[All] Wrzesień 1939 - w obronie polskiej ziemi

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Michał Pyziak » Pon Cze 29, 2009 8:33 am

A może jednak, jak sugerował Paweł w poprzednim poście, nie tylko wojsko ale wszystko - sam mam w planach kilka cywilnych przedwojennych samolotów.
Image
Pozdrawiam
MP
Awatar użytkownika
Michał Pyziak

Miejscowość: Łódź

Postprzez Paweł84 » Pon Cze 29, 2009 10:27 pm

A może jednak (...) nie tylko wojsko ale wszystko

Zwłaszcza, że często te same maszyny (przynajmniej w lotnictwie) były wykorzystywane w wojsku i aeroklubach czy PLL (np. RWD-8, RWD-13, Fokker F.VII). Bez sensu byłoby więc je wykluczać ze względu na cywilne malowanie.
Awatar użytkownika
Paweł84

Postprzez andgie1 » Śro Lip 01, 2009 8:50 pm

Ja również chciałbym się przyłączyć do projektu. Choć jako początkujący ( powracający ) modelarz liczę na wyrozumiałość. Zaczynam od P11c w barwach 112 eskadry myśliwskiej, A później robię Karasia.
I tu pytanko dla znawców - bo nigdzie nie mogę znaleźć tego - jaki pilot latał w 112 eskadrze na P-11c , który na boku ma nr 3 a pod skrzydłem R-36 ?
Awatar użytkownika
andgie1

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez brabazon » Czw Lip 09, 2009 7:12 pm

Mniemam że Kolega chce zrobić model z RPM-u. Nie zawracaj sobie nimi głowy. Te oznaczenie są zmyślone-podskrzydłowy 36-R i godło konika, ale bez 3ki miał samolot szkolny z Radomia. Szachownice są do wyrzucenia, mają czerwone obwódki, na skrzydła za duże na ogon za małe. Radziłbym kupić nowe kalki.
Pozdrawiam
Tylko stary,brytyjski hard rock.
Awatar użytkownika
brabazon

Miejscowość: Krosno

Postprzez dzidas » Pią Wrz 03, 2010 12:09 pm

Jeśli w ogóle ktoś dostrzeże ten post,chciałbym zaproponowac projekt grupowy "Polska międzywojenna i Wrzesień 39'",z podziałem na grupy:
"Ziemia" , "Powietrze" ,ew "Flota".
Będzie jakiś odzew?
dzidas

Miejscowość: Piła

Poprzednia

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość