Front wschodni jesień 1944. 1/35

Relacje warsztatowe z budowy modeli figur.

Re: Front wschodni jesień 1944. 1/35

Postprzez Jakub Chowaniec » Nie Kwi 24, 2016 1:14 pm

3 Łowców w Feldgrau z Vallejo. Wstępnie widoczne cieniowanie ( baaardzo słabo widoczne) po wcześniejszej operacji - czarny w zakamarki, biały suchy pędzel na całość. Na zdjęciu zauważyłem, że jeden figurant jest niedomalowany troszkę.
Image

Image
W tym tygodniu postaram się skupić na jednej figurce i wycieniować ją.
Image
Image
Jakub Chowaniec

Miejscowość: Żabnica

Postprzez Jakub Chowaniec » Nie Cze 19, 2016 12:51 pm

Dwie noce z pędzlami, MCkami i szkopem. Efekt poniżej. Z cieniowania jestem bardzo zadowolony - w końcu udało mi się dobrać odpowiednio farby ( wymieszać) - nie są ani za ciemne ( we wgłębieniach) ani za jasne ( wypukłości). Okazało się, że kluczem do sukcesu jest rozcieńczenie farby - prawie wash. Pas wstępnie zmalowany "większym" pędzlem, za parę dni ( sesja... ) ostatecznie go wykończę i pomaluję inne detale. Mordka zapodkładowana Dark Tanem pod oleje.
Poprawione rączki:
Image
Image
Poprawiona rzeźba głowy - dodane rysy na włosach ( płaskie nieczytelne coś zamiast nich było), wyciągnięte kości żuchwy, usunięty pseudo pasek od garnka.
Image
Image
Image
Image
I wycieniowany mundur (na kołnierzu i naramiennikach mi się farba starła - uzupełnię przy następnych pracach) :
Image
Image
Image
Image

I to tyle na ten tydzień. Do zobaczycha za jakiś czas.
Image
Image
Jakub Chowaniec

Postprzez Jakub Chowaniec » Wto Paź 04, 2016 3:54 pm

Pierwszy z łowców gotowy "na czysto" w 90% ( nie licząc główki) . Pozostało poprawić miejscami odpryski/przedarcia farby oraz domalować detale broni (brak zdjęcia). Manierka odpadła poczas fotografowania co zresztą widać na zdjęciach.
Image
Image
Image
Image
Image
Zapraszam do komentowania.
Image
Image
Jakub Chowaniec

Postprzez Jakub Chowaniec » Sob Sty 21, 2017 2:16 pm

Troszkę większy Update.
I figurant prawie skończony w wersji czyścioch ( bez głowy). Pozostało domalować pasek i poprawić kołnierz + zmalować patki. II figura pocieniowana. Teraz czekają ją malunki oporządzenia. Zapraszam do komentowania:
Image
Image
Image
Image
Image
I parę zbliżeń figury prawie gotowej. Na rękawie widoczna złota odznaka łowcy czołgów ( za zniszczenie 5 maszyn ). Troszkę się sylwetka czołgu na niej rozmyła - dragonowski wypust był płaski, bez detali - tyle udało mi się z tego wyciągnąć tylko pędzlami i malunkami. Nie mam pewności co do kolorystyki Hafthohlladung'a. Podstawki magnetyczne troszkę mi się nie udały, ale takie pozostawię.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Jakub Chowaniec

Poprzednia

Wróć do Warsztat - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości