kalkomania

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Postprzez Betinho » Czw Mar 09, 2006 12:11 am

co do papieru, kosztuje 32 zł za 2 arkusze (Techmod)

http://www.water-decals.com/inkjet_paper.html

20 sheetów kosztuje 13,99 USD. Z wysylka 33 USD czyli 108 zł

daje to raptem 5,4 złotego! ktoś się pisze? albo ktoś odradza? ;)
Betinho

Miejscowość: Łódź

Postprzez Paweł Czarnocki » Czw Mar 09, 2006 1:16 am

Betinho napisał(a):co do papieru, kosztuje 32 zł za 2 arkusze (Techmod)

http://www.water-decals.com/inkjet_paper.html

20 sheetów kosztuje 13,99 USD. Z wysylka 33 USD czyli 108 zł

daje to raptem 5,4 złotego! ktoś się pisze? albo ktoś odradza? ;)

Kurczę blade !! Jeśli na tym da się drukować kalki to ja się piszę na 4 szity.
Awatar użytkownika
Paweł Czarnocki

Miejscowość: SIEDLCE

Re: kalkomania

Postprzez mate64 » Czw Mar 09, 2006 2:39 am

Fumfol76 napisał(a):
mate64 napisał(a):Postaram sie kiedys zrobić tutorial z projektowania w corelu, w końcu obsługuje go w zasadzie zawodowo.

Chętnie poczytam. Może się czegoś naucze.

A ja mam lepszą propozycję. Napisz drugiego tutoriala, będzie większy wybór, pozatym może znasz Corela lepiej.

Michał Janik napisał:

Dostaniesz honorowy tytuł Konstruktywnego Forumowicza, Twój wątek zostanie powieszony, i zaskarbisz sobie wdzięczność niejednego!

A dziękuje, nie trza mi tytułów, jeśli tylko komuś się to przyda to mi wystarczy. Tutorial napiszę, ale potrzebna bedzie mi twoja pomoc (szczegóły masz na PW).
mate64

Miejscowość: Ogólnie rzecz biorąc PL, szczegółowiej Łódź :P

Postprzez MiSiU » Nie Mar 12, 2006 1:03 pm

To ja jeszcze tylko zapytam panów praktyków co daje lepsze efekty:

- drukarka atramentowa+dwie warstwy lakieru zabezpieczającego (swoją drogą jak się to nakłada? Nie gryzie się to ze stosowaniem SOL/SET'a?)
- wysokiej jakości wydruk laserowy (bo zakładam, że na to juz werniksu nie trzeba)

W moim przypadku chodzi właściwie wyłącznie o kolor czarny, więc kolorystyka jest mało istotna.
Awatar użytkownika
MiSiU

Postprzez Fumfol76 » Nie Mar 12, 2006 1:25 pm

MiSiU napisał(a):- wysokiej jakości wydruk laserowy (bo zakładam, że na to juz werniksu nie trzeba)

Biorąc na logike, druk atramentowy jest bardziej podatny na rozmoczenie. Jeśli masz dostęp do porządnej laserówki - to laserówka.

mate64 napisał(a): Napisz drugiego tutoriala, będzie większy wybór, pozatym może znasz Corela lepiej

Nie zrozumiałem do tej pory, po co tutorial o projektowaniu w Corelu na PWM? Z resztą nie bardzo rozumiem też jak można zrobić tutorial o "projektowaniu"? Ktoś kto go przeczyta będzie umiał projektować?

Jak ktoś będzie potrzebował przygotować kalki do wydruku w wektorach, proszę info na PW, postaram się pomóc w przygotowaniu w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
Fumfol76

Miejscowość: Poznań

Postprzez Betinho » Nie Mar 12, 2006 7:54 pm

Betinho

Postprzez mate64 » Nie Mar 12, 2006 9:52 pm

Fumfol76 napisał(a):
mate64 napisał(a): Napisz drugiego tutoriala, będzie większy wybór, pozatym może znasz Corela lepiej

Nie zrozumiałem do tej pory, po co tutorial o projektowaniu w Corelu na PWM? Z resztą nie bardzo rozumiem też jak można zrobić tutorial o "projektowaniu"? Ktoś kto go przeczyta będzie umiał projektować?

Jak ktoś będzie potrzebował przygotować kalki do wydruku w wektorach, prosze info na PW, postaram się pomóc w przygotowaniu w wolnej chwili.

Projektowac nie bedzie umiał ale wykonać projekt kalek owszem. o nic trudnego przecież, wystarczy wiedzieć co i czym. nie mówie tu o stworzeniu grafiki wektorowej lecz prostych oznaczen i liter.
mate64

Miejscowość: Ogólnie rzecz biorąc PL, szczegółowiej Łódź :P

Postprzez kitomer » Śro Cze 28, 2006 5:31 pm

a czy ktoś może mi powiedzieć, czy na każdej laserówce można takie coś wydrukować? mam dostęp do kyocery 3900 i nie wiem czy to odpowiedni sprzęt.
"Dobry inżynier powinien znać swój okręt, wiedzieć gdzie się zaczyna i gdzie kończy, ile, czego i w jaki sposób poukładane jest między końcami"
kitomer

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Siodlo » Śro Cze 28, 2006 9:47 pm

Tak, pod warunkiem, ze kupisz papier dedykowany do lasera plus w wyborze papieru zaznaczysz "folia do przezroczy".
pozdrawiam
Tomek Siedlecki
Image
Image
Awatar użytkownika
Siodlo

Miejscowość: W-wa

Postprzez Modelarz =) » Wto Kwi 08, 2014 8:52 pm

Czym zabezpieczyć papier po druku w drukarce atramentowej?Może być Sidolux?I gdzie kupić ten papier?Jakąś stronkę proszę.I czy wydrukują się kolory:biały,czerwony i czarny?
Modelarz =)

Postprzez Biskup » Wto Kwi 08, 2014 9:59 pm

Microscale Liquid Decal Film. Papier do kalkomanii można znaleźć w wielu sklepach wystarczy poszukać. Co do kolorów to zależy od drukarki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Biskup

Poprzednia

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość