[L] P-51 Mustang i jego pochodne

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez MariuszB » Czw Maj 06, 2004 11:19 pm

Niestety aparat nie pozwala na wiecej:(
Pozdrawiam
Na Warsztacie:
1) Mig-15Bis 1:32 15%
2) S-3B 15%
3) B-24J 1:48 w przygotowaniu
Awatar użytkownika
MariuszB

Miejscowość: Łask

Postprzez Piotr Dmitruk » Nie Maj 09, 2004 9:32 am

:P
Ostatnio edytowany przez Piotr Dmitruk, Pon Paź 15, 2007 1:26 am, edytowano w sumie 1 raz
Cenzura? Myślałem, że to minęło już dawno.
Piotr Dmitruk

Miejscowość: Łańcut

Postprzez MariuszB » Nie Maj 09, 2004 6:03 pm

Własnie mam to malowanie tylko ze tam sa złe proporcje samolotu i to inaczej wyglada, a ja miałem orginalne kalkomanie do tego malowania firmy Eagles Talon i tam nie było zadnego zęba, to wygladało raczej jak wyciek z małego wylotu bedacego w tym miejscu (choc moge sie mylic) niestety zdjec nie posiadam tego konkretnego samolotu.
Pozdrawiam

Ps.Podobnie z cyframi 347 pod rurami wydechowymi autorowi malowania chyba cos nie wyszło (proporcje)
Na Warsztacie:
1) Mig-15Bis 1:32 15%
2) S-3B 15%
3) B-24J 1:48 w przygotowaniu
Awatar użytkownika
MariuszB

Miejscowość: Łask

Postprzez TomB(raider) » Czw Maj 20, 2004 1:27 am

Yo!
Tak więc zbliżamy się do końca z pracami nad Mustangiem 'Dziubka'.
Mamy położony macik i rozpoczeliśmy brudzenie. Dzisiaj tylko trochę okopceń. Jutro troszkę kurzu i takie tam. Nie wiem z jakich miejsc mógł wylatywać olej... Więc jak nic nie znajde w temacie oleju, to sobie chyba odpuszczę.
Niestety nie obyło się bez baboli, no i kalki się świecą pomimo użycia płynów...
Image
Image
Image
To zostanie mi już tylko jeden Mustang. :-)
Pavvla uprasza się o usunięcie jednej pozycji z listy moich deklaracji Mustangowych.:-)
Lista powinna wyglądać tak:
* P-51 Mustang III (Tamiya 1:48) - samolot Horbaczewskiego PK-G (kalki z pudełka) + Color Zoom Eduarda.
* F-51D Mustang Korean War (Tamiya 1:48) - najpewniej w malowaniu Capt.J.W. Rogers'a. Może jakieś blaszki.
* P-51B Mustang (Academy 1:72) - Malowanie... Zobaczycie... Na pewno PZP czyli Prosto Z Pudełka (lub OOB jak kto woli). :-) - i to jest ten zdobyczny...
Pozdrawiam
Tomek Burdziński

Gdzie leży Autumn?
Autumn leży miedzy Konigsbergiem a Kaliningradem
Awatar użytkownika
TomB(raider)

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Michał Janik » Czw Maj 20, 2004 10:00 am

TomB(raider) napisał(a):Yo!
Nie wiem z jakich miejsc mógł wylatywać olej... Więc jak nic nie znajde w temacie oleju, to sobie chyba odpuszczę.

Na pewno najwięcej pod silnikem (popatrz się na zdjęcia, często mustangi i spity (RR/Packard Merlin!!) były wprost zarzygane olejem z obficie pocących się silników). Może też być przy wlewach paliwa, w pobliżu ruchomych powierzchni sterowych, pokryw uzbrojebnia (ale o wiele bardziej delikatnie!) - przypatrz się zdjęciom raz jeszce...

Proponuję Ci okopcenia za rurami wydechowymi raczej jeszcze jasnym kolorem jakimś potraktować (mogą być suche pastele)- na mustangu taka akurat czarna "sadza" nie wygląda moim zdaniem zbyt naturalnie.
Pozdrawiam - Socjo
to forum jest wyposażone w boską funkcję

"SZUKAJ",

której stosowanie polecam wszystkim, którzy chcą wiedzieć np. "A jak zrobić model???"
Awatar użytkownika
Michał Janik
Dobry Duch PWM

Postprzez Marcin Rzeszotek » Czw Maj 20, 2004 10:09 am

Michał Janik napisał(a):<ciach> pokryw uzbrojebnia (ale o wiele bardziej delikatnie!) <ciach>

No niezłe pokrywy, jeb... a mimo wszystko delikatne ;o)

Michał Janik napisał(a):Proponuję Ci okopcenia za rurami wydechowymi raczej jeszcze jasnym kolorem jakimś potraktować (mogą być suche pastele)- na mustangu taka akurat czarna "sadza" nie wygląda moim zdaniem zbyt naturalnie.

Też zrobiłem ten błąd, i po uwadze Michała przyjrzałem się zdjęciom. Konkluzje mam takie że Merliny/packardy kopciły w zdecydowanej większości na szaro/brunatno, a Allisony raczej na czarno.

Ale modelik ładny, szkoda tylko że te kalki tak się ułożyły. Szczególnie na śmigle nieładnie to wygląda. Polakierowałeś już?

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Marcin Rzeszotek

Postprzez TomB(raider) » Czw Maj 20, 2004 10:26 am

Marcin Rzeszotek napisał(a): Szczególnie na śmigle nieładnie to wygląda. Polakierowałeś już?

Tak i pod kalkami, i na kalki błyszczšcym, teraz powierzchnia jest pocišgnięta matowym. Gorzej chyba wyglšda numer pod statecznikami... Stosowałem Microscale SET i po jakimœ miesišcu Gunze Mr. Softer. Może błšd jest gdzie indziej? Tzn. po nałożeniu lakieru akrylowego powierzchnia robi mi się jak skórka pomarańczy i nie mogę tego zlikwidować.
A okopcenia spróbuję poprawić.
Pozdrawiam
Tomek Burdziński

Gdzie leży Autumn?
Awatar użytkownika
TomB(raider)

Postprzez Piotr Dmitruk » Sob Maj 22, 2004 2:06 pm

Ostatnio edytowany przez Piotr Dmitruk, Pon Paź 15, 2007 1:27 am, edytowano w sumie 1 raz
Piotr Dmitruk

Postprzez TomB(raider) » Pon Maj 24, 2004 1:41 am

No i kończymy Mustanga Dziubka.
Zostały do doklejenia 4 części. Tylko nie wiem, czy powinienem doklejać lusterko wsteczne do tego Mustanga... Na zdjęciach które mam niestety tego nie widać...
Image
Image
Image
Image
Pozdrawiam
Tomek Burdziński

Gdzie leży Autumn?
Awatar użytkownika
TomB(raider)

Postprzez Wojciech Perkowski » Pon Maj 24, 2004 3:39 pm

TomB(raider) napisał(a):...... Tylko nie wiem, czy powinienem doklejać lusterko wsteczne do tego Mustanga... Na zdjęciach które mam niestety tego nie widać....

W tym przypadku było lusterko wewnetrzne - pod wiatrochronrm nad celownikiem. Niestety nie natrafiłem jak dotąd na dostatecznie dobre zdjęcie sposobu zamocowania tego detalu by mysleć o jego wykonaniu. Moja rada (zwłaszcza na tym etapie) - pominąć ;o) .
BTW - ładny Mustang.
Wojtek.
Awatar użytkownika
Wojciech Perkowski

Miejscowość: Łyski k. Białegostoku

Postprzez Piotr Dmitruk » Pon Maj 31, 2004 1:48 pm

Ostatnio edytowany przez Piotr Dmitruk, Pon Paź 15, 2007 1:28 am, edytowano w sumie 1 raz
Piotr Dmitruk

Postprzez robmario » Pon Maj 31, 2004 2:04 pm

Piotrek świetny model, ale sorry paskudny samolot. Niestety nigdy nie pokocham dziwolągów.
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Image
Awatar użytkownika
robmario

Miejscowość: Lublin

Postprzez Marcin Kawałek » Pon Maj 31, 2004 2:21 pm

Extra model :)
Gdyby Amerykanie mieli coś takiego w '44 to by B-17 nie było potrzebne :) 8-) ;o)
Marcin Kawałek - LugeR
---------------------------------------
Awatar użytkownika
Marcin Kawałek

Postprzez Jacek Bzunek » Wto Cze 01, 2004 1:06 am

Fajny model.Czy jakieś podwieszeia są przewidziane :?:
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Jacek Bzunek

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Piotr Dmitruk » Wto Cze 01, 2004 9:31 pm

Ostatnio edytowany przez Piotr Dmitruk, Pon Paź 15, 2007 1:28 am, edytowano w sumie 1 raz
Piotr Dmitruk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość