Powrót do modelarstwa

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Powrót do modelarstwa

Postprzez ilokamil » Śro Kwi 08, 2015 8:35 pm

Witam wszystkich,

Po kilkuletniej przerwie chciałem wrócić do mojego dawnego hobby.
Kiedy zaczynałem, miałem do dyspozycji parę groszy i prawie żadnej pomocy (nie wiedziałem jeszcze, że istnieje coś takiego jak internet ;p), więc to była bardziej zabawa..Teraz mam już i kasę, i czas i powoli zacząłem sobie przypominać o dawnej miłości. Bardzo spodobało mi się wasze forum, gdzie jeszcze bardziej się nakręciłem..do rzeczy:
Zostały mi dwa niedokończone modele, które chcę skończyć minimalnym nakładem i jeśli zapał nie minie to zainwestować w resztę sprzętu i zająć się tym "profesjonalnie". Pytania mogą wydać się głupie, ale tak jak mówiłem, kiedyś robiłem tym czym miałem i nie było wyboru.
Zrobiłem sobie listę zakupów (po przewertowaniu forum) i chciałem prosić o konsultacje, gdyż w moim mieście nie ma żadnego sklepu modelarskiego i muszę wszystko kupić "zdalnie". Oto lista:

1 Skalpel Excel K1 + 5 ostrzy
2 Mata
3 Pędzle Revell: 00, płaski3, okrągły 1
6 Taśma maskująca Tamiya z dys. 6mm
7 Rozcieńczalnik do emalii Revell
8 Rozcieńczalnik Wamod do emalii (do czyszczenia)
9 Pęseta Excell
10 Kropelka
11 Revell Contacta Proffesional z igłą
12 Papier ścierny 500-1000
13 Farby Revell (wg instrukcji)

Nie mam pojęcia jaką matę wybrać..a może nie ma to znaczenia? Nigdy takowej nie używałem..
Jakie pędzle są najlepsze?
Czy o czymś nie zapomniałem? (dokupowanie drobnostek to strata pieniędzy na przesyłkę, no i czasu).
Może trochę przesadzam z tą listą i szczegółami, ale taki już jestem - wszystko muszę dokładnie przemyśleć..szczególnie jak wydaję na to pieniądze. Nie chcę potem kupować tego samego, bo poprzednie to był bubel.
Mam nadzieję, że nie zanudziłem. Z góry dzięki :)
ilokamil

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości