Wytłumaczcie proszę kolejne etapy modelowania

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Wytłumaczcie proszę kolejne etapy modelowania

Postprzez geohound » Pon Gru 26, 2011 4:41 pm

Witam.

Trafiłem ostatnio na stronę z fotorelacją "mojego" KW-2 - http://planetarmor.com/forums/showthread.php?t=4418

Dodatkowo chodząc po tym forum zauważyłem, że znacie autora (Sergiusza?), ale to akurat mniej ważne. Czy moglibyście wytłumaczyć mi 'co tu zaszło'? Z tego co widzę - kolejność patrzenia na zdjęcia w pierwszym poście to od dołu do góry.

A więc:
1. Sam dół - wysypano pigment i... co z nim zrobiono? Zalano czymś?
2. Czym jest to błotko? Jakim cudem ta masa trzyma się plastiku/farby?
3. Czym ogólnie jest ten płyn, którym zalewa pigmenty?
4. W jaki sposób działa to kropkowanie? Mogę tego dokonać akrylami? Czym te kropki rozmyć i je rozpuścić?
5. Zdjęcie numer 7 i 8 od samej góry strony - jak zrobił te przejaśnienia/jasne otarcia na ciemnym malowaniu?
geohound

Miejscowość: Gliwice

Re: Wytłumaczcie proszę kolejne etapy modelowania

Postprzez Kicuś » Pon Gru 26, 2011 6:21 pm

Te zdjęcia są oczywiście nie w takiej kolejności jak poszczególne etapy prac przy modelu.
Pigmenty zalewane są specyfikiem o nazwie White Spirit. Utrwala on pigmenty jednak nie na tyle mocno aby były nieścieralne po dotknięciu modelu ręką. Do mocnego utrwalenia służy Pigment Fixer firmy Mig Productions albo Pigment glaze Vallejo. Błotko z tego co widzę zostało wykonane z pigmentów z dodatkiem gipsu więc trzyma sie dobrze. To kropkowanie to tzw biedronka lub fading. Używa się farb olejnych dla plastyków i rozciera je white spiritem. A stosuje się w celu wypłowienia, postarzenia, przefiltrowania kolorów. Te przejaśnienia na fotkach 7 i 8 można zrobić za pomocą pędzelka i/lub gąbki (na forum wielokrotnie był opis jak to robić) a ma to imitować odpryski farby. Środek takiego odprysku wypełnić można jakim odcieniem stalowym lub rdzawym, co kto lubi.
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości