Potrzeba matką wynalazków

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Potrzeba matką wynalazków

Postprzez Panzernick » Czw Kwi 19, 2012 11:28 pm

Witam
Postanowiłem założyć ten wątek, po przeczytaniu jednego z postów na forum, z pytaniem, w czym zamocować wiertło 0,2 mm.
Moim zamiarem jest stworzenie wątku, który ułatwiłby życie modelarzom, nie tylko początkującym. Wielu z nas napewno ma swoje patenty na ułatwienie pracy, a może co ważniejsze, na zaoszczędzenie pieniędzy, które można w zamian wydać na upatrzony model. Mam nadzieję, że w ślad za mną pójdą inni i podzielą się swoimi wynalazkami.
Ale do rzeczy.
Jako pierwszą, chciałbym zaprezentować mini szlifierkę oscylacyjną. Któż z nas nie ,,rzuca mięsem" na widok śladów po wypychaczach, czy szwów po formach? Szlifowanie szpachli moze stać sie mniej uciążliwe, przy stosunkowo niskich kosztach. W dodatku wydatek ten może pokryć za nas żona lub matka... (wystarczy powiedzieć, że nasza stara szczotka do zębów się zużyła ;o) ) Przedstawioną szlifierkę wykonałem ok 7 lat temu. po sprawdzeniu jak działa wprowadziłem do niej tylko jedną modyfikację- zastąpiłem baterie zasilaczem. Krążki papieru sciernego wyciąłem wybijakiem do skór. Mocowane są na rzep przyklejony do obciętych włosków szczoteczki. Nie usuwałem ich specjalnie całkowicie, aby zapewnić choiaż odrobinę amortyzacji papieru.

Image

Image

Image

Image

Drugim narzędziem, które chcę zaprezentować jest mojej produkcji wyginarka do blach fototrawionych. Konstrukcji nie muszę opisywać, dodam tylko, że służy mi dzielnie do dziś, głównie do długich elementów.

Image

Image

Image

Mam nadzieję, że komuś ułatwią życie moje pomysły. Zapraszam innych kolegów do podzielenia się swoimi pomysłami.

Posdrófka
Robert Panzernick Szacht
Awatar użytkownika
Panzernick

Miejscowość: Warszawa

Re: Potrzeba (lenistwo? a może koszty?) matką wynalazków...

Postprzez MrJames » Sob Kwi 21, 2012 5:58 pm

To ja pierwszy. :mrgreen:
Jak zamocować w Dremelu wiertło 0.8mm?
Jedni kolekcjonują znaczki...
Inni pocztówki...
A jeszcze inni...
Wszystko...

Tak, do Ciebie mówię!
MrJames

Re: Potrzeba (lenistwo? a może koszty?) matką wynalazków...

Postprzez Bojar » Pią Maj 11, 2012 2:27 pm

MrJames napisał(a):To ja pierwszy. :mrgreen:
Jak zamocować w Dremelu wiertło 0.8mm?

Witaj,
kupić uchwyt szybkomocujący, taki: http://allegro.pl/dremel-multichuck-uch ... 09589.html
Pozdrawiam
Bojar

Miejscowość: Iława

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość