P - E10 Entwicklungsfahrzeug, Armia Krajowa - 1/35-Trumpeter

Re: P - E10 Entwicklungsfahrzeug, Armia Krajowa - 1/35-Trump

Postprzez marek d » Wto Wrz 10, 2013 10:18 pm

Co raz fajniej ta skorupka wygląda. ;o)
Pozdrawiam Marek - sklejacz fabrycznych części, do samodzielnego montażu.
CV
Awatar użytkownika
marek d

Miejscowość: Oborniki Wlkp.

Postprzez T.J. » Śro Wrz 11, 2013 9:32 pm

marek d napisał(a):Co raz fajniej ta skorupka wygląda. ;o)

dzięki dzięki - ale nie chwalmy dnia przed zachodem... ;o)

Jutro wyjeżdżam i na tydzień zawieszam roboty nad E10 - poniżej obecny stan brudzenia i obić na etapie 90% przed położeniem matowego lakieru i założeniem osłon bocznych zrobionych wczoraj oraz karabinu maszynowego. Obicia od rykoszetujących pocisków są w dwóch miejscach zgrane z wyrwami w deskach osłon bocznych.
Jestem otwarty na sugestie i konstruktywną krytykę/propozycje zmian tego i owego 8-)

Image

Image

Image

Nie spinałem się nad brudzeniem kół, poobijałem je nieco i zosstawiłem resztki zaschniętego błocka - boki wozu, a zwłaszcza podwozie będą przykurzone pigmentami, a wnęki kadłuba i tak zasłonią dechy :roll:
Image
::: Lord Vetinari był przeciwnikiem zbędnego okrucieństwa... był za to entuzjastą niezbędnego :::
galerie: T17E1 Staghound 1:35, Entwicklungsfahrzeug E-10 "Wojtek" 1:35, Spitfire LF.XVI 1:48, figurki Warhammer 40000
w budowie: Vickers Wellington mk.IV 1:72
Awatar użytkownika
T.J.

Miejscowość: Gdańsk / Ankh-Morpork

Postprzez marek d » Śro Wrz 11, 2013 9:52 pm

Oj czekam niecierpliwie na galerię. ;o)
Mam nadzieję że osmolisz wydechy. Narzędzia saperskie--jeżeli były w użyciu to nie w białych rękawiczkach, ale ja od samolotów i się nie znam. :mrgreen:
Qrde chciałbym tak umieć zrobić pojazd. :|
CV
Awatar użytkownika
marek d

Postprzez T.J. » Śro Wrz 11, 2013 9:55 pm

marek d napisał(a):Oj czekam niecierpliwie na galerię. ;o)
Mam nadzieję że osmolisz wydechy. Narzędzia saperskie--jeżeli były w użyciu to nie w białych rękawiczkach, ale ja od samolotów i się nie znam. :mrgreen:
Qrde chciałbym tak umieć zrobić pojazd. :|

Ja mam nadzieję zrobić moje samoloty tak jak Ty swoje robisz - więc mamy podobnie ;) Z narzędziami to faktycznie jeszcze je nieco upaćkam. Okopcenia oczywiście będą, ale to będę robił dopiero po matowym lakierze, podobnie jak zakurzenia pigmentami, ślady buciorów na płycie górnej i plamy olejów/paliwa w tylnej części wozu
::: Lord Vetinari był przeciwnikiem zbędnego okrucieństwa... był za to entuzjastą niezbędnego :::
galerie: T17E1 Staghound 1:35, Entwicklungsfahrzeug E-10 "Wojtek" 1:35, Spitfire LF.XVI 1:48, figurki Warhammer 40000
Awatar użytkownika
T.J.

Postprzez marek d » Śro Wrz 11, 2013 10:00 pm

Wyjaśnienia przyjęte. :D
CV
Awatar użytkownika
marek d

Postprzez grwojo » Czw Wrz 12, 2013 10:48 pm

super robota, tylko jak mogę pomarudzić to zacieki na szachownicach i flagach nie za bardzo przemawiają do mnie. Żeby się aż takie porobiły to musiał się ktoś strasznie starać.
człowiek uczy się przez całe życie.
Awatar użytkownika
grwojo

Miejscowość: Brwinów

Postprzez krzychu95 » Pią Wrz 13, 2013 6:44 pm

T.J. się postarał. :notworthy:
krzychu95

Miejscowość: Kalisz

Postprzez dem » Nie Wrz 15, 2013 12:25 pm

Jak dla mnie świetny pomysł i super wykonanie.
Czekam na efekt końcowy!
Image
Awatar użytkownika
dem

Miejscowość: Poznań

Postprzez T.J. » Śro Wrz 25, 2013 6:17 pm

No to pora była najwyższa by konczyć powoli model i niedługo efekt końcowy zaprezentuję już w galerii. Jak zdażę to pojadę z nim na Kaszubski Festiwal Modelarski w ten weekend :roll:
Figurki już gotowe, podstawka czeka na malowanie po nałożeniu podkładu, a sam model jak poniżej widać:

1.Dziś niestety uznałem, że moje prace nad gąsienicami mogę sobie wsadzić gdzieś, bo na każdym ogniwku są ślady wypychaczy (zdjęcie poniżej), są cholernie widoczne po zamontowaniu i da się je zaszpachlować, ale zajmie to wieki, więc póki co model zrobię na gumowych gąskach z zestawu Trumpka, a do ogniwek wrócę albo po prostu kupię Friule i będzie po problemie...
Image

2.Podstawka z bambusowej deseczki kuchannej, na niej odpowiedni podocinany i oklejony po bokach plasticardem odcinek brukowanego placu z Miniartu
Image

3. Lina dostała mocowania z plasticardu i pręcika plastikowego, potem poszla do malowania i washa:
Image

4. Model dostał karabin już pomalowany (zdejmę go przed lakierowaniem matowym), dojdzie jeszcze na koniec wiadro i jedna torba na pancerzu. Całość wstępnie zmontowana z bocznymi osłonami - na nie jeszcze pójdzie delikatny wash, flagi i szachownice nieco przytłumiłem, ale po nałożeniu matu będzie to jeszcze pomęczone pigmentami :) Gąsienice jak już wspomniałem - póki co gumowe wstępnie z-wash-owane. Całość dostanie wieczorem matowy lakier i wówczas pigmenty, pył, nieco zmienie kolory resztek błota na podwoziu, okopcenia rur, dojdą metalizery tu i tam oraz parę zacieków.
Ogólny wygląd na dziś na 15:00 na poniższych fotkach:

Image
Awatar użytkownika
T.J.

Postprzez T.J. » Pią Wrz 27, 2013 9:30 pm

Awatar użytkownika
T.J.

Poprzednia

Wróć do Warsztaty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości