[L] Samoloty śmigłowe Jakowlewa

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Tomek Obrębski » Czw Paź 21, 2004 11:51 am

TomB(raider) napisał(a):A do polskich jaków są jakieś kaleczki? Techmod? Bo na podanej przez Tomka O. stronce nie ma... :-(

Jedyne kalki do polskich Jak-ów jakie znam to:
:arrow: ESCI zestaw nr 44 - raczej już niedostępny
http://vvs.hobbyvista.com/Markings/Deca ... art01.html
:arrow: Intech zestaw "80 lat PSP" - Jak-1b i Jak-9M
No i jako zestawy uzupełniające
:arrow: Techmod z polskimi szachownicami
:arrow: Techmod z rosyjskimi gwiazdami
Pozdrawiam,
Tomek
http://www.plastikowe.pl
Awatar użytkownika
Tomek Obrębski

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez TomB(raider) » Czw Paź 21, 2004 12:24 pm

Pewnie będę musiał coś poskładać z tych ostatnich dwóch zestawów... Zestaw ESCI jest chyba do 1/72, a ja mam Accurate'a w 1/48.

No i proszę, 1000 stuknęło na liczniku
Pozdrawiam
Tomek Burdziński

Gdzie leży Autumn?
Autumn leży miedzy Konigsbergiem a Kaliningradem
Awatar użytkownika
TomB(raider)

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Czw Paź 21, 2004 12:30 pm

Marcin (pvf) Krajewski napisał(a):Kamil! Zajrzałem na giełdę, ale jakoś nie mogłem namierzyć Twojego posta.

Już jest spowrotem- zgaduje ze sumiennie pracujący moderator wywalił, bo nie napisałem ceny. Juz napisałem. wiec teraz powisi do skutku. a przynajmniej powinno

Do którego modelu się przymierzasz?

Mam 2/3 zestawu Normandie-niemen regiment- to jest wczesnego jaka 9 i jaka 9T. I sam jeszcze nie wiem za który zabrać się w pierwszej kolejności. Ale pewnie zaczne od wczesnej dziewiątki. Oczywiście to 1:48 ICM

Potrzebujesz jakieś materiały?

Wszelkie- bo nie mam zadnych. Najpierw jednak przejze dokłądnie co tutaj sie pojawiło. No i nie powiem, cenne będą wszelkie uwagi odnośnie konkretnie tego zestawu- co w nim trzeba poprawic, na co uwazac etc. Bo jako nieznawca radzieckiego sprzetu moge najzwyczajniej w świecie przeoczyć coś, nawet będąc w posiadaniu planów
pozdrawiam
~kamil
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez Marcin (pvf) Krajewski » Czw Paź 21, 2004 2:11 pm

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):Już jest spowrotem- zgaduje ze sumiennie pracujący moderator wywalił, bo nie napisałem ceny. Juz napisałem. wiec teraz powisi do skutku. a przynajmniej powinno

Trochę za późno :) Zrobiłem już Jaka-7 z blachami Eduarda. Teraz też mam na warsztacie siódemkę ale dwumiejscową i z blachami Parta. I moim skromnym zdaniem blachy Parta są dużo bardziej użyteczne. No a przy tym cena rozsądniejsza :)

Jeśli chodzi o kalki, to producenci nas nie rozpieszczają. W skali 48 jedynym wyjściem jest adaptacja róznych zestawów, albo robienie szablonów...

Kamil, jak tylko dostanę kompa podeślę Ci materiały o dziewiątkach. Masz już jakieś upatrzone malowania?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marcin (pvf) Krajewski

Miejscowość: Kraków

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Czw Paź 21, 2004 2:25 pm

W kwestii bloach to poczekam a w tak zwanym miedzyczasie zbiore jakies kwity na ten samolot i dokoncze moze jakieś rozgrzebanego szwaba.. Malowanie? nie wiem czy nie zrobić malowania pudełkowego poprostu. ni będe nadto kombinował. wole pomartwić sie o zgodnosc modelu z rzeczywistością niż szukac wymyślnego malowania
~kamil
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez Marcin (pvf) Krajewski » Pią Paź 22, 2004 10:50 am

pm napisał(a):Mam dokładnie ten sam problem, najpierw chciałem zrobic samolot Baranowa, ale kalki są do niczego, potem Lidii Litvak (ale za bardzo ograny temat), a teraz biedzę się nad rozgrzebanym modelem. Może ktoś ma pomysł na malowanie Jak-a 1 (najchętniej zimowe)?
Pozdrawiam
Przemek

Zaglądnijcie tutaj:

http://wp.scn.ru/camms/archive/ww2_fighters/0007/index.shtml?1

i tutaj:

http://wp.scn.ru/camms/archive/ww2_fighters/0007/index.shtml?1x2

Na tej stronie są profile i być może wybierzecie jakies ciekawe dla siebie malowanie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marcin (pvf) Krajewski

Postprzez pm » Nie Paź 31, 2004 7:57 pm

Witam,
moich poszukiwań malowania dla Jaka-1 ciąg dalszy.
Myślę między innymi o "czerwonym 85" z 42 GIAP z "modyfikacją Shinkarenkova". Na kiepskim zdjęciu w In Action nie za bardzo widać tę modyfikację, ale na pewno nie jest taka jak w tym In Action namalowano. Na profilu w monografii "Jak1/3" samolot wygląda "dość zwyczajnie". Na czy miałaby polegać ta modyfikacja? Czy ktoś dysponuje jakimś przyzwoitym zdjęciem tego samolotu?
Innym wariantem malowania tego samolotu, które mnie interesuje, jest "czerwone 34" z "Klubu 1:72 Skrzydlatej Polski". Nie mam niestety ani jednego zdjęcia potwierdzającego taki kamuflaż, a już (po wielu wpadkach :cry: ) nie wierzę na słowo
Będę wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam
Przemek Mielcarek
pm

Postprzez Tomek Obrębski » Śro Lis 03, 2004 11:49 am

pm napisał(a):
Tomek Obrębski napisał(a):Zatem postanowiłem zrobić równie słynną białą "1" Baranowa. I tu zaczęły się schody. Kalkomanie z A Modelu niezupełnie odpowiadają prawdzie (...)

(...)
Mam dokładnie ten sam problem, najpierw chciałem zrobic samolot Baranowa, ale kalki są do niczego, potem Lidii Litvak (ale za bardzo ograny temat), a teraz biedzę się nad rozgrzebanym modelem. Może ktoś ma pomysł na malowanie Jak-a 1 (najchętniej zimowe)?

Żeby wprowadzić jeszcze większe zamiesznie w Wasze umysły zamieszczam o tyle ciekawe co kontrowersyjne schematy malowań (oczywiście chodzi o Litvak i Baranowa:

Pierwsze to biała "1" Baranowa z instrukcji A Modelu

Image

Czyżby zatem Baranow miał drugi samolot :?:
:arrow: 27 gwiazdek zamiast 24
:arrow: napis "Smiert faszystam" po jednej stronie zamiast dwustronnego napisu "Groza faszystam"
:arrow: "1" jest bardzo duża

Drugie zdjęcie pochodzi z Aero Plastic Kits Revue nr 45 z 1996

Image

Czy zatem Lidia nie latała na słynnej żółtej "44" :?: Artykuł wydaje się dość wiarygodny (na tyle na ile mogę go zrozumieć ;o) ), zajmuje całe 5 stron i ma podaną z tyłu bogatą bibliografię.
Pozdrawiam,
Tomek
http://www.plastikowe.pl
Awatar użytkownika
Tomek Obrębski

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez pm » Czw Lis 04, 2004 10:01 am

Tomek Obrębski napisał(a):...Czyżby zatem Baranow miał drugi samolot :?:
:arrow: 27 gwiazdek zamiast 24
:arrow: napis "Smiert faszystam" po jednej stronie zamiast dwustronnego napisu "Groza faszystam"
:arrow: "1" jest bardzo duża
...

Problem jest tylko jeden: skąd firmy produkujące kalki (oprócz A-Model kalki do takie samolotu robiła Superscale) wzieły to malowanie? Nie znalazłem żadnego zdjęcia potwierdzającego takie malowanie, ale może jednak jest. Może komuś wpadło w łapki?
Pzdr
Przemek
na warsztacie:
F4U-1A Corsair (1/48 Tamiya) - 20%
B-239 Buffalo (1/48 Classic AirFrames) - przymiarki
pm

Postprzez lowi71 » Pią Lis 12, 2004 5:11 am

Macie tu samolot Baranowa z każdej strony :lol:
http://airfield.narod.ru/yak/yak-1/colo ... -1_07.html
http://airfield.narod.ru/yak/yak-1/colo ... _07-1.html
http://airfield.narod.ru/yak/yak-1/colo ... _07-4.html
http://airfield.narod.ru/yak/yak-1/colo ... _07-5.html
Mam też prośbę ma ktoś plany itp. wnętrza silnika i mocowanie uzbrojenia byłbym wdzięczny bo chciałbym mieć JAKA 9/7 z widocznym wnętrzem.

Pozdrawiam.
lowi71

Miejscowość: WROCŁAW

Postprzez Jendrek » Śro Gru 15, 2004 9:23 am

Chciałbym zgłosić do projektu (o ile już nie za późno :oops: ) Jaka 1b firmy Mastercraft :? w skali 1:72. Planowane malowanie - z pudełka, BuNo. 1045, 21st Air Regiment Eastern Front, 1943. Wersja w tym malowaniu to wczesna z osłoną kabiny (chyba) w pierwszej wersji (taka bez okienek). Uczestnik to ja :D , czyli Andrzej Bzowski, mój mejl podany na dole. Jako, że zamierzam trochę go pomęczyć 8-) , potrzeba mi będzie proporcjonalnie trochę czasu. Aha, malowanie to jest zimowe, więc proszę o wszelakie materiały na mejla, szczególnie zdjęcia w zimówkach ;o) . Przydałoby się też jakieś zdjęcie wnęki podwozia głównego, bo tam wielka bida. Bardzo proszę o materiały, bo ruska robię po raz pierwszy i bez nich będzie bardzo trudno. No, to chyba tyle.
PS. Icek, co z twoim Jaczkiem :?: Skończony czy zaliczył śmietnik? Mój Jak będzie pierwszym aerografowanym – ciekawe jak wyjdzie?
Na warsztacie:
Gustav Academy 1:48
Awatar użytkownika
Jendrek

Miejscowość: Łęczna k. Lublina

Postprzez Marcin (pvf) Krajewski » Śro Gru 15, 2004 11:05 am

Cześć!

Nie jest za późno. Rób swój model i dziel się swoimi spostrzeżeniami.
Materiały jakieś Ci podeślę.

Powodzenia
Awatar użytkownika
Marcin (pvf) Krajewski

Postprzez Marcin (pvf) Krajewski » Śro Gru 15, 2004 11:29 am

Witajcie!

Przyszedł czas, żeby ujawnić postępy prac nad moim Jakiem. Dla niewtajemniczonych powiem, że jest to ICMowski Jak-7W. Nie da się ukryć, że powstaje on dużo wolniej niż początkowo zakładałem :(
W każdym razie - prace posuwają się naprzód!

Oto pierwsze przymiarki blachy Parta:

Image

Image

Image

Wnętrze pomalowane bazowym szarym. Jest to Lifecolor o numerze ... (psia mać - zapomniałem :twisted: ) ... muszę to sprawdzić :)
W każdym razie numer FS tego Lifecolora odpowiada temu, który Erik Pilawski podaje jako właściwy ;)

Image

Image

Trochę trzeba było upaprać wnętrze :) to pierwszy etap brudzenia washem z wykorzystaniem farb także Lifecolor ale o nazwie Tensocrom (bodajże). Nota bene fajne farby, dobrze się rozpływają po zakamarkach i są już same z siebie gotowe jako wash. Dostępne są w różnych kolorach.

Image

Pierwsze przymiarki do zamknięcia kadłuba. Na razie elementy (oprócz blach :) ) pasowane na sucho. Kabina wymaga jeszcze kilku poprawek malarskich, ale z grubsza widać jak to będzie wyglądać :)

Image

Image

To na razie tyle. Wkrótce będzie ciąg dalszy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marcin (pvf) Krajewski

Postprzez Jendrek » Nie Gru 19, 2004 6:34 pm

Witam!

Prace nad moim Jakiem zainaugr..., to znaczy zaczęte 8-) .
No i cóż, różowo to nie jest, niestety. Ale prace się posuwają (nie obsuwają). Wykonałem już imitacje kratownicy we wnętrzu, rozciąłem owiewkę, zacząłem tablicę przyrządów. Może jakoś to bedzie.

Ponawiam apel o materiały.
Na warsztacie:
Gustav Academy 1:48
Awatar użytkownika
Jendrek

Miejscowość: Łęczna k. Lublina

Postprzez Marcin (pvf) Krajewski » Pon Gru 20, 2004 11:07 am

Jendrek napisał(a):
Ponawiam apel o materiały.

Poszło na maila.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marcin (pvf) Krajewski

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości