Plastikowy HIT - program TVP3

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Plastikowy HIT - program TVP3

Postprzez Rafhart » Pon Lis 05, 2007 9:33 pm

Ostatnio edytowany przez Rafhart Wto Paź 20, 2009 12:06 am, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Rafhart

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez Przemekk » Pon Lis 05, 2007 10:25 pm

O której i kiedy to leci? i na ogólnym czy tych regionalnych? (chodzi mi np. o TVP3 Łódz itp.)
Awatar użytkownika
Przemekk

Postprzez Yoony » Pon Lis 05, 2007 11:28 pm

To jest zabytek te programy maja z 5 lat jak nie lepiej czyżby to wznowili ?
Awatar użytkownika
Yoony

Miejscowość: Łódź

Postprzez erkamo » Pon Lis 05, 2007 11:52 pm

Rok produkcji 2001.
Czy leci to nadal czy tez program zdechl.
erkamo

Miejscowość: juz sam nie wiem

Postprzez Tomasz Mańkowski » Wto Lis 06, 2007 12:09 am

Yoony napisał(a):To jest zabytek te programy maja z 5 lat jak nie lepiej czyżby to wznowili ?

Nie... jeden z kolegów modelarzy którzy występowali w tych programach, wykopał archiwalne kasety i podzielił się z młodzieżą na YouTubie...
Musicie przyznać, że problemy młodych modelarzy z początku wieku są bardzo zbliżone do problemów jakie mają młodzi forumowicze...
Tomasz Mańkowski
ImageImage
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Dobry Duch PWM

Miejscowość: na południe od Warszawy

Postprzez Rafhart » Wto Lis 06, 2007 12:31 am

Dokładnie jest to program , na który się czkało , nagrywało szkoda że dziś nic takiego się nie robi , przyda się on zwłaszcza początkującym modelarzom.
Awatar użytkownika
Rafhart

Postprzez MarCiu » Wto Lis 06, 2007 1:35 am

WoW! super!!!!
Nie miałem pojęca że w ogle taki program na łamach polskiej telewizji sie ukazywał.
I żałuję że nie miałem możliwości się z nim zapoznać wczesniej.
Dziękuję za osobie ktora zamieściła tem cykl na stronie. Uwielbiam oglądać takie filmiki.
Do tej pory miałem jedynie możliwość obejężnie wspaniałych, lecz niestety japońsko języcznych filmów.
A tu nasza rodzima produkcja. Az miło się zrobiło.
Szkoda że nie ma czegoś takiego bardziej współczesniego w naszej TV

Panowie redaktorzy Przemyślcie to :) Warsztat techniczny nasi modelarze mają ogromy i drzemie w nich ogromny potencjał Aż żal że nie można go przekazać w formie wideo młodzemu pokoleniu zapleńców. Na pewno nie jedną osobę to zachęcilo by do zagłebienia się w to hobby i nie jedenu pomogło by wzbogacić soj warsztat.

Pozdrawiam i dzięki za podzelenie się namairami na filmy. Już sobie je na dysku zachowuje.

MarCiu
Awatar użytkownika
MarCiu

Miejscowość: Lubsko - Lubuskie

Postprzez marand » Śro Lis 07, 2007 3:55 pm

Bardzo ucieszyłem się z tego wątku. Tak się składa, że byłem autorem tego cyklu. Cieszy mnie, że są osoby które jeszcze pamiętają nasze starania o stały program modelarski. Zaczynałem na początku lat dziewięćdziesiątych na antenie lokalnego programu TVP w Łodzi. Pierwsze audycje powstały przy współpracy nieżyjącego już niestety nestora polskiego modelarstwa pana Maciejewskiego (autora jednej z pierwszych monografii PZL 11)
Następnie program prowadził Karol Tomczyk, pałeczkę przejął Tomek Boruszczak z którym tworzyłem „Plastikowy hit do końca”. Na lokalnej antenie ukazało się blisko 50 odcinków. W pamiętne lato „powodzi stulecia” niektóre Ośrodki regionalne emitowały mój cykl dla początkujących „Model na lato” (54 emitowane codziennie dziesięciominutowe odcinki) Na przełomie wieku udało nam się wreszcie przebić na antenę ogólnopolską. PH emitowany był co dwa tygodnie na antenie TVP 3. Program został bardzo dobrze przyjęty przez widzów i miał sporą ciągle rosnąca oglądalność. Miał szansę stać się programem dla naszej modelarskiej braci, ale nagle po ukazaniu się 12 odcinków zmieniono profil TVP3 na informacyjny i wszystkie programy nie spełniające tych kryteriów spadły z dnia na dzień z anteny. Przyznam się, że po tym „ciosie” już się nie podniosłem i nie podjąłem prób reaktywowania programu. Blisko dziesięć lat tworzenia „Plastikowego Hitu” wspominam jako wielka przygodę. Sam jestem modelarzem z kilkudziesięcioletnim stażem (moją prezentację możecie znaleźć tutaj:
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... &highlight )
i możliwość współpracy i spotkanie z wieloma wspaniałymi ludźmi była dla mnie dużą satysfakcją. Myślę, że spotykaliśmy się na Mistrzostwach Polski (Łódź; Brodnica, Gniezno) Pozdrawiam wszystkich znajomych i nieznajomych ludzi modelarstwa. Jeżeli uważacie, że jest sens to mogę przymierzyć się do wydania DVD z tymi programami. Sam mam zrobioną na własne potrzeby „dwupłytówkę” którą ciągle pożyczają młodzi modelarze. Zdaję sobie sprawę, że w ciągu tych lat techniki modelarskie bardzo się rozwinęły (co sam doświadczam na co dzień) ale większość wskazówek dla początkujących będzie zawsze aktualna.. Ale się rozpisałem, przepraszam ale rozumiecie, wspomnienia.... pozdrawiam
Awatar użytkownika
marand

Postprzez marand » Śro Lis 07, 2007 4:01 pm

:D
Awatar użytkownika
marand

Postprzez Rafhart » Czw Lis 08, 2007 7:01 pm

Takie DVD to było by coś dla początkujących.
:D
Awatar użytkownika
Rafhart

Postprzez d5mzywcz » Czw Lis 08, 2007 8:19 pm

Miałem przyjemność wystąpić w jednym z odcinków "Plastikowego Hitu". Cykl uważam i uważałem za świetną inicjatywę, którą zawsze warto kontunuować. Żałuję więc, że nie powstały następne odcinki.

Niestety w tym okresie miałem TVP 3 (kablówka) w bardzo kiepskiej jakości i nagrałem sobie prawie wszystkie odcinki, ale właśnie niestety w tej kiepskiej jakości. Do tego było to na VHS, które już się zdewaluowało (zepsuło mi się video i już go nie naprawiam). Zaraz po programie prosiłem Pana, który u mnie nagrywał ten materiał o kopię w lepszej jakości, ale mimo wielokrotnych telefonów nie udało mi się tego zrealizować. Dlatego niezwykle się ucieszyłem, jak zobaczyłem ten materiał na You Tube.

Ucieszyła mnie informacja, że istnieje jescze ten materiał na DVD w normalnej rozdzielczości. J eżeli byłaby możliwość pożyczenia DVD z najlepiej wszystkimi odcinkami, albo chociaż "moim" (na pamiątkę), to byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Maciek Żywczyk
Image
d5mzywcz

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Robert P. » Czw Lis 08, 2007 9:34 pm

Żeby zapisać te filmy na dysku to potrzebny jest jakiś specjalny program? :roll:
Jak by co, pisze się na DVD 8-)
Awatar użytkownika
Robert P.

Miejscowość: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Postprzez marand » Pią Lis 09, 2007 10:56 am

Witam, Materiały z nagranych odcinków są własnością producenta, czyli TVP i bez jego zgody nie mogę nimi dysponować. Mam jedynie prawa autorskie. Notabene umieszczenie tych odcinków w YOU TUBE może być podciągnięte pod łamanie wyżej wymienionych praw i gdy prawnicy TVP się do nich dogrzebią, to będą kłopoty. Jedynym wyjściem byłoby oficjalne wydanie DVD przez TVP, być może we współpracy z jakimś sponsorem (dodatek do magazynu modelarskiego?) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
marand

Postprzez Robert P. » Pią Lis 09, 2007 1:29 pm

Wierzycie w to? :roll:
Awatar użytkownika
Robert P.

Miejscowość: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Postprzez Rafhart » Pią Lis 09, 2007 5:41 pm

Szkoda , nie wierze że TVP , coś zrobi w tym kierunku.
Może uderzyć do TVN TURBO ???
Awatar użytkownika
Rafhart

Następna

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości