drewno raz jeszcze

drewno raz jeszcze

Postprzez mickar » Czw Gru 11, 2003 12:35 pm

:?: Powiedzcie mi w prostych słowach skąd bierzecie różnorodne drewno do celów modelarskich. Np czy mozna gdzieś kupić jakieś małe deseczki - 1 cm grubości powiedzmy z lipy czy olchy. Kupujecie czy tniecie sami (i czym precyzyjnie ciąć różne maleństwa)
:?: z jakiego drewna wykonujecie drobne drewniane detale o skomplikowanym kształcie - np poprzeczki salingów, poręcze, lawety -i jak wycinacie różne drobne "ząbki" w czymś takim. mam z tym kłopoty...
Awatar użytkownika
mickar

drewno cd

Postprzez Michał Daranowski » Czw Gru 11, 2003 1:48 pm

Witam
Dobre pytanie - skąd- zewsząd. Bez złośliwości, naprawdę stąd skąd się da, czasem sklepy, czasem zakłady stolarskie, znajomi, itd.
Jeśli chcesz ciąć precyzyjnie to niestety nie ma innego wyjścia jak zaopatrzyć w dobrą małą i do tego precyzyjną piłę gładko tnącą.
Małe elementy dasz rade zrobić używając po piersze głowy, ostrych narzędzi i rąk. Nie ma na to metody, każdy ma swoje ulubione sposoby. Osobiście używam noży o róznych ostrzach, włośnicy z ostrzami jubilerskimi, dobre iglaki, i papiery ścierne. To w zasadzie wystarczy.
Nie gniewaj się o tę "głowę", ale niestety bez zastanowienia się jak coś zrobić i jak zachwuje się materiał z którego zamierzasz coś zrobić - efekt będzie mizerny o ile w ogóle bedzie!
Michał Ace Daranowski
Awatar użytkownika
Michał Daranowski

Miejscowość: Kielce

Postprzez Vegelus » Pią Gru 12, 2003 10:41 am

Swiete slowa

ja dodam ze skrzynki po cytrusach swietnie sie nadaja do wykonani szkieletu, jak masz stare drzewa owocowe to nie pal tylko poukladaj gdzies i przykryj niech leza, a za kilka lat jak znalazl, ja dozuce jeszcze od siebie ze forniry roznych datunkow tez sie przydaja do pokrywania plaszczyzn
Vegelus

Miejscowość: Olsztyn

Wróć do Jak to zrobić - szkutnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość