[L] Ta 152 / Fw 190D

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Hohenjager...i nie tylko czyli projekt Ta 152

Postprzez KP » Śro Paź 01, 2003 12:09 am

i wcale nie MINI projekt bo taki 152 H rozmiarami przerasta mustanga a Jaka bierze "pod siebie" :-) wiec zaden z niego mini :-) tyle zartem a na powaznie to...

Pozwalam sobie zapoczatkowac temat w ktorym bedziemy sie wypowiadac o projekcie 152.
dzis w dziale lotnicze wrzucilem 2 starsze fotki pierwszego modelu jaki chce zrobic w ramach projektu. Pokaze je i tu. Fw 190 D15. Science Fiction czy What If? A moze Luftwaffe "czerwiec 1945"?
Napewno mariaz dwoch modeli i cala masa "ubawu"...

Narazie tylko kadlub, dzis dora ma juz i platy i wnetrze a nawet owiewke i szykowana jest do malowania....
To potem. Narazie...

Image

Image

...tyle no i zachecam Panow Tworcow do pokazywania Swoich prac

pozdrawiam!
Verkaafts mei Gwand 'I foahr in Himmel!
KP

Miejscowość: Warszawa

Postprzez TomB(raider) » Śro Paź 01, 2003 9:58 am

Jak tylko znajdę gdzieś w sklepie 152'kę to się do Was też podłącze...:-P
Ale jak na razie to nie ma... Może będzie w październiku...
Pozdrawiam
Tomek Burdziński

Gdzie leży Autumn?
Autumn leży miedzy Konigsbergiem a Kaliningradem
Awatar użytkownika
TomB(raider)

Postprzez Adam Krzowski » Pon Paź 13, 2003 7:49 pm

Cześć

Mam małe pytanko. Czy stracznym grzechem będzie zaciapanie od góry kolorkiem RLM 83/82/81 pasów obrony rzeszy. Chodzi mi o taki efekt maskowania samolotu pod koniec wojny. Widzialem tak zaciapane 109 i chyba fotke tak obsmarowanej dory też, ale nie wiem czy możliwe by to było w 152 :?: .
Aha u mnie prace na etapie malowania (aż szkoda że nie dysponuje aparatem :( ), narazie sie wstrzymuję, żeby porobić fotek z budowy. Zrobiłem niemalowane panele od spodu płata, wygląda fajnie - choć wiem że to lekko zalatuje S-F ;o).
Pozdrawiam
POZDRAWIAM
buduje sieŁ
F-4 S w 48ce gdzieś około 30%
Awatar użytkownika
Adam Krzowski

Miejscowość: Lublin

:))))

Postprzez Kiidd » Pon Paź 13, 2003 10:00 pm

:lol: Witka, a może coś takiego ??? Chwilowo projekt zawiesiłem... ale jak się podoba... wznowię... Tylko mam problem z zamieszczeniem fotki :cry: ale jest ful wypas z żywicami...
Awatar użytkownika
Kiidd

Postprzez KP » Pon Paź 13, 2003 11:22 pm

Adam Krzowski napisał(a):Cześć

Mam małe pytanko. Czy stracznym grzechem będzie zaciapanie od góry kolorkiem RLM 83/82/81 pasów obrony rzeszy. Chodzi mi o taki efekt maskowania samolotu pod koniec wojny. Widzialem tak zaciapane 109 i chyba fotke tak obsmarowanej dory też, ale nie wiem czy możliwe by to było w 152 :?: .
Aha u mnie prace na etapie malowania (aż szkoda że nie dysponuje aparatem :( ), narazie sie wstrzymuję, żeby porobić fotek z budowy. Zrobiłem niemalowane panele od spodu płata, wygląda fajnie - choć wiem że to lekko zalatuje S-F ;o).
Pozdrawiam

jak jest ze zdjeciami to sam wiesz. Podobno pasy usuwano / zamalowywano i w 301 ale nic Ci na 100% nie powiem. Nie wiem. W tej materii zrodla sa niezmiernie oszczedne w informacjach. Takie zaciapane jak piszesz pasy mozna zobaczyc chociazby w slynnej D-13 Franza Goetza. Tam past czarno-bialy zamalowano od gory kolorem lamuflazu. Co zas tyczy sie niemalowanych paneli to wcale takie SF nie jest. Widac je na prototypach V3 i V5 (na tym ostatnim bardzo wyraznie) oraz na protoypie 152 C, FI+XM no i calej masie maszyn bojowych. Znam zdjecie Fw 190 A8 zbudowanego w lipcu 1944 ktory ma wlasnie niepomalowane cale "tylne" powierzchnie plata, od dzwigara do konca skrzydla. Ostatnio czytalem wypowiedz na 12'o clock jakoby nawet slynna D-9 500570 posiadala niepomalowane jedno (sic!) skrzydlo. Wolnoamerykanka :-) Co zas tyczy sie Twojego "1" to juz czyste spekulacje.
Pamietaj ze niemieckie aluminium bylo ciemne i matowe. Na zdjeciach czesto widac je jako ciemniejsze od RLM 76 co jest troszke zabawne i wyglada dziwnie.
Bedzie mi niezmiernie milo zobaczyc Twojego Ta!

U mnie niestety przestoj :-(

pozdrowienia!
Verkaafts mei Gwand 'I foahr in Himmel!
KP

Ta-152 jak zabrać się za model?

Postprzez Artur » Wto Paź 14, 2003 1:48 pm

Panowie w jaki sposób zmusić się do wzięcia na warsztat Ta-152 ? 8)
Awatar użytkownika
Artur

Miejscowość: Kielce

Postprzez Adam Krzowski » Wto Paź 14, 2003 6:00 pm

Poprostu trzeba wyciąć kadłub i skrzydła z ramek, posklejać prowizorycznie taśmą i polatać po pokoju :D . Efekt murowany - zaraz zaczniesz wycinać inne elementy , później pomyślisz jak to jest z tym silnikiem i zanim się obejrzysz jak będziesz miał cały platowiec do malowania.

Pozdrawiam
POZDRAWIAM
buduje sieŁ
Awatar użytkownika
Adam Krzowski

TA

Postprzez Artur » Wto Paź 14, 2003 6:05 pm

Moze faktycznie masz racje ale po przejściach z ostatnim modelem mam troszke plastikowstręt, a model chce troszke stuningować: blaszkami i troszke własną radosną twórczością :lol:
Adam Krzowski napisał(a):Poprostu trzeba wyciąć kadłub i skrzydła z ramek, posklejać prowizorycznie taśmą i polatać po pokoju :D . Efekt murowany - zaraz zaczniesz wycinać inne elementy , później pomyślisz jak to jest z tym silnikiem i zanim się obejrzysz jak będziesz miał cały platowiec do malowania.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artur

Postprzez mionch » Wto Paź 14, 2003 8:52 pm

Artur napisał(a):
Moze faktycznie masz racje ale po przejściach z ostatnim modelem mam troszke plastikowstręt, a model chce troszke stuningować: blaszkami i troszke własną radosną twórczością :lol:

heh - też to ostatnio miałem po zmaganiach z 'przeróbką' blaszek Parta do P-47, którego chyba od Ciebie kupiłem :) :D
Michał "mionch" Dżaman

Raport z warsztatu:
niewiadomo jak długa przerwa w działalności...

https://ordergroup.pl
Awatar użytkownika
mionch

P-47 kontra Swordfish

Postprzez Artur » Wto Paź 14, 2003 9:19 pm

Witaj
Pamiętam, natomiast ja rozebrałem Swordfisha z Tamiyi prawie do rosołu i mam narazie dośc plastiku :cry:
mionch napisał(a):
Artur napisał(a):

heh - też to ostatnio miałem po zmaganiach z 'przeróbką' blaszek Parta do P-47, którego chyba od Ciebie kupiłem :) :D
Awatar użytkownika
Artur

Postprzez Adam Krzowski » Nie Paź 19, 2003 3:19 pm

Oto kilka fotek z budowy. Modelik jeszcze brudny, niewypolerowany i niedopieszczony :D ale juz coś widać. Miłego oglądania.

Image
Image
Image
Image

Pozdrawiam
POZDRAWIAM
buduje sieŁ
Awatar użytkownika
Adam Krzowski

Postprzez Bartosz Piotrowski » Nie Paź 19, 2003 10:04 pm

Adam Krzowski napisał(a):Oto kilka fotek z budowy. Modelik jeszcze brudny, niewypolerowany i niedopieszczony :D ale juz coś widać.

Czesc !

Były problemy przy sklejaniu ? W Dragonie powinny byc ;)

Pozdrawiam
Bartek
WARSZTAT:
Breguet Br. 1001 Taon. 1/72 DUJIN - 100%. Gotowy.
Obecne miejsce bazowania PKiN.
Awatar użytkownika
Bartosz Piotrowski

Postprzez Adam Krzowski » Nie Paź 19, 2003 11:02 pm

Cześć

Problemów jest masa - mój modelik był powykrzywiany we wszystkie strony - niestety to italerka :( .

Ale ogólnie szpachli się nie używa- no prawie.

Pozdrawiam
POZDRAWIAM
buduje sieŁ
Awatar użytkownika
Adam Krzowski

Postprzez Piotr Dmitruk » Pon Paź 20, 2003 12:08 pm

:P
Ostatnio edytowany przez Piotr Dmitruk, Pon Paź 15, 2007 2:54 am, edytowano w sumie 1 raz
Cenzura? Myślałem, że to minęło już dawno.
Piotr Dmitruk

Miejscowość: Łańcut

Postprzez Piotr Dmitruk » Śro Paź 22, 2003 9:03 pm

:P
Ostatnio edytowany przez Piotr Dmitruk, Pon Paź 15, 2007 2:54 am, edytowano w sumie 1 raz
Cenzura? Myślałem, że to minęło już dawno.
Piotr Dmitruk

Miejscowość: Łańcut

Następna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość