Lakier super mat,

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Lakier super mat,

Postprzez freelancer » Pon Maj 09, 2011 1:11 am

Witam, poza klejem (którego problem poruszyłem w innym temacie) mam problem z lakierem.

Mam aktualnie lakier "matowy" Vallejo, ale po pomalowaniu (na szczęście testowo) elementu okazało się, że nie jest wystarczająco matowy.

Jakie są najlepsze matowe lakiery?

Na modelu zrobiłem już trochę weatheringu (rdzą MIGa) chyba to nie zniknie bo lakierowaniu? zresztą w razie czego trzasnę rdzę jeszcze raz.

Niebawem będę miał gablotę na modele więc niby kurzenie nie będzie wielkim problemem chciałbym jednak by były lepiej zabezpieczone.
freelancer

Miejscowość: Warszawa

Postprzez freelancer » Pon Maj 09, 2011 1:47 am

Ważna sprawa, poszukuję lakieru do pędzla, jakoś łatwiej mi panować nad jego ilością itp. jak kładę go pędzlem.

Aerograf czeka na kompresor, także tak czy inaczej lakier w spayu odpada.
freelancer

Miejscowość: Warszawa

Re: Lakier super mat,

Postprzez TECHNIK » Pon Kwi 23, 2012 4:56 pm

Ja uzywam Pactry.Stosuję mieszanke 1:1 matt gloss i rozcieńczam woda pactry.Jednak ostatnio po pomalowaniu modelu na pow.pojawił się bialy osad-co nigdy wczesniej się nie zdazało, ale moze pomyliłem proporcje.Trzeba pamiętac że samoloty im dłużej przebywały w powietrzu tym bardziej błyszczacy stawał się lakier,dlatego sądze że najlepszy jest półmat.
TECHNIK

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości