Wto Sie 31, 2004 3:06 am

Jarema-a ja zaczynam prawo na UKSW :) Powodzenia! A co do moich pomysłów to myślałem nad łapanką w Warszawie (żandarmi z psami ,dragona), albo nad Hubalczykami (ostanio był film znowu w TV), albo nad czymś z powstania-nasi obrzucajacy Hetzera butelkami z benzyną. Duzo ma sie pomysłów...
Mój aktualny pomysł na winietke do projektu to tak: kawałek drogi polnej, obok rów w którym siedzi kropniety TKS, a obok niemcy z PzB 38/39 idący (ci z nowego dragona). Troche to moze pomysł pesymistyczny, zważywszy na to ze to TKS jest rozbity, no ale, co mi tam :)
RadekP

Postprzez Jarema » Wto Sie 31, 2004 9:43 am

Barbarossa: ci żandarmi wymagaliby przeróbek na policjantów

Na temat Września: widziałem zdjęcie modelu ciężarówki Berliet CBA, była w naszym wojsku w 1939, ma nietpowy wygląd, ciekawe czy model jest dostępny w Polsce. Z tego co wiem wożono na niej lżejsze działa i piechotę. Poza tym były jeszcze ładne wozy terenowe Renault i Pzinż , ale nie ma takich modeli chyba.
Jarema

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Śro Wrz 08, 2004 5:32 pm

Witam!

Ze strony władz PWM odzewu nie było, więc proponuję Wam inicjatywę obywatelką (kurka, PRL-em zaleciało :lol: ).

Projekt rozpoczynał by się teraz (w końcu makiety nie buduje się hop siup), a zakończyłby się 1 czerwca 2005, tak by jego zakończenie nie kolidowało z zakończeniem projektu "Ardeny", a ci z kolegów którzy będą dłubali coś zimowego, mieli czas na zrobienie makiet/modeli z wrezśnia.

PROJEKT OBEJMUJE
-figurki
-pojazdy
-dioramy i winietki
-samoloty
-okręty

Zapraszam do wspólnej zabawy :!: :!: :!:
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Śro Wrz 08, 2004 5:39 pm

Chętnych proszę o zgłoszenie udziału w projekcie.
Sam chciałbym zrobić Pz.Bef.WG IB z nad Bzury (ESCI 1/72), polską kawalerię (konwersja), armatę Shnider kal.75mm (konwersja), C7P (Modelkrak, 1/72), diorama z 7tp i rozbitym Pz.kpf.IB (Kodelkrak, ESCI 1/72), wóz konny z ckm-em browning i kilkoma piechórami (konwersja 1/72), Chewrolet 157 i Maczkowcy (konwersja 1/72).
no przynajmniej część rzeczy bym chciał zrobić :)
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez P.Siemieńczuk » Śro Wrz 08, 2004 8:18 pm

Dobra, ja się włączam, jak nie będziecie nic mieli do tych fotek.
A więc:
-7TP 1/35
-winietka z kb urugwaj+obsługa 1/35
fotki zamieszczę trochę później
Pozdrawiam, Paweł

Na warsztacie:
P.Siemieńczuk

Następna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość