[L] Ta 152 / Fw 190D

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez TomB(raider) » Pon Gru 08, 2003 9:03 pm

A nie można przedłużyć do np. lutego?
Pozdrawiam
Tomek Burdziński

Gdzie leży Autumn?
Autumn leży miedzy Konigsbergiem a Kaliningradem
Awatar użytkownika
TomB(raider)

Miejscowość: Warszawa

Postprzez KP » Pon Gru 08, 2003 9:09 pm

jesli o mnie chodzi to bankowo sie nie wyrobie do konca roku z nawet jednym modelem. Wykanczam te stare sprzed pol roku i pracuje dosc duzo ostatnio wiec sorry panowie :-) jak ulepie to bedzie ulepione :-)

A juz bym najchetniej wsadzał łapy w te nocne junkersy... :D:D:D:D:D
:mrgreen:

KP
Verkaafts mei Gwand 'I foahr in Himmel!
KP

Postprzez Artur » Śro Gru 10, 2003 1:59 pm

KP napisał(a):jesli o mnie chodzi to bankowo sie nie wyrobie do konca roku z nawet jednym modelem. Wykanczam te stare sprzed pol roku i pracuje dosc duzo ostatnio wiec sorry panowie :-) jak ulepie to bedzie ulepione :-)

A juz bym najchetniej wsadzał łapy w te nocne junkersy... :D:D:D:D:D
:mrgreen:

KP

No to wsadzaj łapska ;o) w Nachtjagery, a na boku kończ Ta-152
:lol:
Artur Domański
Awatar użytkownika
Artur

Miejscowość: Kielce

Postprzez Piotr Dmitruk » Śro Gru 10, 2003 9:01 pm

:P
Ostatnio edytowany przez Piotr Dmitruk, Pon Paź 15, 2007 2:28 am, edytowano w sumie 1 raz
Cenzura? Myślałem, że to minęło już dawno.
Piotr Dmitruk

Miejscowość: Łańcut

Postprzez KP » Śro Gru 10, 2003 10:30 pm

Piotrek, jako ze nie jestesmy dzieci...
Bardzo mi sie podoba odwzorowanie oznaczen tej maszyny, naprawde - "znaki", zamazany pas RVT, te dziwne plamy "pod spodem" no tu mnie rozwaliles...
za to masz 10 na 10 pkt.
Za przerobke modelu na H-0, detale w podwoziu (kokpit jak pamietam chyba tez robiles ulepszony) takze nalezy Ci sie piwo...

Niestety nie moge powiedziec dobrych slow o malowaniu tego samolotu. Nie chodzi mi o starannosc ani o technike, bo tego ze zdjec nie ocenie (ale widze ze byl grany pedzel i aerograf???) za to ordynarnie sie przychrzanie do kolorow....
Przyznaj sie - Pactra? :D
Dwa - dlaczego nie RLM 82/83 skoro seria przedprodukcyjna prawie napewno nosila kolory 82/83?
Nawet - pisalem o tym - na kadlubie samolotu z Garber nie znaleziono ponoc sladu Braunviolet...
No sorry Piotrek, ale wiesz...

POdsumowujac - pomysl jest ekstra! Wykonanie pomyslu tez super (no moze krzyze na gorze plata bym troszke zniekształcił, wzial jakies kalki dla innej maszyny i ciut je nieksztalcil, podobnie swastyke tak jak zrobiles to z krzyzami kadlubowymi) no i model (jak bedzie gotowy to zapewne tak bedzie) bardzo ladny...ale kurcze czemu tak go pomalowales przedziwnie?

no nie wiem, z jednej strony fajnie i super a z drugiej taki banal jak malowanie jakos mnie kłuje w oczy...

pozdrawiam i mam nadzieje ze moja opinia nie jest jakas radykalna i cokolwiek konstruktywna!

Kuba Plewka
KP

Postprzez Piotr Dmitruk » Śro Gru 10, 2003 10:51 pm

Ostatnio edytowany przez Piotr Dmitruk, Wto Paź 16, 2007 2:52 am, edytowano w sumie 1 raz
Piotr Dmitruk

Postprzez KP » Śro Gru 10, 2003 11:23 pm

Piotr Dmitruk napisał(a):Zdjęcia jednak mylą.

ooo :D :D
Myla! Myla strasznie (nawiasem mowiac to wlasnie mnie rozsmiesza podczas oceniania modelu tylko na podstawie zdjec - co jakis czas temu mialo miejsce. Pozdrawiam tamtych panow :-)
Ale po kolei...

No trace of Braunviolet on this plane... :)

Yes, they simply doesn't recognize RLM 81 on sole survivor Ta... :-)

A juz powaznie - ciekawe kiedy grata wyremontuja?

Pactra jest RLM 83 (choć wg Pactry jest to 82, w każdym razie A99)

to permanentne znieksztalcenie - zamienione 82 z 83 (powinno byc 82 Gru n lub Hellgrun i 83 Dunkelgrun) pojawia sie na farbach m.in

Xtracolour :notworthy:
Aeromaster :notworthy:
Testors ;o)
Pactra....

RLM 82 jest mixtem Humbrola 30 i 88, tak jak to stosuję od dawna na modelach.

acha! No i jak to wychodzi? Ja tam jestem wygodnicki misio i wale autentykami Xtracolour, Aeromaster czy Testors. Na czym wzrorowales sie robiac swoja miksture?

Ale ponieważ na zdjęciach jest widoczne duże płowienie i wyraźnie ciemniejsze linie podziałowe, rozjaśniłem te farby na środkach blach, stąd mogą one wyglądać jeszcze inaczej. W rzeczywistosci oba są wyraźnie zielone.

wierze, wierze!
Mam nadzieje ze za rok ( ;o) ) zobacze i Ta na wystawie w PKiN!

Dokładnie przyglądałem się zdjęciom (tak dokładnie,że zauważyłem cyfrę 26 przed ogonem, której jakoś nikt nie widział)

kurcze, masz racje!
Masz racje i sokoli wzrok Panie Doktorze! Dopiero teraz zerknalem na reprodukcje kolorowego zdjecia w Monogramm i faktycznie-tam jest cyfra!
Ledwie widac ale jest!
Ciekawe co to?!?
Wydaje mi sie ze pochodzi z czasow gdy amerykanie przemajstrowali maszynie ogon....

i o ile kadłubowy krzyż faktycznie jest dziwny, o tyle skrzydłowe i swastyka są bardzo staranne i regularne. Jedyne co zauważyłem potem, to że przykleiłem je zbyt dokładnie na "rondelkach". Jakaś autosugestia podczas przyklejania, że muszą równo przykrywać. Ale i to nieznacznie się pomyliłem.
Dzięki za uwagi

sluchaj, sam patent malowania FE 112 jest swietny, cholernie ambitny i godny najwiekszego uznania (moj osobisty podziw i szacunek!) a oddanie smaczkow czyli oznakowania rewelacyjne!
Tak wiec czekam na jakies foty no i milo by bylo zobaczyc ten model live!
Dzis widzialem w Palacu Twoje modele na wystawe. Fiesler bardzo mi sie spodobal!

Pozdrawiam i czekam na efekt koncowy!

Kuba
KP

Postprzez Artur » Śro Gru 10, 2003 11:45 pm

Piotrek
Moje gratulacje :notworthy:
Bardzi mi podoba się Twoje najnowsze dzieło
Nie podchodźmy tak regorystycznie do kolorystyki jak Kuba bo do końca nie wiadomo dokładnie jakie naprawde były kolory używane do malowań tych niemieckich samolotów pod koniec wojny :!: :!:
Artur Domański
Awatar użytkownika
Artur

Miejscowość: Kielce

Postprzez Piotr Dmitruk » Czw Gru 11, 2003 12:00 am

Ostatnio edytowany przez Piotr Dmitruk, Pon Paź 15, 2007 2:31 am, edytowano w sumie 1 raz
Piotr Dmitruk

Postprzez KP » Czw Gru 11, 2003 12:14 am

Piotr Dmitruk napisał(a)::oops: :oops: :oops: :oops:
Przed chwilą stał się mały dramat. Matowiłem Tanka i ponieważ nie miałem nic innego, użyłem Tamiya Flat Base z Pronciem :shock:
Model jakby przysypał śnieg- bialutki. Na szczęście kolejna warstwa czystego Pronto przywróciła kolory (i blask) prawie całkowicie.
Muszę teraz skombinowac coś innego.

si-do-lux, si-do-lux, si-do-lux :D :D :D

Dostałem recepturę od starszych modelarzy, odpowiada mi i podobna np. do kolorowego zdjęcia płata Me-109K z JaPo. Wielu lepszych punktów odniesienia nie miałem, więc stosuję ten.

hem, zaraz zaraz....Farbenpolizei ma pytanie...
myslisz ze to jednak 81/82 (Hellgrun)?
Tez mnie to zdjecie zastanowilo wszak widac na nim purpurowy i jasnozielony kolor. RLM 81 brauncalagebaviolet??? RLM 82 hellgrun?
Tym bardziej ciekawe ze w drugiej czesci JAPO o Konradach podaja kolorystyke 81/83 i 75/83 a 81/82 jako anomalie i patologie...a wiec nie wykluczone.
Pamietam maila od jednego ze znanych badaczy tematu (imie i nazwisko do wiadomosci redakcji) opisujacego FAKTYCZNIE jasna zielen i purpurowy braz widziane na fragmencie poszycia plata Bf 109 G lub K...

KP
KP

Postprzez Piotr Dmitruk » Czw Gru 11, 2003 11:22 am

Ostatnio edytowany przez Piotr Dmitruk, Pon Paź 15, 2007 2:32 am, edytowano w sumie 1 raz
Piotr Dmitruk

Postprzez robmario » Wto Gru 16, 2003 11:32 am

Piotrze, nie piszesz o tym, ale mam nadzieję, iż wiesz i pamiętasz, że Twój egzemplarz miał również numery 26 wymalowane na łopatach śmigieł.
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Image
Awatar użytkownika
robmario

Miejscowość: Lublin

Postprzez Piotr Dmitruk » Wto Gru 16, 2003 12:10 pm

Ostatnio edytowany przez Piotr Dmitruk, Pon Paź 15, 2007 2:33 am, edytowano w sumie 1 raz
Piotr Dmitruk

Postprzez robmario » Wto Gru 16, 2003 12:30 pm

Piotr Dmitruk napisał(a):Poważnie? Masz jakieś zdjęcie, gdzie to jest wyraźnie widoczne, bo ja mam tylko takie, gdzie sa jakieś niewyraźne znaczki, które już napaćkałem na śmigła, przekonany, że to oznaczenie producenta, choć teraz widzę, że na wcześniejszych zdjęciach tego nie ma.
Podziel się swoją wiedzą, proszę

Oczywiście mam zdjęcie i to chyba w miarę wyraźne. Dzisiaj już nie będę miał szans na przesłanie maila, a właściwie na skanowanie zdjęcia, ale jutro chyba mi się uda.
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Image
Awatar użytkownika
robmario

Miejscowość: Lublin

Postprzez Piotr Dmitruk » Wto Gru 16, 2003 12:41 pm

Dzięki z góry, czekam niecierpliwie, trzymam zwieracze siłą :)
Piotr Dmitruk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości