[L] P-51 Mustang i jego pochodne

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Piotr Dmitruk » Pią Lut 20, 2004 6:54 pm

:P
Ostatnio edytowany przez Piotr Dmitruk, Nie Paź 14, 2007 11:36 pm, edytowano w sumie 1 raz
Cenzura? Myślałem, że to minęło już dawno.
Piotr Dmitruk

Miejscowość: Łańcut

no, kończę powoli;)

Postprzez Paweł 'Pavvel' Piwosz » Śro Lut 25, 2004 10:33 pm

Wreszcie doszły do mnie kalki Susperscale z Anglii, które kupiła mi znajoma.
Tak więc mój Mustang będzie jużna pewno samolotem Yeagera "Glamorous Glen III".

Na szybko oceniam kalki jako rewelacyjne, jednak mam dwa spostrzeżenia.

1. Mogli już zamieścić ten pas inwazyjny (ten na kadłubie). Ja wiem, że można to namalować, albo użyć kalek z zestawu, ale, no, mogłoby to być.

2. napis "Glamorous Glen III" Był prosty, a w instrukcji kalek pokazali pochylony. I to dość mocno. Co więcej, napis jest tylko na jedną ntronęmodelu... Hm... Niepokoi mnie to... Mam zdjęcie (odrestaurowanego) samolotu, gdzie ten napis byłz odwrotnej, niżpokazuje instrukcja.

No, ale zabijać się nie będę. Tym bardziej, że ten model nie wyszedł mi tak, jak chciałem

Pzdr,
Pavvel
"Gondor? Where was Gondor when the Westfold fell?"

e-mail:pawelpiwosz@pavvel.com
www: http://www.pavvel.com GG:5155981
Awatar użytkownika
Paweł 'Pavvel' Piwosz

Miejscowość: Kraków

Postprzez Piotr Dmitruk » Wto Mar 09, 2004 9:06 am

:P
Ostatnio edytowany przez Piotr Dmitruk, Nie Paź 14, 2007 11:36 pm, edytowano w sumie 1 raz
Cenzura? Myślałem, że to minęło już dawno.
Piotr Dmitruk

Miejscowość: Łańcut

Postprzez Marcin Rzeszotek » Wto Mar 16, 2004 11:08 pm

Cześć,

No fotki mojego Mustanga Paweł już zamieścił na PWM (dzięki).

Jak ktoś ma ochotę wyrazić swoją opinię (wszystkie jak leci) na temat tego P-51B, to bardzo chętnie wysłucham.

http://www.modelarstwo.org.pl/lotnicze/ ... index.html

Pozdrawiam

Marcin
Awatar użytkownika
Marcin Rzeszotek

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Michał Janik » Śro Mar 17, 2004 9:23 am

B. fajnie, że opisałeś dokładnie "proces twórczy" - bardzo lubię modele z opisami, a nie tylko same "gołe" fotki. Sam model mi się podoba, fajnie wygląda ta odsunięta szybka w kokpicie, tylko mam wrażenie że skoro spód jest tak mocno ubrudzony, to stanowczo zbyt czysty jest przód - Merliny mocno "rzygały" (lub jak kto woli - pociły się) olejem.
No i osobiście - linie zapuszczałbym raczej na brązowo... :D :D (ale to już raczej półżart)

Marcin Rzeszotek napisał(a): Chciałem napisać jeszcze parę słów o pilocie Johnie C. "Pappy" Herbstcie i zacytować książkę "Rekiny nad Chinami" Carla Moleswortha, ale nie będę już Was męczył.

A ja stanowczo domagam się męczenia mnie!!!
Po to wchodzę na tęstronę aby mnie właśnie tego typu informacjami męczono i katowano!!! ;o) ;o)

PS. Ja też już kończę - do skończenia opisu zostało mi ok.10 linijek, więc niedługo prześlę resztęmateriału Pawłowi), troszkę więcej roboty z 72-ką, ale też zmierzam ku finałowi.
Pozdrawiam - Socjo
to forum jest wyposażone w boską funkcję

"SZUKAJ",

której stosowanie polecam wszystkim, którzy chcą wiedzieć np. "A jak zrobić model???"
Awatar użytkownika
Michał Janik
Dobry Duch PWM

Postprzez Mirosław Rawinski » Śro Mar 17, 2004 7:21 pm

Marcin napisał:
No fotki mojego Mustanga Paweł już zamieścił na PWM (dzięki).

Bardzo mi się Twój Mustang podoba zwłaszcza ten ..zielony,amerykański kolorek.
Gratuluję udanego modelu :D :D :D Spro pracy widać w kabinie, zazdroszczę Ci cierpliwości. :oops: Ja nie mogę sie na to zdobyć w swoich modelach.
Pozdrawiam
------
Miro
Awatar użytkownika
Mirosław Rawinski

Postprzez Marcin Rzeszotek » Śro Mar 17, 2004 8:06 pm

Michał Janik napisał(a):B. fajnie, że opisałeś dokładnie "proces twórczy" - bardzo lubię modele z opisami, a nie tylko same "gołe" fotki. Sam model mi się podoba, fajnie wygląda ta odsunięta szybka w kokpicie,

Dziękuję, ja także lubię opisy. Jako zupełny laik uwielbiałem je czytać. Teraz już się czuję na siłach opisać co robiłem:)

Michał Janik napisał(a):tylko mam wrażenie że skoro spód jest tak mocno ubrudzony, to stanowczo zbyt czysty jest przód - Merliny mocno "rzygały" (lub jak kto woli - pociły się) olejem.

Pamiętaj ,że to był Packard-Merlin ;o)

Michał Janik napisał(a):No i osobiście - linie zapuszczałbym raczej na brązowo... :D :D (ale to już raczej półżart)

Są dwie szkoły: falenicka i otwocka :D

Michał Janik napisał(a):A ja stanowczo domagam się męczenia mnie!!!
Po to wchodzę na tęstronę aby mnie właśnie tego typu informacjami męczono i katowano!!! ;o) ;o)

Jeszcze na preclu był wątek o mini biografiach pilotów. Opinie były mieszane. W każdym razie się nie zdecydowałem. :?

Michał Janik napisał(a):PS. Ja też już kończę - do skończenia opisu zostało mi ok.10 linijek, więc niedługo prześlę resztęmateriału Pawłowi), troszkę więcej roboty z 72-ką, ale też zmierzam ku finałowi.

Czekam, czekam:)

Mirosław Rawinski napisał(a):Bardzo mi się Twój Mustang podoba zwłaszcza ten ..zielony,amerykański kolorek.
Gratuluję udanego modelu Spro pracy widać w kabinie, zazdroszczę Ci cierpliwości. Ja nie mogę sie na to zdobyć w swoich modelach.

Dzięki. Kolorek mi nie bardzo wyszedł. Powinien być miejscami wypłowiały. Nawet próbowałem, ale to jest jeszcze do opanowania. Muszę się przyznać,że kabinki to bardzo lubię robić :D

Pozdrawiam

Marcin
Awatar użytkownika
Marcin Rzeszotek

Postprzez Wojciech Perkowski » Śro Mar 17, 2004 10:34 pm

Bardzo, bardzo ładny Mustang.
Możesz jeszcze postawić kropkę nad i w postaci białej kropki na izolatorze za maszcikiem anteny.
Wojtek.
Awatar użytkownika
Wojciech Perkowski

Miejscowość: Łyski k. Białegostoku

Postprzez Michał Janik » Śro Mar 17, 2004 10:51 pm

Marcin Rzeszotek napisał(a):
Michał Janik napisał(a):ik"]
A ja stanowczo domagam się męczenia mnie!!!

Jeszcze na preclu był wątek o mini biografiach pilotów. Opinie były mieszane. W każdym razie się nie zdecydowałem. :?

Na szczęscie mam książkę , o której wspominałeś - inaczej czułbym niedosyt - ale ze mnie maruda... :) . Ale naprawdę jestem za umieszczaniem takich smaczków i ciekawostek historycznych!!!
Ja w każdym razie mam znów przerwę w opisie mojego Mustanga - właśnie dlatego, że muszę przynajmniej parę zdań na temat pana Megury sklecić.
Pozdrawiam - Socjo
to forum jest wyposażone w boską funkcję

"SZUKAJ",

której stosowanie polecam wszystkim, którzy chcą wiedzieć np. "A jak zrobić model???"
Awatar użytkownika
Michał Janik
Dobry Duch PWM

Postprzez Siodlo » Czw Mar 18, 2004 10:23 am

Zaprawde model bardzo dobry.
Troche czasu trwalo zanim moglem go dokladnie obejrzec (och, te czasy ladowania :roll: ) ale bylo warto.
Chcialem sie poczepiac ale nie mialem do czego, jak rzep rzucany na lustro :)
Gratulacje!
A ja podobnie jak Michal, juz prawie, prawie....
pozdrawiam
pozdrawiam
Tomek Siedlecki
Image
Image
Awatar użytkownika
Siodlo

Miejscowość: W-wa

Postprzez Marcin Rzeszotek » Czw Mar 18, 2004 11:25 pm

Wojciech Perkowski napisał(a):Bardzo, bardzo ładny Mustang.
Możesz jeszcze postawić kropkę nad i w postaci białej kropki na izolatorze za maszcikiem anteny.

Dzięki. No właśnie nie widziałem ich na zdjęciach z Chin. Cóż to było?
Ta plamka w kolorze aluminium na grzbiecie to prawdopodobnie był cokół starej wersji radionamiernika.

Sodlo napisał(a):Chcialem sie poczepiac ale nie mialem do czego, jak rzep rzucany na lustro
Gratulacje!
A ja podobnie jak Michal, juz prawie, prawie....

Dzięki. Jest trochę baboli, niektóre nawet opisałem. Ale grunt to je zamaskować:)

Pozdrawiam

Marcin
Awatar użytkownika
Marcin Rzeszotek

Postprzez Wojciech Perkowski » Pią Mar 19, 2004 9:22 am

Marcin Rzeszotek napisał(a):.......
Dzięki. No właśnie nie widziałem ich na zdjęciach z Chin. Cóż to było?
Ta plamka w kolorze aluminium na grzbiecie to prawdopodobnie był cokół starej wersji radionamiernika........

Tzn miałem na mysli punkt mocowania anteny drutowej - w skali 1/48 ok. 4mm za masztem anteny - w uproszczeniu ścięty stożek - biały o ile nie zachlapany farbą - z wystającym z wierzchołka krótkim pręcikiem. Wydaje mi sie, że zawsze obecny niezależnie, czy antena drutowa była rozciągnięta, czy nie. Maleństwo (ok. 1mm u podstawy w 48), ale stosunkowo łatwe do zrobienia.
Wojtek.
Awatar użytkownika
Wojciech Perkowski

Postprzez Marcin Rzeszotek » Pią Mar 19, 2004 10:01 am

Wojciech Perkowski napisał(a):Tzn miałem na mysli punkt mocowania anteny drutowej - w skali 1/48 ok. 4mm za masztem anteny - w uproszczeniu ścięty stożek - biały o ile nie zachlapany farbą - z wystającym z wierzchołka krótkim pręcikiem. Wydaje mi sie, że zawsze obecny niezależnie, czy antena drutowa była rozciągnięta, czy nie. Maleństwo (ok. 1mm u podstawy w 48), ale stosunkowo łatwe do zrobienia.

Ja go zrobiłem tylko według tego co napisałeś to za blisko masztu no i jest pomalowany na zielono. powinien być biały ze stalowym drutem, tak?

Pozdrawiam

Marcin
Awatar użytkownika
Marcin Rzeszotek

Postprzez Wojciech Perkowski » Pią Mar 19, 2004 10:43 am

Tak, ...ale po zerknięciu na zdjęcia "się waham"- zamalowane wcale nie tak rzadko - jeśli nie masz zdjęcia swojego Mustka, to nic pewnego. A odl. od masztu (poprawka - ok. 3mm) też nie zawsze jednakowa. :?
I nie był to punkt mocowania anteny drutowej :oops: .
Wojtek.
Awatar użytkownika
Wojciech Perkowski

Re: Projekt Mustang

Postprzez Paweł Czarnocki » Sob Mar 20, 2004 7:40 pm

Awatar użytkownika
Paweł Czarnocki

Miejscowość: SIEDLCE

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość