Jak najlepiej przykleić linki do modeli ?

Jak najlepiej przykleić linki do modeli ?

Postprzez Stomolko » Czw Mar 21, 2013 9:19 pm

Witam. Jestem początkującym modelarzem, i szukam porady w kwestii tematu. O co mi dokładnie chodzi: Otóż złożyłem już modele statków HMS Bounty i RMS Titanic ( oby dwa firmy Revell ) gdzie rzecz oczywista- trzeba było przykleić linki. I tu się pojawia pytanie: Jak najlepiej je przykleić ? Sposób jaki ja póki co stosowałem to po prostu owinąć początek nitki z zestawu wokół masztu po czym dać kroplę kleju. Chciałbym się zapytać czy jest jakiś inny fajny, prosty i tani (nie potrzeba do niego żadnego specjalnego sprzętu) sposób, aby je przykleić. Efekt uzyskany po zrobieniu modelu moim starym sposobem nie był taki zły, jednak jeśli linka nie miała być przyklejona do jakiegoś masztu tylko do ścianki, efekt był ... no cóż ... nie fajny, zawsze coś tam zwisało.
Stomolko

Re: Jak najlepiej przykleić linki do modeli ?

Postprzez Panzer_98 » Czw Mar 21, 2013 10:31 pm

Ja miałem podobny problem z linkami, po sklejeniu czołu i pomalowaniu go nie wyglądały one zbyt ładnie :evil: więc je wyrwałem i ich końcówki owinąłem (i dosyc mocno zacisnąłem) cienkim miedzianym drucikiem. Na to kropelka kleju, poczekałem, aż wyschnie i dokleiłem do modelu (jeśli drucik przeszkadza, nie ładnie wygląda to możesz go usunąć po wyschnięciu kleju, bo głównie chodzi oto aby linkę usztywnić na końcach, aby łatwiej było ją przykleić).
Awatar użytkownika
Panzer_98

Miejscowość: Częstochowa

Wróć do Jak to zrobić - szkutnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości