Metalizer

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Postprzez Hubert Kubiak » Pią Gru 05, 2003 12:21 pm

Witold Kozakiewicz napisał(a):a teraz moje wersja - maluję metalizerem po całości, bezstresowo poleruję, zabezpieczam werniksem do metalizerów, i już teraz spokojnie mogę pracować nad resztą. Czyli maskowania, ozdobniki, kalki, brudzing itp.
od pierwszego etapu mam trwałą powłokę metaliczną. Nie prościej?

Właśnie o to mi chodziło. Dodam tylko że werniksowanie zajzajerem do metalizerów(jeszcze nie próbowałem) lub lakierem akrylowym, wcale wg. mnie nie psuje efektu metalicznego połysku. Może ten połysk jest ciut inny, ale dla mnie wcale nie gorszy. Poza tym takie superbłyszczące powierzchnie były możliwe na samolotach prosto z fabryki, gdzie notabene zabezpieczano je lakierem bezbarwnym. Po paru tygodniach czy miesiącach eksploatacji śladu nie było po metalicznym połysku, co można zobaczyć na wielu zdjęciach (mówię o USAAF II w.ś). No chyba, że mechanicy pracowicie polerowali samolot po każdym locie tak jak dzisiejsze eksponaty pokazywane na zlotach.
Awatar użytkownika
Hubert Kubiak

Miejscowość: UK

Re: Metalizer

Postprzez EasyPlayer » Śro Sie 01, 2012 7:44 pm

Wznawiam temat w celu zapoznania się z metalizerem. Proszę wytłumaczyć mi do czego to jest, jak wygląda po nałożeniu, kiedy i gdzie nakładać.
PS. Zabieram się teraz za model Dragona Jagdpanzer IV A-0 w skali 1:35. I proszę o wskazówki na podstawie głównie tego modelu lub podobnych. :D Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
EasyPlayer

Postprzez Brutus79 » Śro Sie 08, 2012 12:29 am

Nakładasz tak samo jak farbę (aerografem, pędzlem), jak podeschnie możesz polerować odpowiednią szmatką (suchą). Siła nacisku polerowania daje różne odcienie.
Jak było wcześniej napisane podczas polerowania zbiera się pył, który wszystko brudzi dookoła.
Awatar użytkownika
Brutus79

Postprzez Biskup » Śro Sie 08, 2012 7:28 am

Jeśli nakładasz metalizer aerografem i zrobisz to dobrze to polecam polerowanie starą szczotką do zębów. Lepiej i szybciej niż szmatką.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Poprzednia

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość