Własna produkcja - UPDATE 21/06/2010

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Własna produkcja - UPDATE 21/06/2010

Postprzez Sławomir Przymusiak » Pon Maj 17, 2010 11:25 pm

Dotarłem do drukarki ALPS MD 5500.
Oto moje wyroby (1/72 B-29 o nazwie "Little Organ Annie", projekt wzięty stąd:
http://www.markstyling.com/b29s_wwll_2.htm)

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Dziura wycięta w środku arkusza wzięła się stąd, że była tam wcześniej panienka z nosa kadłuba, ale się źle wydrukowała (zapomniałem o wydrukowaniu białego podkładu).
Niestety, cyfrówka coś mi się zbiesiła. To najlepsze zdjęcia z ok. 30-tu, jakie dziś wykonałem. Może lepiej pójdzie w świetle dziennym.
Żółty kolor wydawać się może zbyt zielonkawy, ale to efekt lampy błyskowej i żółtopomarańczowego podłoża.

Jakby ktoś pisał się na wykonanie jakiegoś zestawiku, niech nie waha się pisać na mój PM.
Pozdrawiam,
S.
-------------------------------------------------------------------------------------
Oto nowy wydruk z 31 maja 2010:
Image
Image
Image
Image
Image

Dołożyłem baterię (była pierwsza pod reką jako odnośnik wielkości) aby pokazać skalę wielkości wydruku. Jak widać, udało mi się dotrzeć do najwyższego trybu drukowania (obecnie 190 linii na cal, poprzednio 160), i panienka nie jest już tak bardzo prążkowana. Poprawiłem także odcień żółci, używając cartridge'a Kodaka, niestety już nie produkowanego. Jest to kolor o odcieniu zdecydowanie cieplejszym, niż typowa żółć ALPS-a albo OKI. Wszystkie jasne kalkomanie mają oczywiście biały podkład. Model B-29 z nowym zestawem niedługo wystawię na Allegro.
S.
-------------------------------------------------------------------------------------

Nowa produkcja - a właściwie uzupełnienie mojego pierwszego kiedykolwiek wykonanego zestawu. Był to projekt kalkomanii na An-2 w skali 1:144 w oznaczeniach Aeroklubu Olsztyńskiego w 2000 r.
Tak wyglądał projekt (jest to zrzut pliku w formacie .cdr do .bmp)
Image

a to poprawka - poprzednio jasnozielone żaby drukowałem jako CMYK i wychodziła powierzchnia w mozaikę kropek w różnych kolorach. Teraz drukowałem w trybie spot color, tj. warstwami poszczególnych kolorów. Tutaj były to metallic cyan, primer, white, yellow.
Image
Nowy wyrób - kalkomanie na Q-5 Fantan w 1/72:

Image
Image

oraz oznakowania na B-26 Marauder "Maxwell House Good to the Last Drop" w skali 1/48 dla znajomego:
Image
Image
Image
Ostatnio edytowany przez Sławomir Przymusiak Pon Cze 21, 2010 11:47 pm, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Sławomir Przymusiak

Postprzez RUDI » Nie Cze 20, 2010 9:16 pm

Witam.
A czy jest opcja zamówienia u Ciebie kalek do konkretnego modelu w konkretnej skali?
LEPIEJ PÓZNO NIŻ WCALE
RUDI

Miejscowość: mazowsze

Postprzez Sławomir Przymusiak » Pon Cze 21, 2010 9:07 pm

RUDI napisał(a):Witam.
A czy jest opcja zamówienia u Ciebie kalek do konkretnego modelu w konkretnej skali?

Tak, tylko muszę najpierw zobaczyć jak wyglądają oznakowania które mam zaprojektować. Z góry ostrzegam, że nie robię np. malowanych aerografem krajobrazów czy panien na ciężarówki, bo drukarka tego nie odda.
Awatar użytkownika
Sławomir Przymusiak

Re: Własna produkcja - UPDATE 21/06/2010

Postprzez irinow » Wto Lis 15, 2011 10:12 am

Witam,

Post sprzed ponad roku, ale chciałem zapytać czy nadal jest możliwość zamówienia u Ciebie kalkomanii?
irinow

Postprzez plona123 » Czw Sty 19, 2012 10:53 pm

ja tak samo bym chcial kalkomanie
prosze o jakis kontakt kom albo inny

pilne
plona123

Postprzez grrzesiek28 » Śro Gru 12, 2012 3:59 pm

Dzień dobry. Nadal można zamówić kalki u Ciebie? Pozdrawiam
grrzesiek28

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości