Mania prześladowcza czy miłość? vol.2

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Mania prześladowcza czy miłość? vol.2

Postprzez Piotrek » Pon Cze 02, 2008 8:28 am

Wątek o tym tytule podsunął mi myśl o mojej manii prześladowczej i nie chodzi tu o konkretny model, a o jedną firmę. Nazbierałem tego tyle;
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
No i kto ma świra?
Pozdrawiam-Piotr
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
http://www.matchboxkits.org/
Image
Awatar użytkownika
Piotrek

Miejscowość: Słupsk

Postprzez filip-orzech » Pon Cze 02, 2008 11:55 am

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:
Gdzie kupujesz te modele???
"Lepiej walczyć za coś, niż żyć bez celu." generał George S. Patton

Image
Image
Awatar użytkownika
filip-orzech

Postprzez flugzeug30 » Pon Cze 02, 2008 12:17 pm

Ale po to, żeby leżały na półce [ bez złożenia - słynne rowy Matchboxowskie na modelach itp . ] ... swoją drogą , zaczynało się od Matchboxów... :)
flugzeug30

Miejscowość: Lodz- Nowe Baluty/Warszawa

Postprzez Piotrek » Pon Cze 02, 2008 1:39 pm

Część modeli pochodzi z zakupów sprzed ponad 20 lat w CSH, teraz tylko Allegro i e-bay UK. Kilkanaście modeli zrobiłem pzp. Założenie jest takie, zeby mieć model sklejony i drugi taki sam w pudełku ;o)
Pozdrawiam-Piotr
Image
Awatar użytkownika
Piotrek

Postprzez Skywalker » Pon Cze 02, 2008 6:36 pm

Witam! Muszę przyznać, jestem pod wrażeniem. Mam pewien sentyment do tej firmy, również w moim przypadku początki "kariery" modelarza plastikowego to były właśnie m.in. Matchboxy. I szczerze powiedziawszy, nie były takie złe jeśli chodzi o jakość wyprasek. Przynajmniej te starsze, bo odnoszę wrażenie że dopiero późniejsze wypusty "siadły" wyraźnie jeśli chodzi o to kryterium oceny. Porównajcie sobie np. Siskina IIIA z takim Jaguarem TMk2 - zobaczycie na pewno o co chodzi zaraz po otwarciu pudełka... Swoja drogą, Matchboxy świetnie wypadały w porównaniu z innymi dostępnymi wtedy w Polsce modelami jesli chodzi o pasowanie części - połówki kadłubów w wielu modelach były porównywalnie dopasowane jak w dzisiejszych Academy w 1/72. Innym faktycznie za grosz brakowało finezji wykonania. No i Matchbox jako jeden z nielicznych oferował sporo modeli dwupłatów z okresu międzywojennego - jeśli ktoś lubi ten temat to miał dobrą bazę. No cóż, pozostają wspomnienia. Na szczęście w większości bardzo miłe...
Beware of Hun in the sun
Skywalker

Miejscowość: Barlinek

Postprzez Mac Eyka » Pon Cze 02, 2008 7:33 pm

Gratulacje. Matchbox rządzi.
Chociaż kilka modeli nie pasuje do układanki.
Image
Awatar użytkownika
Mac Eyka

Miejscowość: Ouagadougou w Burkina Faso

Postprzez Piotrek » Pon Cze 02, 2008 8:21 pm

Zgadza się: Kansan, Do-17 i Hipper to przepaki PM i Revella
Pozdrawiam-Piotr
Image
Awatar użytkownika
Piotrek

Postprzez Robert P. » Wto Cze 03, 2008 1:46 pm

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Ja też cierpiałem na Matchboxsizm, ale tylko pojazdy.
Awatar użytkownika
Robert P.

Miejscowość: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Postprzez Tomek Mroczkowski » Śro Wrz 03, 2008 4:36 pm

zawału dostane ile ich jest?
Image
Awatar użytkownika
Tomek Mroczkowski

Miejscowość: Frombork

Postprzez Grzegorz2107 » Śro Wrz 03, 2008 5:01 pm

Próbowałem się ograniczyć: Tylko po dwa z każdego typu, tylko pierwsze edycje, tylko Purple Range. I co? Nie da się. Samego Hawker Fury mam już 5 sztuk...No bo przecież edycje z kolejnych lat różnią się pewnymi szczegółami:) Tyle dobrego, że nie zjechałem na pojazdy i okręty.
Pozdrawiam

Na warsztacie:
PZL P.11c Siedlce w stylu vintage
Awatar użytkownika
Grzegorz2107

Miejscowość: Sverige

Postprzez flugzeug30 » Śro Wrz 03, 2008 5:22 pm

Ja tez cierpialem na Matchoxsizm... :D . Dlatego jednak , ze Matchbox mial nieraz bardzo rzadkie malowania , jak na skale 1/72 , na przyklad Brewster Buffalo to byl egzemplarz NF- N z 488th Sqnu RNZAF [ lotnisko Kallang , Singapur , grudzien 1941 r . ] oraz drugi [ ktory zrobilem zreszta ] z I/VLG V holenderskiej ML- KNIL z Indii Wschodnich . z bazy Andir [ zreszta bodejze to byl samolot Capt. van Helsdingena , dowodcy tegoz dywizjonu ] . Takze sa do dzisiaj modele - np. Consolidated PB4Y-2 w wersji z pojedynczym sterem kierunku i kroplowymi bocznymi stanowiskami strzelcow - ktore do dzis bywaja dostepne [ np. na Allegro ] tylko w wykonaniu Matchboxa wlasnie .
flugzeug30

Postprzez karlem » Śro Wrz 03, 2008 6:53 pm

...co prawda minęło ok 30 lat, ale Matchbox był:
1. dokładnie spasowany - można było złożyć na sucho i trzymał się bez problemu; nie było, że 'nie pasuje',
2. grube, ale dobrej jakości kalkomanie - dobrze nałożone były wieczne, bez płynów i innych ulepszaczy; Revel'a kalkomanie przekląłem nie raz i nie dwa... :)
Pozdrawiam
karol
Awatar użytkownika
karlem

Miejscowość: Pabianice

Postprzez jkol » Pią Wrz 12, 2008 6:10 pm

A ja mam model, którego nie masz... przynajmniej na zdjęciu !!! ;o) Nie pamiętam nr ale to MIG 21 w malowaniu fińskim. Poza tym niestety gumowe gąsienice w pojazdach po paru latach leżenia w pudełku pękają przy próbie zgięcia :-( Sam mam kilka niedokończonych z tego powodu czołgów. Będzie trzeba z nich zrobić wraki, utopić lub boki zasłonić coby braku nie było widać. Ze względu na cenę i dawniej i dziś (Revell) dobry materiał do ćwiczeń, wprawek i prostych modeli dla mniej wymagających.
Awatar użytkownika
jkol

Miejscowość: Warszawa

Postprzez flugzeug30 » Pią Wrz 12, 2008 8:17 pm

Genialny Curtiss SBC- 4 Matchboxa - malowanie pt. " Air Group Commander , USS Enterprise "- antykamuflaż , swoją drogą świetne kalki , to prawda , dość grube , ale dobrze się kładły ; drugie malowanie to było , OIDP , RAF- owskie jako Cleveland Mk. I .
Model znacznie gorszy od tego Hellerowskiego ( Matchbox prawie bez wnętrza ), ale malowania ciekawe . I bardzo dobrze sklejalny .
flugzeug30

Postprzez krystian-szabla » Śro Paź 01, 2008 10:50 pm

modele mojego dziecinstwa :D
krystian-szabla

Następna

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości