konwenter kolorow

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

konwenter kolorow

Postprzez wosipunk » Pią Lut 03, 2012 3:57 pm

Znalazlem dzis w sieci. konwenter kolorow: FS95,RGB,BS81c,RAL,RLM,US ANA,US Army,Humbrol,XtraColor,XtraCrylix,White Ensign,Airfix,Testors,Pactra,Vallejo,Life Color,Ravell,Andrea Color,Heller,Tamiya,Gunze Aqueous,Mr Color,Quarter Master,Imperial Japanese,Citadel Colours. Imponujaca kolekcja. O niektorych to nawet nie slyszalem. Mam nadzieje ze sie przyda.

http://www.paint4models.com/paintchart/ ... 0101d.htm#
wosipunk

Re: konwenter kolorow

Postprzez dajzrazy » Pią Maj 25, 2012 6:50 pm

Mam takie pytanie - potrzebuję matowego koloru Aircraft Grey, numer FS 36473. W pactrze o tej nazwie jest tylko błyszcząca odmiana tego koloru, nie ma matowego, a wg tego konwertera, poszukiwany przeze mnie kolor widnieje jako kolor Lightblau(RLM 76). Czy rzeczywiście jest odpowiednikiem Aircraft Grey'a czy to jakiś błąd ?
dajzrazy

Postprzez pilex7 » Pią Maj 25, 2012 8:19 pm

Aircraft Gray Pactry to zupełnie coś innego niż Aircraft Gray Model Mastera Acr. Natomiast rzeczywiście ten drugi jest bardzo podobny to RLM76 Pactry.
pilex7

Postprzez dajzrazy » Sob Maj 26, 2012 2:05 am

Rozumiem, że ta sama nazwa nie oznacza tego samego :) Czyli ten RLM 76 Pactry nie bardzo będzie się nadawał do powojennego lotnictwa USA (dokładnie do OV-10) jako zamiennik matowego Aircraft Grey'a ?
dajzrazy

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości