[L] Ta 152 / Fw 190D

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Adam Krzowski » Śro Paź 22, 2003 9:34 pm

Cześć

Piotr Dmitruk napisał(a):Wygląda ładnie, ale 2 pytanka:
1. Skąd wziąłeś fakt obecności linii wyznaczających chodnik na skrzydle i jego kształt. Nie zauważyłem tego na zdjęciach (szczególnie egz 167)i mam wrażenie że raczej nie pierniczyli się z malowaniem tego, skoro brak wielu innych ważniejszych napisów?

Faktycznie, dopiero teraz na to zwrocilem uwagę, nakleiłem te kalki bo poprostu były w zestawie, nawet się nad tym nie zastanawialem :D. Będę musiał te chodniczki jakoś lekko zamaskować.

Piotr Dmitruk napisał(a):2. Czy silnik jest już skończony, czy będziesz jeszcze w nim dorabiał jakieś drobiazgi? Możesz zrobić same zbliżenia silnika i wnęk podwozia?

Chyba do silnika i wnęk podwozia nic nie będę już dorabiał- no chyba że masz jakieś fajoskie fotki z detalami to bym chętnie poszalał.
Aha oto zbliżenia na silnik i wnęke podwozia. Z 12 fotek cyfrakiem wyszly jako tako 2 (PRZEPRASZAM ze mnie nie fotograf :? )

Image
Image

BTW. Gdzie umieszczecie fotki aby były wieksze. Onet zmniejsza wymiary. Orginalnie było 1024x768.
Pozdrawiam
POZDRAWIAM
buduje sieŁ
F-4 S w 48ce gdzieś około 30%
Awatar użytkownika
Adam Krzowski

Miejscowość: Lublin

Postprzez Piotr Dmitruk » Czw Paź 23, 2003 1:35 am

:P
Ostatnio edytowany przez Piotr Dmitruk, Pon Paź 15, 2007 12:51 am, edytowano w sumie 1 raz
Cenzura? Myślałem, że to minęło już dawno.
Piotr Dmitruk

Miejscowość: Łańcut

Postprzez Piotr Mikołajski » Czw Paź 23, 2003 2:47 pm

Piotr Dmitruk napisał(a):Hm, z Inetu ściągnąłem ok. 7MB samych zdjęć Jumo 213- chcesz wszystko? ;o)

Rrrrany, skad żeś tyle tego wygrzebał? :o)
Nie wiem, czy coś z tego mam (7MB? może zdjeć nie optymalizowali?), mogę poprosić o podesłanie? Może być całe 7MB, łącze przyjmie wszystko :o)
"O drżąco kpiący wyobraźni horyzoncie,
Wieczny zamęcie i fermencie, i płomieniu
Nie pozwól abym kiedyś cię zamienił
Na z gruntu słuszny, z gruntu mocny punkt widzenia" - Zespół Adwokacki "Dyskrecja"

Piotr "Mikołaj" Mikołajski
Awatar użytkownika
Piotr Mikołajski
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Olsztyn

Zdjecia

Postprzez Artur » Czw Paź 23, 2003 4:27 pm

Witaj
Czy ja tez moge prosić o obrazki Jumo :?:
Piotr Dmitruk napisał(a):
Adam Krzowski napisał(a):Chyba do silnika i wnęk podwozia nic nie będę już dorabiał- no chyba że masz jakieś fajoskie fotki z detalami to bym chętnie poszalał.

Hm, z Inetu ściągnąłem ok. 7MB samych zdjęć Jumo 213- chcesz wszystko? ;o)
Ja właśnie zakończyłem obrabianie silnika. Jak przyłożyłem pokrywy silnika, które chcę mieć zamknięte, to okazało się, że niepotrzebnie dorabiałem wszystkie zebra i usztywnienia. muszę zrobić zdjęcia, bo nikt mi nie uwierzy, że tam są. Myślałem że więcej będzie widać przez wnęki i otworzony jeden bok
Awatar użytkownika
Artur

Miejscowość: Kielce

Postprzez Adam Krzowski » Czw Paź 23, 2003 6:11 pm

Cześć

Piotr Dmitruk napisał(a):Hm, z Inetu ściągnąłem ok. 7MB samych zdjęć Jumo 213- chcesz wszystko? ;o)
Ja właśnie zakończyłem obrabianie silnika. Jak przyłożyłem pokrywy silnika, które chcę mieć zamknięte, to okazało się, że niepotrzebnie dorabiałem wszystkie zebra i usztywnienia. muszę zrobić zdjęcia, bo nikt mi nie uwierzy, że tam są. Myślałem że więcej będzie widać przez wnęki i otworzony jeden bok

No oczywiście poproszę o fotki. Jak możesz podziel na jakieś 2 MB części. Z góry dzięki.
Aha jak najbardziej zrób fotki swojego cudeńka- chętnie coś podpatrzę i ściągnę ;o)
Pozdrawiam

BTW. Jak tam inni szanowni koledzy z budową. Poza Piotrem i Kubą nikt nic o klejeniu nie wspomina?
POZDRAWIAM
buduje sieŁ
Awatar użytkownika
Adam Krzowski

Projekt

Postprzez Artur » Pią Paź 24, 2003 7:26 am

Witam
Musze skonczyć Typhoona i Fw-190D-9 (samo malowanie) i biorę się ostro za Ta-152. Powinno mi zejść z malowaniem około dwóch tygodni i zaczynamy, choć nie powiem już skrzydła prostowalem bo się lekko wygły w formie :lol:
Adam Krzowski napisał(a):Cześć

No oczywiście poproszę o fotki. Jak możesz podziel na jakieś 2 MB części. Z góry dzięki.
Aha jak najbardziej zrób fotki swojego cudeńka- chętnie coś podpatrzę i ściągnę ;o)
Pozdrawiam

BTW. Jak tam inni szanowni koledzy z budową. Poza Piotrem i Kubą nikt nic o klejeniu nie wspomina?
Awatar użytkownika
Artur

Postprzez KP » Sob Paź 25, 2003 2:04 pm

Witam

dzialam dzialam. Z "duzym" 152 jestem na etapie prostowania tego co sie "wyglo" oraz budowy kokpitu. Lepie tez silnik i zastanawiam sie czy moze tez nie otworzyc klapy z chocby jednej strony....

D15 musze przeryc na kapsule silnikowej, nie chce mi sie przepotwornie, mimo ze to kilka linii na krzyz :-)

152 C narazie wycialem z ramek i na sucho pasowalem. To bedzie ciezki model, szczegolnie ze musze wstawic makietke DB 603 zeby od spodu byl widoczny.
Zastanawiam sie jakie blaszki mu dac, moze Parta pod Academy'owska dore (choc i tak wykorzystalbym z tego bardzo niewiele...)?

obecnie koncze to co zaczalem przed wakacjami. Malowalem D9 w 48, dzis moze poloze kalki, podobnie pomalowalem malego A1...

pozdrawiam!
Verkaafts mei Gwand 'I foahr in Himmel!
KP

Miejscowość: Warszawa

Postprzez KP » Nie Paź 26, 2003 12:21 pm

Piotr Dmitruk napisał(a):Czy ktoś z Szanownych Projektowiczów orientuje się jak wygląda przestrzeń za lukiem w postaci podwójnego owalu

Czesc Piotrek

To byl luk radio ale jak wygladal po zdjeciu klapki (byla taka inna aby utrzymac hermetycznosc czesci kabinowej kadluba) to nie wiem...
Mysle ze podobnie jak w normalnym D9 ale zdjec niestety nie mam...

powodzenia!
Kuba
Verkaafts mei Gwand 'I foahr in Himmel!
KP

Postprzez Piotr Dmitruk » Pon Paź 27, 2003 12:38 pm

Proszę o odrobinę cierpliwości, będę słał zdjęcia
Cenzura? Myślałem, że to minęło już dawno.
Piotr Dmitruk

Miejscowość: Łańcut

Obrazki

Postprzez Artur » Pon Paź 27, 2003 1:57 pm

Jak zobaczyłem "obrazki" na temat Jumo 213 to od razu naszła mnie ochota na Ta.
Dzięki Piotrze, bierzemy do reki narzedzia i do roboty z szybowcem :lol:
Piotr Dmitruk napisał(a):Proszę o odrobinę cierpliwości, będę słał zdjęcia
Awatar użytkownika
Artur

Postprzez Adam Krzowski » Pon Paź 27, 2003 4:31 pm

Cześć

Fotki doszły - wielkie dzięki , chyba jednak coś podłubie przy silniku.

Pozdrawiam
POZDRAWIAM
buduje sieŁ
Awatar użytkownika
Adam Krzowski

TA

Postprzez Artur » Pon Paź 27, 2003 6:42 pm

No to zaczynamy wszyscy, a może jeszcze ktoś nowy się znajdzie?
Mając takie obrazki od klegów można pokusić się o wykonanie orginału :!: :lol:
Awatar użytkownika
Artur

Postprzez Piotr Mikołajski » Wto Paź 28, 2003 1:06 pm

Piotr Dmitruk napisał(a):Proszę o odrobinę cierpliwości, będę słał zdjęcia

Właśnie przychodzą, są świetne :oD
Wielkie dzięki Piotrze :notworthy:, zaraz będę rozsyłał dalej, żeby Ciebie odciążyć :o)

Pozdrawiam
"O drżąco kpiący wyobraźni horyzoncie,
Wieczny zamęcie i fermencie, i płomieniu
Nie pozwól abym kiedyś cię zamienił
Na z gruntu słuszny, z gruntu mocny punkt widzenia" - Zespół Adwokacki "Dyskrecja"

Piotr "Mikołaj" Mikołajski
Awatar użytkownika
Piotr Mikołajski
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Olsztyn

Nowe zdjęcia

Postprzez Artur » Śro Paź 29, 2003 8:23 am

Awatar użytkownika
Artur

Postprzez TomB(raider) » Śro Paź 29, 2003 9:05 am

Qrde, chcę się podłączyć do projektu, czekam na dostawę Dragona, sprawdzam codziennie na HLJ'cie, czy Ta-152 zmienił status z pre-order, wchodzę dzisiaj, a tu gwiazdka na wejsciu mnie wita 'just in', po wejściu na produkt - widzę 'buy this', a tu skucha w tabelce 'SHIPPING INFORMATION' - Sorry, not available
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Trudno, będę dłubał Mustanga i w między czasie G-6...
Ale jak się jednak pojawi, to będę Was zamęczał pytaniami...
:mrgreen:
Pozdrawiam
Tomek Burdziński

Gdzie leży Autumn?
Autumn leży miedzy Konigsbergiem a Kaliningradem
Awatar użytkownika
TomB(raider)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości