[L] Samoloty śmigłowe Jakowlewa

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Lukasz Kedzierski » Pią Cze 11, 2004 1:16 am

Jakub Talib Jastrzębski napisał(a):Super, dzięki.
Mam jeszce jedno pytanie, czym pomalować wnętrze? Maluje Humbrolami, coś mie się widzi, że 140 byłby dobry, ale jestem zielony w sprawach radzieckich maszyn więc nie wiem...

Humbrol 92 pasuje jak ula do tego kolorku na zdjeciach. Troche brudzingu i wash i bedzie jak znalazl.

Pozdrawiam.
Lukasz
Awatar użytkownika
Lukasz Kedzierski

Miejscowość: Melbourne

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Pią Cze 11, 2004 11:45 am

przeca 92 to ciemny szry, o ton jaśniejszy od 111... :?
Na razie pomalowałem 'moim' grau 02, w którym przedobrzyłem z zielenią...
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Miejscowość: Stolica Galicji Zachodniej

Jak-3M

Postprzez juzer » Pią Cze 11, 2004 12:29 pm

Tutaj jest link do ciekawej stronki ze zdjęciami egzeplarza Jaka-3M będącego repliką zbudowaną przez fabrykę Jakowlewa na Uralu w 1992 roku. Korzystali oni ze starej linii produkcyjnej z czasów wojny! Są tam m.in. zdjęcia wnętrza samolotu, który obecnie znajduje się w rękach nieznanego właściciela. Myślę, że okażą się pomocne w doborze kolorów.
juzer

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Sob Cze 12, 2004 4:29 pm

użyłęm tego zźeleniałego grau, a teraz już po ptokach, bo kadłub zamknięty.

A czy ktoś robi Jak-a 7 w 72?
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez juzer » Pon Cze 14, 2004 5:09 pm

Witam!

Tym razem wrzucam fotki skończonego już modelu.
Bardzo proszę się nie śmiać, bo to dopiero mój trzeci (i zdecydowanie najgorszy :cry: ) model. Tyle rzeczy mi wyszło fatalnie, że szkoda je tu wymieniać, wiec pozostawiam je Waszej spostrzegawczości. Już wkrótce postaram się opracować relację z placu boju, wraz z garścią porad dla początkujących jak nie należy robić modeli redukcyjnych...

Image Image

Image Image

Pozdrawiam!
juzer

Postprzez Darek Trzeciak » Wto Lip 06, 2004 3:00 pm

Jakub Talib Jastrzębski napisał(a):A czy ktoś robi Jak-a 7 w 72?

http://www.internetmodeler.com/2002/feb ... o_Yak7.htm
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
Darek Trzeciak

Miejscowość: WAW

Postprzez Tomek Obrębski » Wto Wrz 07, 2004 8:34 am

Skoro Łukasz siedzi cichutko, więc pozwolę sobie zaanonsować jego model obecny na HS od kilku dni. Piękny Jaczek. Chylę czoła i gratuluję :!: :!:
http://www.hsgalleries.com/gallery04/yak1lk_1.htm
Pozdrawiam,
Tomek
http://www.plastikowe.pl
Awatar użytkownika
Tomek Obrębski

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Lukasz Kedzierski » Wto Wrz 07, 2004 8:48 am

Tomek Obrębski napisał(a):Skoro Łukasz siedzi cichutko, więc pozwolę sobie zaanonsować jego model obecny na HS od kilku dni. Piękny Jaczek. Chylę czoła i gratuluję :!: :!:

Dzieki :D .

Model zostal wyslany na PWM juz jakis czas temu, ale nadal czeka na "nowe" PWM.

Pozdrawiam,
Lukasz
Awatar użytkownika
Lukasz Kedzierski

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Wto Wrz 07, 2004 5:09 pm

a ja po 2-óch m-cach znalazłem zagubioną rankę ze statecznikami i pokrywami podwozia... już tylko malowani i kalki :P
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Czw Paź 21, 2004 2:30 am

Halo! czy ten projekt, choć teoretycznie zamkniety ma jeszcze jakiś wodzirejów? Tak sie zastanawiam czy w ramach walki z niemczyzną nie popełnic jakiegos jaka.. ale potrzebne mi sa blaszki do niego. Zresztą na 'giełdzie' dałem ogłoszonkoi w tym temacie'. Pisze tutaj, żeby do zainteresowanych tematem dotrzec- jak by przeoczyli to ogłoszenie
~kamil
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez Lukasz Kedzierski » Czw Paź 21, 2004 3:53 am

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):Halo! czy ten projekt, choć teoretycznie zamkniety ma jeszcze jakiś wodzirejów?

Marcin jest wodzirejem :lol: Projekt jak projekt, co z tego ze jest jak nie ma jak modeli wystawiac? Ja mojego Jaka-1 skonczylem juz dawno temu i wyslalem do Marcina, ale PWM lezy. Dolaczyc zawsze mozesz.

Lukasz
Awatar użytkownika
Lukasz Kedzierski

Postprzez Marcin (pvf) Krajewski » Czw Paź 21, 2004 7:11 am

Cześć!

Projekt, mam nadzieję, nie leży :) Owszem, termin teoretycznie minął, ale z tego co wiem, to prace nad zgłoszonymi Jakami trwają. Nie widzę więc potrzeby ogłaszania zakończenia projektu. Jeżeli projekt pozostanie dłuższy czas otwarty, będzie stanowił (mam nadzieję) bardzo pożyteczny materiał dla modelarzy chcących w przyszłości zbudować model Jaka.

A jeśli chodzi o PWM, no to widać co się dzieje. Moje ostatnie wieści na temat PWM mówiły, że z końcem sierpnia lub na początku września ma wystartować nPWM. Jak na razie nie widać aby coś działo się w tym temacie. A ponieważ sytuacja jest jaka jest, proponuję abyśmy zdjęcia z etapów budowy i zdjęcia ukończonych modeli tymczasowo zamieszczali tutaj. A jak nPWM ruszy to wtedy zbiorę cały materiał i zamieścimy go w dziale projektowym.
Co Wy na to?

Jak na razie dostęp do sieci mam głównie w pracy, więc sam nie udzielałem się ostatnio. Mam jednak nadzieję, że już niedługo uda mi się odebrać kompa z serwisu i wtedy zamieszczę fotki z budowania Jaka-7W (oraz powysyłam obiecane materiały :) ).

Kamil! Zajrzałem na giełdę, ale jakoś nie mogłem namierzyć Twojego posta. Do którego modelu się przymierzasz? Potrzebujesz jakieś materiały?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marcin (pvf) Krajewski

Miejscowość: Kraków

Postprzez Tomek Obrębski » Czw Paź 21, 2004 8:42 am

Zgadza się potwierdzam, jestem w końcowej fazie tworzenia Jak-a-1 z A Modelu. Model już byłby właściwie gotowy gdybym wykonał wersję oznakowań, którą zadeklarowałem - czyli "44" Lidii Litwiak. Jednak dwie sparwy zadecydowały o zmianie:
:arrow: mam trochę przesyt po obejrzeniu n galerii w sieci
:arrow: po "przeczytaniu" dość obszernego artykułu z Aero Plastic Kits Revue wcale nie jestem taki pewien czy to był jej samolot; w artykule są dwie sylwetki boczne, ale żadna z nich nie ma na boku "44" :idea: ; w dokumentacji przy znanym zdjęciu "44" często pojawia się podpis, że samolot jest uważany za ten, którym latała Lidia...

Zatem postanowiłem zrobić równie słynną białą "1" Baranowa. I tu zaczęły się schody. Kalkomanie z A Modelu niezupełnie odpowiadają prawdzie:
:arrow: małe gwiazdki oznaczające liczbę zwycięstw są białe, a powinny być czerwone z białą obwódką (Stalinowskie Sokoły - AJ Press)
:arrow: napis "Smiert Faszystam" jest tylko po jednej stronie kadłuba; a co po drugiej stronie :?:

Zamówiłem zatem kalkomanie z AML, które według ekspertów nie zawierają błedów
http://vvs.hobbyvista.com/Markings/Deca ... art04.html
No i czekam...

Może ktoś z Was ma inne zdjęcia białej "1" Baranowa pokazujące prawą lub lewą stronę samolotu?
Pozdrawiam,
Tomek
http://www.plastikowe.pl
Awatar użytkownika
Tomek Obrębski

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez TomB(raider) » Czw Paź 21, 2004 8:56 am

A do polskich jaków są jakieś kaleczki? Techmod? Bo na podanej przez Tomka O. stronce nie ma... :-(
Pozdrawiam
Tomek Burdziński

Gdzie leży Autumn?
Autumn leży miedzy Konigsbergiem a Kaliningradem
Awatar użytkownika
TomB(raider)

Miejscowość: Warszawa

Postprzez pm » Czw Paź 21, 2004 9:48 am

Tomek Obrębski napisał(a):Zatem postanowiłem zrobić równie słynną białą "1" Baranowa. I tu zaczęły się schody. Kalkomanie z A Modelu niezupełnie odpowiadają prawdzie:
:arrow: małe gwiazdki oznaczające liczbę zwycięstw są białe, a powinny być czerwone z białą obwódką (Stalinowskie Sokoły - AJ Press)
:arrow: napis "Smiert Faszystam" jest tylko po jednej stronie kadłuba; a co po drugiej stronie :?:

Po drugiej stronie też jest napis :( - zdjęcie jest w InAction, jak chcesz to podeślę.
Mam dokładnie ten sam problem, najpierw chciałem zrobic samolot Baranowa, ale kalki są do niczego, potem Lidii Litvak (ale za bardzo ograny temat), a teraz biedzę się nad rozgrzebanym modelem. Może ktoś ma pomysł na malowanie Jak-a 1 (najchętniej zimowe)?
Pozdrawiam
Przemek
pm

Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości