Jantar 1 z MM

Postprzez Piotr_M » Sob Sty 03, 2004 1:28 pm

Nieporównuj tego Jantara do Promyka bo wyjdzie kiepsko

A ja porównam. Promyk to piękny model i doskonale latający ale jest to całolaminat ze wszelkimi tego skutkami. Wystarczy małe przyglebienie i producent już cieszy się z produkcji nowych skrzydeł. Będąc we wrześniu na zlocie w słowackich Rażanach obserwowałem Promyka i Jantara z MM latające równocześnie, Jantar nie odstawał wcale (może to zasługa lepszego pilota a może większej rozpiętości, nie wiem). Przy cenie połowie niższej Jantar to niezła alternatywa. Ja mam zamówiony na wiosnę z profilem SD 6061 i nie mogę się doczekać.
Niesprawiedliwe jest przyrównywanie modelu z Bygdoszczy gdzie poziom wykonania woła o pomstę do nieba. MM ponoć robi modele na zachód i często Piotr_P styka się z nimi zachwalając, nie wiedząc nawet gdzie tak naprawdę są wykonane. :D Co do Muchy polecam link z wynikami z Tęgoborzy z 2002 gdzie Przemek Gunia startował modelem jak mawiają plastikowcy prosto z pudełka, wyprzedzając wielu także z tego forum:
http://www.orlik.sacz.pl/zawody_2002.htm[/quote]
Pozdrawiam
Piotr_M
Awatar użytkownika
Piotr_M

Miejscowość: Biecz

Postprzez Piotr_M » Sob Sty 03, 2004 1:34 pm

zachód i często Piotr_P styka się z nimi

Sorki chodziło mi nie o PiotraP którego przy okazji pozdrawiam, ale o PiotraP_De
jako przedstawiciela modelarzy z Niemiec.

Pozdrawiam
Piotr_M
Pozdrawiam
Piotr_M
Awatar użytkownika
Piotr_M

Postprzez PiotrP_de » Sob Sty 03, 2004 1:50 pm

Piotr_M napisał(a):MM ponoć robi modele na zachód i często Piotr_P styka się z nimi zachwalając, nie wiedząc nawet gdzie tak naprawdę są wykonane.

Cześć,

"ponoć", "chyba", "słyszałem" - konkrety proszę :!: Bardzo chętnie usłyszę gdzie i jakie to wspaniałe modele rodem z Polski zachwala się za granicą! Oj - bardzo, ale to bardzo bym chciał by to wreszcie była prawda! Tylko jakoś - gdzieś, ktoś, w tajemnicy... Te co znam - rodem z Polski, to producentów których na palcach jednej ręki można wyliczyć a modele których poza jakimiś zdawkowymi informacjami albo sporadycznymi reklamami na lotniskach nie widziałem. A od czeskich, aż się roi :(

Ale jeszcze z innej beczki - ciekaw jestem czego oczekujesz po Jantarze z SD 6061 ? I jeszcze jedno pytanie - Twoje spostrzeżenia z Rażan - to były loty na zboczu czy w termice i jakie były wtedy warunki lotne?

Pozdrawiam Piotr
Image
Awatar użytkownika
PiotrP_de

Miejscowość: Okolice Hamburga

Postprzez Winiacz » Sob Sty 03, 2004 2:08 pm

Można wiedzieć ile płacisz za tego jantara???????
Czy były jakieś problemy ze zmianą profilu i czy wymagało to dopłaty.
Dlaczego dopiero na wiosne będziesz go miał :shock: :?:

A teraz do Piotrap de, jaki profil będzie najlepszy do takiego modelu ????????
Dzięki za odpowiedź :lol:
Wiecie jak jest????
Jest cięrzko, a ja jestem dyslektykiem jak by coś
Winiacz

Miejscowość: zewsząd:)

Postprzez PiotrP_de » Sob Sty 03, 2004 2:15 pm

Winiacz napisał(a):A teraz do Piotrap de, jaki profil będzie najlepszy do takiego modelu ????????

Cześć,

zależy czego od tego modelu oczekujesz? Spokojne latanie w termice, czy chcesz wyszaleć się na zboczu? A może głównie akrobacja? Zaznaczam - profilu, który to wszystko na raz na wysokim poziomie potrafi nie ma, nie było i nie będzie :( Tak więc chętnie podpowiem, ale jak będę wiedział co.

Pozdrawiam Piotr
Image
Awatar użytkownika
PiotrP_de

Postprzez Winiacz » Sob Sty 03, 2004 2:17 pm

Dzięki za odzew :lol: bo już myślałem że zostane na lodzie!
Model ma latac głównie w termice bo do zbocza daleko, a na akrobację to mam inne modele.
Oczywiście jakieś pętelki i beczki bym sobie od czasu do czasu po ciachał :lol:
Wiecie jak jest????
Jest cięrzko, a ja jestem dyslektykiem jak by coś
Winiacz

Miejscowość: zewsząd:)

Postprzez Piotr_M » Sob Sty 03, 2004 2:24 pm

"ponoć", "chyba", "słyszałem" - konkrety proszę

Co do konkretów to pozwolę sobie na priva bo popdatrzyłem w hali produkcyjnej będąc na zakupach, i nie wiem tego oficjalnie.

Ale jeszcze z innej beczki - ciekaw jestem czego oczekujesz po Jantarze z SD 6061 ?

Będzie to model na zbocze do kręcenia wiązanek.

Twoje spostrzeżenia z Rażan - to były loty na zboczu czy w termice

Latanie w termice, warunki dobre zdjęcia cumulusów jakby co mam.

Pozdrawiam
Piotrek
Pozdrawiam
Piotr_M
Awatar użytkownika
Piotr_M

Postprzez PiotrP_de » Sob Sty 03, 2004 2:55 pm

Piotr_M napisał(a):
"ponoć", "chyba", "słyszałem" - konkrety proszę
Co do konkretów to pozwolę sobie na priva bo popdatrzyłem w hali produkcyjnej będąc na zakupach, i nie wiem tego oficjalnie.

Dzięki - czekam cierpliwie, ale i tak jest ta "tajemniczość" polskich producentów ciekawa. Czesi nie chowają się po kątach...

Piotr_M napisał(a):Będzie to model na zbocze do kręcenia wiązanek.

Tak - to rasowy profil akrobacyjny i absolutnie ignorujący wszelką termikę :roll: Jaka jest różnica pomiędzy popularniejszym tu SD 6060 (wykonany jako modyfikacja E 374) a tym Twoim SD 6061? SD 6061 nie mam w swojej kolekcji, ale przypuszczam że różnica jest minimalna? Słyszałem też o przejściach z SD 6060 na SD 6061 na końcówce. Do tego profilu powinni Ci podłożyć płaty takaniną węglową. Przy tym profilu będziesz miał znaczne obciążenia. Jaki bagnet będzie tam zastosowany? Daj znać jak już oblatasz!

Piotr_M napisał(a):
Twoje spostrzeżenia z Rażan - to były loty na zboczu czy w termice
Latanie w termice, warunki dobre zdjęcia cumulusów jakby co mam.

No tak - tą różnicę pomiędzy Promykiem a Jantarem zobaczyłbyś tak na dobrą sprawę dopiero w kiepskich warunkach.

Potdrawiam Piotr
Image
Awatar użytkownika
PiotrP_de

Postprzez mRqS » Sob Sty 03, 2004 3:39 pm

Piotr_M napisał(a):
A ja porównam. Promyk to piękny model i doskonale latający ale jest to całolaminat ze wszelkimi tego skutkami. Wystarczy małe przyglebienie i producent już cieszy się z produkcji nowych skrzydeł.

Jak wygląda mój Promyk po przyglebieniu z 12m w Pile można zobaczyć na mojej stronie.
Nie wiem czy model konstrukcyjny po czymś takim wyglądałby lepiej.
Fakt, że jedno skrzydło poszło się .......... ale kadłub lekko pęknięty z przodu i nic poza tym.
pozdrówka

mRqS
-=RC Latające=-
http://rc.marekszulen.net
Awatar użytkownika
mRqS

Miejscowość: Kwidzyn, Ziemia

Postprzez Szymon Bartuś » Sob Sty 03, 2004 5:49 pm

PiotrP_de napisał(a): Oj - bardzo, ale to bardzo bym chciał by to wreszcie była prawda! Tylko jakoś - gdzieś, ktoś, w tajemnicy... Te co znam - rodem z Polski, to producentów których na palcach jednej ręki można wyliczyć a modele których poza jakimiś zdawkowymi informacjami albo sporadycznymi reklamami na lotniskach nie widziałem.

PiotrP_de napisał(a): ale i tak jest ta "tajemniczość" polskich producentów

Nie stety chyba masz rację...
Nawet ja to zdążyłem zauważyć :( .
Przeczytajcie koniecznie: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?s=&threadid=181484
To zdjęcie na dole, to fotka w tle modelarni, od której mam 15 min drogi na nogach :D !
Jakże miło mi się zrobiło czytając ten post na RC Groups!
Bardzo ładny szybowiec - widziałem jeszcze nie dawno jego skrzydła pod ścianą, które od razu skojarzyły mi się z Muchą (bardzo wąska cięciwa na końcu płata), lecz okazało się, że należą do Jaskółki.
Ostatnio edytowany przez Szymon Bartuś Sob Sty 03, 2004 10:25 pm, edytowano w sumie 2 razy
Pozdrawiam,
Szymon
Szymon Bartuś

Postprzez roh » Sob Sty 03, 2004 6:35 pm

Mucha latała bardzo dobrze !
Może nieco za szybko jak na ten "wiek " i styl szybowca ale naprawdę znakomicie .
A Jantar sam musi zapracować sobie na opinię byle obiektywnie zaprezentowaną . Nie pomoże "zaklinanie deszczu"

Co do Muchy polecam link z wynikami z Tęgoborzy z 2002 gdzie Przemek Gunia startował modelem jak mawiają plastikowcy prosto z pudełka, wyprzedzając wielu także z tego forum:
http://www.orlik.sacz.pl/zawody_2002.htm[/quote]

Dodam ,że w tych zawodach w 2002 roku 5 (pięć) modeli zostało strąconych przez niehomologowany telefon przenośny z domu obok pola wzlotów. Moja Foka też ucierpiała-po kilku sekundach od startu zwinęła się i już . Straty przeciętne ale latać sie nie dało .
Tą sprawą zajął się energicznie i skutecznie Tomek Kosecki przy wpółudziale PAR.
Sytuacja już jest prawidłowa i nie ma tam żadnych problemów jakby co.......
Nieco OT ale warto wiedzieć co się dzieje bo nie zawsze to można przeczytac w relacjach i tabelkach .

Szymon podał link i warto popatrzeć -imponujaca praca i na oko będzie latać bardzo pięknie .
roh

Postprzez Piotr_M » Sob Sty 03, 2004 6:58 pm

A Jantar sam musi zapracować sobie na opinię byle obiektywnie zaprezentowaną

Dokładnie, ale wieszanie psów na modelu przez ludzi którzy nawet go nie widzieli, a tylko słyszeli o jakimś podobnym z Bydgoszczy to raczej nie jest obiektywne zaprezentowanie? Szkoda że Jantar nie startował w 2003 na Jodłowcu ale widziałem że chyba latał w pierwszy dzień jako elektroszybowiec?

Dodam ,że w tych zawodach w 2002 roku 5 (pięć) modeli zostało strąconych przez niehomologowany telefon przenośny z domu obok pola wzlotów

Tak to jest jak się podaje suche fakty, w 2002 nie byłem więc dobrze, że Roman rzucił dodatkowe światło (jak zwykle zresztą).

ale i tak jest ta "tajemniczość" polskich producentów ciekawa

Jest na to kilka wyjaśnień:
1. Większośc to po prostu modelarze wykonujący nieraz doskonałe modele w jednostkowych ilościach i z racji choćby strachu przed fiskusem nie reklamują swoich produktów.
2. Niektóre firmy są podwykonawcami znanych firm modelarskich, ale z zastrzeżeniem, że model musi mieć plakietkę "made in...." dlatego nie mogą się przyznawać do produkcji.
Pozdrawiam
Piotr_M
Awatar użytkownika
Piotr_M

Postprzez roh » Sob Sty 03, 2004 7:59 pm

ale wieszanie psów na modelu przez ludzi którzy nawet go nie widzieli, a tylko słyszeli o jakimś podobnym z Bydgoszczy to raczej nie jest obiektywne zaprezentowanie?

By nie zasądzać podsądnego na śmierć jak nie wie jeszcze ,że popełni jakies przestępstwo powiem wprost.
To ,ze producent XYZ coś sknocił w jednym produkcie nie oznacza ,że w innych też bedzie źle .Jednak ostrożniejsze podejście do innych produktów jest uzasadnione .Jest już przykład -jeden ale jest...
Z całego tego tematu przebija wypowiedź kolegi ,który na zimno policzył skalę ,wymiary i wyszło mu ,że albo producent nie przyłożył się do podstawowych wymiarów albo ten kolega ma uszkodzony kalkulator.

Ale badźmy realistami !
A ilu z nas tak naprawdę zna sylwetki szybowców we wszystkich wersjach w jakich były produkowane ?
Ponadto podstawą jest jak lata a to czy jest 2 mm więcej albo mniej to nie jest aż tak istotne .
Liczy się podobieństwo a nie idealne pomniejszenie wymiarów.
Wiele modeli szybowców w danej skali nie ma prawa latać ale o jednostke więcej będzie latało wspaniale .
Przecież napisał p.Schier co sie nadaje a co nie na model. I choć to już bardzo wiele lat minęło to nadal ta zasada obowiązuje pomimo,że współczesne materiały i elektronika rozluźniły ten gorset
Nie dziwię się też się uzasadnionym lub nie próbom porównania z produktami z innego źródła jeśli normalną sprawą jest sprzedaż foremników . Narzędzie jak każde inne i ten ma kto kupi lub zrobi.
roh

Postprzez piotrp » Sob Sty 03, 2004 8:07 pm

Jacek.B. napisał(a):jeszcze jedno Winiacz

Pozatym dam im ultimatum co do wagi jak bedzie ważył więcej niż bede chciał to odeśle - już raz tak robiłem

jak będziesz stawiał takie ostre warunki przysolą Ci cenę oj przysolą
znam to z doswiadczenia.

Albo obniżą wagę, kosztem wytrzymałości.
pozdrowienia
piotrp
Awatar użytkownika
piotrp

Miejscowość: Chełmno

Postprzez Łukasz Studniarz » Sob Sty 03, 2004 9:45 pm

[quote="Szymon Bartuś"][url][http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?s=&threadid=181484[/url]
quote]

Czyżby na pierwszej fotce z góry w niebieskiej koszuli stał pan Antoni? I czyżby to byli modelarze z Krakowa?
Łukasz Studniarz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szybowce i motoszybowce RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość