Gdzie kupić aerograf Iwaty lub Paasche???

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Postprzez Marcin Rzeszotek » Wto Lis 18, 2003 5:18 pm

Cześć.

Bierz, nie będziesz żałował. Używam go od dwóch lat i jest naprawdę dobry. Próbowałem kilku innych i padło na VSR90. Ma kilka wad, ale nie groźnych.

Pozdrawiam

Marcin
Awatar użytkownika
Marcin Rzeszotek

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Rafal » Śro Lis 19, 2003 1:04 am

tomek w. napisał(a):Dostałem z kriskara cennik i model VSR 90 kosztuje około 450 złotych więc jak to się ma do 650-680 w sklepie Rossagraph???Narzut 50%!!!! gratuluję .Napewno klienci walą drzwiami i oknami po aerografy.

A w dixieart jest 55USD - http://order.icorp.net/mpr/mo?review+c_dixie+q_1+i_99VSR90+n_Paasche_VSR90_Complete+u_55.00,
http://www.dixieart.com/Paasche_V_VJR_VSR90.html

Rafal
Rafal

Miejscowość: Wa-wa

Postprzez Andrzej Hołowacz » Śro Lis 19, 2003 1:18 am

tomek w. napisał(a):Narzut 50%!!!!

Hmmmmmmm
No wiesz ......
Takie sa prawa rynku, każdy sklep ma taka marżę jaka chce !

A swoja droga to by nie było zamieszania jak by ludzie z Kriskara nie sporzedawali sami detalicznie a jedynie świadczyli serwis i byli dystrybutorem.
Chociaż z drugiej strony, może olac dystrybutora, kupić w stanach a jak siuę coś ukreci to poprostu zamówić część zamienną u producenta który z poczłowaniem przyśle wszi w czasie tygodnia ! (ten tydzień to bez kitu - tyle szła przesyłak ze stanów do mnei z częściami do mojego paasche)
Pozdrawiam
Andrzej Hołowacz

http://smg.photobucket.com/albums/v297/aholowacz/
Awatar użytkownika
Andrzej Hołowacz

Postprzez Andrzej Hołowacz » Śro Lis 19, 2003 1:21 am

Marcin Rzeszotek napisał(a):Ma kilka wad, ale nie groźnych.

To może rozwiniemy ten wątek - ja też takiego aero używam ??
Pozdrawiam
Andrzej Hołowacz

Awatar użytkownika
Andrzej Hołowacz

Postprzez Andrzej Hołowacz » Śro Lis 19, 2003 1:25 am

Rafal napisał(a):A w dixieart jest 55USD -

Ok ! Jest ! A zamawiałes coś tam ??
Pozdrawiam
Andrzej Hołowacz

Awatar użytkownika
Andrzej Hołowacz

Postprzez Marcin Rzeszotek » Śro Lis 19, 2003 2:33 am

Hołek napisał(a):
Marcin Rzeszotek napisał(a):Ma kilka wad, ale nie groźnych.

To może rozwiniemy ten wątek - ja też takiego aero używam ??

I dostrzegasz jakieś wady?
Według mnie mocowanie dyszy przy wielu zaletach, przy złym włożeniu nie uszczelnia się. Niby stożek ale czasami muszę poprawić. Powoduje to bulgotanie farby w zbiorniczku. Druga sprawa to nakrętka (zapomniałem jak to się fachowo nazywa), która dociska dyszę. Czasami trzeba ją naprawdę mocno dokręcić żeby nie leciało z połącznia z korpusem. Trzeba uważać z tą siłą nacisku bo można "wykroić" kółeczko na dyszy.
No i akryle jakoś szybciej mi zasychają na końcu igły niż np. w Azteku.
Kluczyk z kompletu to pomyłka. Można nim tylko obrypac nakrętki (co tez uczyniłem niedługo po kupnie :P )

Za to jak psika :!: Równiutko bez plucia i innych takich. Proste kamuflaże np.USAF OD/ND albo USN Tricolor maluję z ręki bez problemu. Jakbym był lepszym "lakiernikiem" to nikt by nie poznał.

Pozdrawiam

Marcin
Awatar użytkownika
Marcin Rzeszotek

Postprzez Rafal » Czw Lis 20, 2003 12:05 am

Hołek napisał(a):

Panowie licytowali się cenami. Znazłem jeszcze niższą. A jak się tam kupuje nie wiem.

Rafal
Rafal

Miejscowość: Wa-wa

Postprzez Grzegorz Szłyk » Pią Lis 21, 2003 11:39 pm

Rafal napisał(a):
Hołek napisał(a):

Panowie licytowali się cenami. Znazłem jeszcze niższą. A jak się tam
kupuje nie wiem.

Ponieważ nasze karty [nie pisze kredytowe bo znowu ktoś mi zarzuci niescisłość terminologiczną ;o) ] nie sa akceptowane w grę wchodzi tylko money order wysłany pocztą.

Hołek napisał(a):Chociaż z drugiej strony, może olac dystrybutora, kupić w stanach a jak siuę coś ukreci to poprostu zamówić część zamienną u producenta który z poczłowaniem przyśle wszi w czasie tygodnia ! (ten tydzień to bez kitu - tyle szła przesyłka ze stanów do mnie z częściami do mojego paasche)

To samo przerabiałem :D i dokładnie tyle idzie! zamówienie jest realizowane nastepnego dnia.
Grzegorz Szłyk
Dobry Duch PWM

Postprzez Andrzej Hołowacz » Pią Lis 21, 2003 11:58 pm

Marcin Rzeszotek napisał(a):I dostrzegasz jakieś wady?

Brak pokrętła do regulacji skoku igły na zewnątrz !

Marcin Rzeszotek napisał(a):..... Powoduje to bulgotanie farby w zbiorniczku.

U mnie nie występuje tego typu problem, bulgocze jak się zapcha. Ale może być tak, że przecież to reęczna robota i każdy jeden ma swój unikalny numerek seryjny i jest inny ??

Marcin Rzeszotek napisał(a):Druga sprawa to nakrętka (zapomniałem jak to się fachowo nazywa), która dociska dyszę. Czasami trzeba ją naprawdę mocno dokręcić żeby nie leciało z połącznia z korpusem.

Fakt, potweierdzam - przy farbienie leci nic ale jak naleje rozcieńczalnika do zbiorniczka to czasami na połączeniu idą bąbelki

Marcin Rzeszotek napisał(a):No i akryle jakoś szybciej mi zasychają na końcu igły niż np. w Azteku.

Azteka małem sto lat temu - nie chcę widzieć na oczy - zasychają tylko akryle Pactry - Tamiya, Gunze - nie zasycha ! Może to kwestja gęstości farby ??

Marcin Rzeszotek napisał(a):Kluczyk z kompletu to pomyłka. Można nim tylko obrypac nakrętki (co tez uczyniłem niedługo po kupnie :P )

Fakt !!!! Tez już wymieniałem - nei ma jak dobry płaski lub oczkowy klucz - zresztą wszystkie te klucze robine z wyciskanych blaszek to sobie można w sekundę po zakupie zestawu podarować !

A tak z ciekawości to zapytam co bys jeszcze nabył z Paasche ??
Ja myslałem jeszcze o VJR - bo ma stały bardzo malutki zborniczek
Pozdrawiam
Andrzej Hołowacz

Awatar użytkownika
Andrzej Hołowacz

Postprzez Marcin Rzeszotek » Sob Lis 22, 2003 12:54 pm

Hołek napisał(a):
Brak pokrętła do regulacji skoku igły na zewnątrz !

To by się przydało. Racja

Hołek napisał(a):
U mnie nie występuje tego typu problem, bulgocze jak się zapcha. Ale może być tak, że przecież to reęczna robota i każdy jeden ma swój unikalny numerek seryjny i jest inny ??

Dyszę już wymieniałem. A korpus wygląda ok. Nie wiem czemu mi się tak zdarza. Obym nie trafił na taki unikalny egzemplarz :)

Hołek napisał(a):
Fakt, potweierdzam - przy farbienie leci nic ale jak naleje rozcieńczalnika do zbiorniczka to czasami na połączeniu idą bąbelki

Spróbuj kiedyś psikająć farbą polać trochę wody na gwint przed nakrętką. Czasami pódją bańki. W sumie nic złego się nie dzieję, ale syczy nie stąd skąd powinno ;o)

Hołek napisał(a):
Azteka małem sto lat temu - nie chcę widzieć na oczy - zasychają tylko akryle Pactry - Tamiya, Gunze - nie zasycha ! Może to kwestja gęstości farby ??

Gunze i Tamiya bez problemów.Problem mam z Aeromasterami. Nie mogę powstrzynać ich nadmiernwgo zasychania. Nie mam pojęcia co robię nie tak.

Hołek napisał(a):
A tak z ciekawości to zapytam co bys jeszcze nabył z Paasche ??
Ja myslałem jeszcze o VJR - bo ma stały bardzo malutki zborniczek

Ja chyba nic. VSR90 naprawdę mi pasuję. A VJR oglądałem przed kupnem VSR. Jakoś nie mogę się przekonać do integralnych zbiorników.

Pozdrawiam

Marcin
Awatar użytkownika
Marcin Rzeszotek

Postprzez KP » Sob Lis 22, 2003 12:59 pm

Problem mam z Aeromasterami. Nie mogę powstrzynać ich nadmiernwgo zasychania. Nie mam pojęcia co robię nie tak.

Aeromaster Ci zasycha?
Dziwne, dziwne bardzo!Malowalem nimi Łukowiakiem i teraz maluje Iwata i te akryle akurat ida przez dysze najlepiej...
Sprobuj dolac im gorzaly, tak odrobinke. Mi to nawet na pactre pomoglo to i Aeromaster powinien ładnie sie nakladac

Kuba
Verkaafts mei Gwand 'I foahr in Himmel!
KP

Postprzez Marcin Rzeszotek » Sob Lis 22, 2003 1:05 pm

[quote="KP]

Aeromaster Ci zasycha?
Dziwne, dziwne bardzo!Malowalem nimi Łukowiakiem i teraz maluje Iwata i te akryle akurat ida przez dysze najlepiej...
Sprobuj dolac im gorzaly, tak odrobinke. Mi to nawet na pactre pomoglo to i Aeromaster powinien ładnie sie nakladac

[/quote]

Lałem mu już wszystkie alkohole, rozcieńczalniki itd. Za gęsta raczej też nie jest. Coś charznię i nie wiem co.

Pozdrawiam

Marcin
Awatar użytkownika
Marcin Rzeszotek

Postprzez KP » Sob Lis 22, 2003 1:13 pm

moze malujac co jakis czas psiknij na bok, na jakas kartke takim soczystym mocnym strumieniem farby. Zeby wyplulo ten nadmiar i maluj dalej...
A czemu Ci to schnie to nie wiem.. Moze sam kształt igły???

Kuba
Verkaafts mei Gwand 'I foahr in Himmel!
KP

Postprzez Marcin Rzeszotek » Nie Lis 23, 2003 12:59 pm

KP napisał(a):moze malujac co jakis czas psiknij na bok, na jakas kartke takim soczystym mocnym strumieniem farby. Zeby wyplulo ten nadmiar i maluj dalej...

Tak też czynię.

KP napisał(a):A czemu Ci to schnie to nie wiem.. Moze sam kształt igły???
Kuba

Nie raczej nie to. Testowałem kilka dysz i igieł w obu rozmiarach.

Pozdrawiam

Marcin
Awatar użytkownika
Marcin Rzeszotek

Postprzez piotrec » Sob Lut 11, 2006 8:46 pm

Odgrzebałem trochę wątek ,ale mam pytanko.

Jak się ma w praktyce malowanie VSR 90 modeli w skali 1:35 i większych. Mam na myśli duże powierzchnie płaszczyzny?

Posiadam kompresor dający ciśnienie 3.3 i zastanawiam się jak by to współpracowało razem z VSR 90?
pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
piotrec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości