Ja w sprawie naciągów

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Postprzez Grzegorz2107 » Pią Paź 27, 2006 1:56 pm

Tomek Gronczewski napisał(a):Ale muszę przyznać, ża sam szukam czegoś jeszcze prostszego w działaniu. Tak czy siak do samych linek polecam gorąco EZ-Line. To jest jeden z siedmiu modelarskich cudów świata ;o)

Tomek

Kto tym handluje? Pierwszy raz widzę , a rzecz autentycznie robi wrażenie!
Pozdrawiam

Na warsztacie:
PZL P.11c Siedlce w stylu vintage
Awatar użytkownika
Grzegorz2107

Miejscowość: Sverige

Postprzez Tomek Gronczewski » Pią Paź 27, 2006 2:34 pm

Grzegorz2107 napisał(a):Kto tym handluje? Pierwszy raz widzę , a rzecz autentycznie robi wrażenie!

W tym cały problem :? Sklepy kolejkowe w Stanach. Kolejarze używają tego do robienia trakcji na makietach. W sumie nie jest to drogie, bo szpula z linką o długości ok 30 metrow kosztuje około $10. A EZ Line się rozciąga. Podobno do siedmokrotnej długości można ją rozciągnąć. Można ją też rozszczepiać na dwie cieńsze linki. To jest nawet wskazane przy robieniu cieńszych naciągów. Większość linek w Balilli jest właśnie z EZ-Line rozszczepionej na pół. Tak więc szpula starczy na bardzo długo.
Jedyny problem z EZ Line to to, że nawet w wersji charcoal jest nieco za jasna, a malowanie takiej linki proste nie jest.

Tomek
Awatar użytkownika
Tomek Gronczewski

Postprzez Grzegorz2107 » Pią Paź 27, 2006 3:14 pm

Tomek Gronczewski napisał(a):[ W sumie nie jest to drogie, bo szpula z linką o długości ok 30 metrow kosztuje około $10. A EZ Line się rozciąga.
Tomek

Może ktoś sprowadzi i zacznie sprzedawać na Allegro? Po 10PLN za metr ;o)
Pozostanę więc na razie przy jedwabnej nici i innych chirurgicznych wynalazkach.
Pozdrawiam

Na warsztacie:
Awatar użytkownika
Grzegorz2107

Postprzez mr.jaro » Pią Paź 27, 2006 4:31 pm

Ta "EZ-Line" nic mi nie mowi. Z czego ona jest? Czy to cos w rodzaju cieniusienkiej zylki?

Ja "szmatoplatow" nie buduje, ale wiem, ze moi koledzy uzywaja do naciagow tak zwanej "niewidzialnej nitki", dostepnej w IKEA. Jest ona podobna do zylki, bardzo cienka i elastyczna.
Pozdrowienia
Jarek Meissner

Miejscowość: Hannover

Postprzez mr.jaro » Pią Paź 27, 2006 4:35 pm

Mam! Znalazlem EZ-Line w internecie. Niewidzialna nitka z IKEA jest chyba jeszcze ciensza, ale nieco mniej elastyczna i wiele tansza. Szpulka (zdaje sie 50m) kosztuje okolo 1-2 EUR.
Pozdrowienia
Jarek Meissner

Miejscowość: Hannover

Postprzez Grzegorz2107 » Pią Paź 27, 2006 4:48 pm

mr.jaro napisał(a):Mam! Znalazlem EZ-Line w internecie. Niewidzialna nitka z IKEA jest chyba jeszcze ciensza, ale nieco mniej elastyczna i wiele tansza. Szpulka (zdaje sie 50m) kosztuje okolo 1-2 EUR.

Mam taką żyłkę z IKEI i moim zdaniem jest zbyt cienka do 1:48 ... ale do 1:72 zupełnie dobra po pomalowaniu na coś ciemnego. Elastyczność na poziomie zwykłej żyłki wędkarskiej.
Pozdrawiam

Na warsztacie:
Awatar użytkownika
Grzegorz2107

Postprzez Tomek Gronczewski » Pią Paź 27, 2006 7:46 pm

EZ-Line to co innego niż żyłka. Tworzywo, ale bardzo elastyczne. Jak gumka, tylko absolutnie gładkie i nie włochaci się. Nie trzeba przewiercać elementów na wyklot jak przy żyłce. Docina się naciąg połowę krótszy niż potrzeba. Nakłuwa się, albo nawierca w obu punktach modelu, wkleja jeden koniec linki w jednym miejscu, naciąga pensetą, wkleja drugi koniec w drugim i puszcza. Linka jest przyklejona i naprężona.

Tomek
Awatar użytkownika
Tomek Gronczewski

Postprzez wf » Pią Paź 27, 2006 7:55 pm

znalazlem sprzedawce tej linki:
http://www.bobeshobbyhouse.com/ezl.html

napisalem maila, zobaczymy czy sie odezwą...
Awatar użytkownika
wf

Miejscowość: bydgoszcz

Re: Ja w sprawie naciągów

Postprzez Pablo13 » Czw Lut 13, 2014 4:37 pm

EZ line jest tutaj:
http://www.modelsrgo.co.uk/ez-line.html

cena 1,4 funta za małą szuplkę (jest w rozmiarze "fine" - cieniutka np. na anteny oraz "heavy" np. na naciągi), przesyłka 3 funty, doszło w 1,5 tygodnia.

wynalazek sam w sobie rewelacja

na dziś must w warsztacie 8-)
Pablo13

Poprzednia

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości