Sprzedaż modeli na ebay.com ???

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Postprzez Rafhart » Śro Kwi 07, 2010 7:07 pm

Nie mam nic czym mógłbym się pochwalić, po prostu sprzedaje i tyle.
Awatar użytkownika
Rafhart

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Śro Kwi 07, 2010 7:15 pm

Jakas głupia trochę dyskusja się zrobiła-żal że kolega coś sprzedał? Każdy może, a to krytykanctwo jest zupełnie nie na miejscu moim zdaniem.
Ja Rafhartowi gratuluję:)
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

krytykactwo

Postprzez pszum » Śro Kwi 07, 2010 7:25 pm

Nie myl krytykactwa z konstruktywną krytyką. :P Napisałem swoje zdanie i chyba mam do tego prawo. Nie jestem alfą i omegą ale mówię to co myślę, jeśli ktoś coś sprzedał to i dobrze i niekonieczni. Dlaczego niekoniecznie? Ponieważ uważam, że swój wysiłek trzeba właściwie oceniać i wyceniać, uważam, że. np. sprzedanie zrobionego modelu po cenie np. zakupu pudełka + 2-farb jest nieporozumieniem, gdyż powoduje psucie rynku, który moim zdaniem i tak nie jest zbyt wielki. Ale ktoś może mieć na ten temat inny pogląd. Niestety może znaleźć się w sytuacji, w której zechce sprzedać model nad, którym się mocno napracował i model mu "wyszedł" extra ale niestety rynek został "zarżnięty" i zamiast oczekiwanych 200 usd :D , dostał propozycje tylko ok. 20 usd :shock: ale wcześniej to sami na to zapracowaliśmy. :idea:
nie wszystko wiem ale staram się uczyć
pszum

Miejscowość: Białystok

Postprzez Kicuś » Śro Kwi 07, 2010 8:11 pm

Kolego pszum. To jest forum modelarskie a nie forum handlarzy modelami. Nie interesuje nas "rynek", jego psucie itd. Jeśli ktoś ma ochotę sprzedać za 10 złotych model który kosztował np. 100 zł. to jego prywatna sprawa.
Większość nas traktuje modelarstwo jako hobby a nie źródło zarobku. Jeśli dla Ciebie modelarstwo jest czymś innym niż dla nas to Twoja sprawa i nie próbuj wywierać presji na modelarzach jakie to mają wykonywać modele abyś Ty nie miał zepsutego rynku i osiągał wysokie ceny.
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez pszum » Śro Kwi 07, 2010 8:42 pm

Kolego nie trafiłeś, ponieważ dla mnie zabawa modelami nie jest źródłem zarobku tylko hobby a modele sprzedaję ponieważ bawią mnie do tzw. ostatniego pociągnięcia pędzla a później są źródłem kurzu. Moje uwagi są natury ogólnej i mają co najwyżej pomóc ludziom, którzy są ciekawi jak to z ebay'em jest. Myślę, że np. sprzedając samochód chciałbyś uzyskać za niego jak najwyższą cenę ale nikt Ci nie zabroni sprzedać go i za 1 zł, to Twoja prywatna sprawa, ale moje poglądy także są moją prywatną sprawą. Ja przedstawiam uwarunkowania rynku a wydaje mi się, że presje to Ty prubujesz wywrzeć w tym przypadku na mnie. Mam nadzieję, że jest to wolne forum i można na nim mieć poglądy nie koniecznie pokrywające się z moderatorem. :!: Czy się mylę :?:
pszum

Postprzez Kicuś » Śro Kwi 07, 2010 8:53 pm

pszum napisał(a):Kolego nie trafiłeś, ponieważ dla mnie zabawa modelami nie jest źródłem zarobku tylko hobby a modele sprzedaję ponieważ bawią mnie do tzw. ostatniego pociągnięcia pędzla a później są źródłem kurzu

No ja odniosłem inne wrażenie i w pełni zgadzam się z tym co napisał tommyc1.
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Czw Kwi 08, 2010 10:05 pm

Uwazam, że to naprawdę nie ma znaczenia, to co pszum napisałeś, to jakby odnieść do rynku moto, wygladałoby tak: stoisz z autem na giełdzie, chcesz sprzedać za np. 10tys zł, podchodzą dwaj kolesie twojego pokroju i wołają na cały plac: "za tego szrota 10tys? toż to rdza sama, olej siura spod silnika, tapicerka zasyfiała, wart najwyżej ze 4tys". I nieważne, że sami nie chcą niczego kupic i właściwie to w ogóle nie ma dla nich znaczenia, ot gapie giełdowi, ale (p)szumu muszą narobić. Nie rozumiałem nigdy takiej zgryźliwosci u ludzi, mogę uważać, że cos jest słabe, ale nie muszę tego zaraz palcem wytykać i wolać na cały głos "ale chała", bo jest to zwyczajnie niekulturalne. Tak mógłbym postąpic tylko wtedy, gdyby ktoś mnie namolnie do zakupu namawiał. Ludzie szukają różnych rzeczy na ebayu. Ktos, kto chce miec cacko wymuskane, nie będzie się łasił na srednnio zrobiony model za np. 50$, tylko będzie wiedział, że prawdziwe dzieło jest warte kilka razy więcej. Tak jest w kazdej innej dziedzinie sztuki. Nie każdy chce Malczewskiego za kilkadziesiąt tysiecy na ścianie, niektórym wystarczy nikomu nieznany malarz, który sprzedaje swoje obrazy po 300zł. Też mogą oko cieszyć. Ale czy taki malarzyna psuje rynek wielkim artystom? Byłoby śmiesznie ;)
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Czw Maj 06, 2010 11:19 am

Warto jeszcze dodać, że ebay ostro kasuje za sprzedaną rzecz-własnie dostałem fakturę na 40zł a sprzedałem dopiero jeden model ;). Trochę ostro jadą, trzeba sporą górkę doliczyć do ceny aukcji, bo mi wszystkie opłaty łącznie wyszły na 136zł (licząc tez koszt wysyłki).
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

ceny

Postprzez pszum » Czw Maj 06, 2010 6:25 pm

A tak jechałeś na mnie gdy twierdziłem, że nie można sprzedawać modeli za bezcen. Łapie "zdziwko" :roll: gdy przychodzi faktura :( , prawda? Może teraz trochę inaczej spojrzysz na moje wypowiedzi?
pszum

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Czw Maj 06, 2010 8:07 pm

A co to ma jedno do drugiego? Za bezcen nie sprzedałem, uwazam, że jak na pierwszy raz (słabe zaufanie potencjalnego klienta) oraz dopisek, że model może ulec lekkim uszkodzeniom w długiej podróży (co tez nie jest zachęcające, he he) to poszedł w przyzwoitej cenie.
Warto tylko pamiętać o dodatkowych kosztach przy ustalaniu ceny minimalnej, bo opłaty na ebayu są dużo wyższe niż na allegro.
A to co pisałem do ciebie, pszum, dotyczyło zupełnie innej kwestii akurat ;).
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez Rafhart » Czw Maj 06, 2010 8:38 pm

Podawane są ceny za wystawienie i ile trzeba zapłacić za uzyskaną cenę do tego paypal i robi się ładna suma. Ale aż 136 zł to musiałeś ładną cenę uzyskać, gratulacje :)
Awatar użytkownika
Rafhart

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Czw Maj 06, 2010 9:03 pm

Rafhart napisał(a): 136 zł

Ale z kosztem wysyłki, więc nie kosmos ;).
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez pszum » Pią Maj 07, 2010 10:17 am

Podaj link do aukcji, jestem ciekaw co sprzedałeś i za ile, ja wystawiam koszt modelu =x, koszt transportu = y wtedy prowizję naliczają tylko od wrtrości sprzedanego przedmiotu
pszum

Postprzez marco2607 » Czw Cze 24, 2010 11:33 am

Dokładnie tak jest jak pisze szum , jest sporo aukcji za 1USD a koszt wysyłki 80USD. Przy pytaniu czy wysyłka może być niższa ,otrzymamy odpowiedź jak ci nie pasuje nie licytuj.Prosta kombinacja jak uniknąc dodatkowych kosztów.
Banzai
Awatar użytkownika
marco2607

Miejscowość: BIAŁYSTOK

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Czw Cze 24, 2010 10:14 pm

pszum napisał(a):Podaj link do aukcji, jestem ciekaw co sprzedałeś i za ile, ja wystawiam koszt modelu =x, koszt transportu = y wtedy prowizję naliczają tylko od wrtrości sprzedanego przedmiotu

Jak do tej pory najdrozej sprzedałem spita tamki, za 299$ (już z wysyłką).
Ostatni sprzedany model to F14 malowany pędzlem, poszedł za 141$ plus 45$ koszt wysyłki. ;)
Nie są to rewelacyjne wyniki, ale poza Spitem, reszta modeli (poszedł jeszcze F86 oraz Mustang) miała spore braki w wykonaniu. Poza tym to moje pierwsze punkty na ebayu, więc też i renomy nie ma:). Ja się cieszę, bo pozbywam się modeli, których i tak bym nie wystawiał na pokaz w domu.
Próbowałem jeszcze F15 Tamki, ale nie było chętnych (rekordowa ilość obserwujących za to), chyba dlatego, że w ogóle uzbrojenia mu nie zrobiłem a to jednak feler poważny w tego typu maszynie, uzupełnię bomby i rakiety, i wystawię jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości