Plastikowy HIT - program TVP3

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Postprzez Grzegorz H. » Sob Lis 10, 2007 1:32 am

:D
daaawno temu to było, wyczekiwanie, nagrywanie:)
dzięki za link
Awatar użytkownika
Grzegorz H.

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez erkamo » Sob Lis 10, 2007 4:11 pm

marand napisał(a):Witam, Materiały z nagranych odcinków są własnością producenta, czyli TVP i bez jego zgody nie mogę nimi dysponować. Mam jedynie prawa autorskie. Notabene umieszczenie tych odcinków w YOU TUBE może być podciągnięte pod łamanie wyżej wymienionych praw i gdy prawnicy TVP się do nich dogrzebią, to będą kłopoty. Jedynym wyjściem byłoby oficjalne wydanie DVD przez TVP, być może we współpracy z jakimś sponsorem (dodatek do magazynu modelarskiego?) Pozdrawiam.

Innymi slowy jeden ma cos, co inni chetnie by kupili, ale mu to zwisa bo i tak wszyscy mu placa, czy tego chca czy nie.
Na pewno sprzedaz takich DVD nie przynioslaby jakichs kokosow, ale i car po kopiejkie sie schyli, a TVP nie. :D
erkamo

Miejscowość: juz sam nie wiem

Postprzez marand » Pon Lis 12, 2007 12:20 pm

Moi drodzy, w gorącej wodzie kąpani, młodzi koledzy. Trochę mniej emocji, trochę więcej spokojnej, obiektywnej oceny. Nasze hobby (oczywiście wspaniałe) jest dla większości tematem „niszowym” Popatrzcie ilu nas jest na Forum, dla speców od marketingu, taka ilość potencjalnych klientów lokuje się poniżej błędu statystycznego. Żadna telewizja komercyjna nie podejmie się produkcji programu dla nas i o nas. Pokażcie mi taki program w całości poświęcony naszemu hobby emitowany przez jakąkolwiek telewizję na świecie. Program taki, aby został zatwierdzony musi mieć walory edukacyjne, a sam doświadczyłem problemów z ukryciem tego, że większość naszych modeli z dumą prezentuje krzyże i swastyki, (zakazane w UE) a wśród figurek prym wiodą dzielni wojacy SS. Jak robić rzetelny program poradnikowy, gdy jakakolwiek wzmianka lub pokazanie produktu jest jako krypto reklama prawem zakazana. Dlatego zanim zaczynacie atakować telewizję publiczną, docencie to, że wyprodukowała ona około stu odcinków „Plastikowego” (koszt jednego odcinka to kilkadziesiąt tysięcy złotych) zdajcie sobie sprawę, że nasze hobby jest coraz bardziej elitarne. Gdy blisko czterdzieści lat temu zaczynałem się bawić w modelarstwo, przy każdej szkole była modelarnia. Na osiedlach były okrągłe tory dla modeli latających. Modeli nie było w sklepach, ale było bardzo wielu modelarzy potrafiących tworzyć piękne modele z wszystkiego. Gdy tworzyłem program w moim mieście było kilka sklepów modelarskich, teraz został jeden. Zarzucacie, że TVP nie chce udostępniać bezpłatnie archiwalnych programów, ale prawo własności jest święte. Sam będąc wielokrotnie z kamerą na zawodach spotykałem się często z odmową udostępnienia modelu do nagrania. Nigdy tego nie potępiałem, gdyż każdy autor ma prawo chronić swoje dzieło przed bezpłatnym wykorzystaniem. Nie rezygnujemy z wydania programu na DVD, ale zanim TVP wyłoży niemałe środki na uruchomienie produkcji musi mieć pewność, że conajmniej na tym nie straci. Ważna jest odpowiednia dystrybucja, dlatego jedynym sposobem na dotarcie do tak specyficznego klienta jest współpraca z jakimś magazynem modelarskim i wydanie płyty w formie dodatku.
A co do kolegi rObO87 - no cóż ludzi małej wiary nie brakuje. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
marand

Miejscowość: Łódź

Postprzez Robert P. » Wto Lis 13, 2007 5:54 pm

Znając życie prędko się nie doczekamy :roll:
Małej wiary? W sumie racja, zdegustowany byłem bardzo gdy zdjęto z anteny Sensacje XX Wieku :?
Swoją drogą: jeden odcinek kilkadziesiąt tys zł? :shock:
btw. ja bym nie miał nic przeciwko filmowaniu moich modeli :roll:
Awatar użytkownika
Robert P.

Miejscowość: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Postprzez marand » Śro Lis 14, 2007 11:33 am

Dzięki takim modelarzom chętnie dzielącym się swoimi pracami i wiedzą, mógł powstawać nasz program. Dlatego korzystam z okazji by im jeszcze raz gorąco podziękować. Koszty produkcji telewizyjnej są niestety bardzo wysokie, składa się na to wiele czynników (koszt sprzętu, transportu, itd) i dotyczy to wszystkich producentów i nadawców. Dlatego dużo taniej jest emitować gotowe, zakupione w pakietach programy lub filmy. Żadna polska telewizja komercyjna nie produkuje programów dokumentalnych, taniej jest kupić na zachodzie, przemysłowo tworzone przez wyspecjalizowanych producentów audycje. W TVP środki poszły na „Twierdze szyfrów” ( inna sprawa czy słusznie) dlatego spadły „Sensacje” Ale środowiska „rekonstrukcyjne” na tym skorzystały. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
marand

Postprzez Dominus » Czw Lis 29, 2007 9:08 pm

Modelmania na Discovery czasem chodzi . Ale głównie tam pokazują RC .

Zawsze można wysłać list do TVN Turbo . Tematyka modelarstwa chyba by najbardziej u nich podpadła pod Toolboxa* , chociaż modelarstwo też sporadycznie występowało w Męskim świecie .

*Jakiś odcinek specjalny bo raczej nie opłacało by im się zrobić całej serii .
Dominus

Postprzez erkamo » Sob Gru 01, 2007 1:54 am

marand napisał(a):Moi drodzy, w gorącej wodzie kąpani, młodzi koledzy. Trochę mniej emocji, trochę więcej spokojnej, obiektywnej oceny. Nasze hobby (oczywiście wspaniałe) jest dla większości tematem „niszowym”

Tzw. prawda absolutna. 8-)

marand napisał(a):Popatrzcie ilu nas jest na Forum, dla speców od marketingu, taka ilość potencjalnych klientów lokuje się poniżej błędu statystycznego. Żadna telewizja komercyjna nie podejmie się produkcji programu dla nas i o nas. Pokażcie mi taki program w całości poświęcony naszemu hobby emitowany przez jakąkolwiek telewizję na świecie. Program taki, aby został zatwierdzony musi mieć walory edukacyjne, a sam doświadczyłem problemów z ukryciem tego, że większość naszych modeli z dumą prezentuje krzyże i swastyki, (zakazane w UE) a wśród figurek prym wiodą dzielni wojacy SS.

Tak, tak to tez sie zgadza. :?

Jak robić rzetelny program poradnikowy, gdy jakakolwiek wzmianka lub pokazanie produktu jest jako krypto reklama prawem zakazana. Dlatego zanim zaczynacie atakować telewizję publiczną, docencie to, że wyprodukowała ona około stu odcinków „Plastikowego” (koszt jednego odcinka to kilkadziesiąt tysięcy złotych) zdajcie sobie sprawę, że nasze hobby jest coraz bardziej elitarne. Gdy blisko czterdzieści lat temu zaczynałem się bawić w modelarstwo, przy każdej szkole była modelarnia. Na osiedlach były okrągłe tory dla modeli latających. Modeli nie było w sklepach, ale było bardzo wielu modelarzy potrafiących tworzyć piękne modele z wszystkiego. Gdy tworzyłem program w moim mieście było kilka sklepów modelarskich, teraz został jeden.

No coz, nic dodac nic ujac. :(
100 odcinkow po kilkadziesiat tysiecy to juz kilka milionow Zlotych. No, no, to juz nie wkij dmuchal. :shock:

Zarzucacie, że TVP nie chce udostępniać bezpłatnie archiwalnych programów, ale prawo własności jest święte.

Skad telewizja TVP bierze, miedzy innymi, swoje srodki pieniezne na rozne produkcje? :?
Oczywsicie wygodniej jest schowac tasmy w przepastnym archiwum, bo i tak o tym czy zarobie na swoja pensje nie zalezy od tego czy sprzedam jakies tam smieszne programiki dla "duzych dzieci". Latwiej za pare lat podpisac jakis tam protokol zniszczenia niz sprobowac.? :?

Sam będąc wielokrotnie z kamerą na zawodach spotykałem się często z odmową udostępnienia modelu do nagrania. Nigdy tego nie potępiałem, gdyż każdy autor ma prawo chronić swoje dzieło przed bezpłatnym wykorzystaniem.

Kolejna prawda absolutna. 8-)

Nie rezygnujemy z wydania programu na DVD, ale zanim TVP wyłoży niemałe środki na uruchomienie produkcji musi mieć pewność, że conajmniej na tym nie straci.

Akurat w tym przypadku mysle, ze odpowiedz na ewentualne watpliwosci padla juz na poczatku. Nalezymy do "niszowej" czesci spoleczenstwa, ktorej sila nabywcza porownywalna jest z przecinkiem bledu statystycznego. A wiec... :cry:
Ważna jest odpowiednia dystrybucja, dlatego jedynym sposobem na dotarcie do tak specyficznego klienta jest współpraca z jakimś magazynem modelarskim i wydanie płyty w formie dodatku.

Nie tracmy zatem nadziei :)
erkamo

Miejscowość: juz sam nie wiem

Postprzez MarchewaNH » Nie Gru 02, 2007 1:12 am

Opinia na temat programu jak najbardziej pozytywna!! O czymś takim marzyłem. teraz jak zacząłem oglądać to chyba nie zasnę. Serdeczne podziękowania dla autorów. Wielka szkoda że teraz to sie już nie ukazuje
Na warsztacie
- Nissan 350 Z 1:24 tamiya
- 101 Airborne Dragon 1:35

Miejscowość: Kraków

Postprzez robmario » Nie Gru 02, 2007 4:26 pm

marand napisał(a): Ważna jest odpowiednia dystrybucja, dlatego jedynym sposobem na dotarcie do tak specyficznego klienta jest współpraca z jakimś magazynem modelarskim i wydanie płyty w formie dodatku.

Proszę o konakt na mojego maila:
robmario@antenor.pol.lublin.pl
Może coś w tej materii będę mógł pomóc.
Mariusz Łukasik
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Image
Awatar użytkownika
robmario

Miejscowość: Lublin

Postprzez grzechuu1 » Czw Mar 20, 2008 6:34 pm

]Niema więcej odcinków
Ostatnio edytowany przez grzechuu1, Pią Mar 21, 2008 7:27 pm, edytowano w sumie 1 raz
grzechuu1

Postprzez MarchewaNH » Czw Mar 20, 2008 10:14 pm

Przynajmniej nie na youtube
Na warsztacie
- Nissan 350 Z 1:24 tamiya
- 101 Airborne Dragon 1:35

Miejscowość: Kraków

Postprzez anihilator » Pią Mar 21, 2008 2:46 pm

świetny program! Jak miło obejrzeć sklep gdzie niekiedy się coś kupuje do swoich modeli :)
Niestety mała była by oglądalność takiego programu w tych czasach, gdyż nie każdy się tym interesuje...
Składam wielkie podziękowania dla twórców tego programu!
Pozdrawiam.
Image
Awatar użytkownika
anihilator

Postprzez kasprzyk » Pią Mar 28, 2008 7:22 pm

Ten program nakręcono w miarę niedawno, pamiętam że jak byłem jeszcze w podstawówce lata 93-96, zawsze na wakacjach leciał program modelarski, różnie raz na TVP1 raz na TVP2, mam tylko jeden odcinek nagrany, akurat z ciekawym sposobem na samodzielne wykonanie tablicy przyrządów :).

Może ktoś to jeszcze pamięta???
kasprzyk

Miejscowość: Wrocław/Racibórz

Postprzez Rafhart » Pon Mar 31, 2008 11:23 pm

Ja też nagrywałem , ale to były czasy "magnetowidów" , strasznie dawno ;o)
Awatar użytkownika
Rafhart

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez kasprzyk » Śro Kwi 02, 2008 2:06 pm

Właśnie interesowałyby mnie inne odcinki, ciekawe co tam było... pamięć już zawodzi.
kasprzyk

Miejscowość: Wrocław/Racibórz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość