Problem z MVVS 1,5

Problem z MVVS 1,5

Postprzez Zbyszek » Pią Wrz 30, 2005 12:39 pm

Witam!
Proszę o pomoc!
Dostałem w prezencie używany żarowy Mvvs 1,5 do napędu szybowca. Zapala bez problemu ale po zdjęciu zasilania natychmiast gaśnie. Zmieniłem świecę na gorącą F7 ale i to nie dało rezultatu. Uruchamiam silnik na standartowym paliwie 20% oleju 80% alkoholu metylowego.
Co może być przyczyną niedomagań?
Ostatnio edytowany przez Zbyszek, Śro Paź 05, 2005 10:12 am, edytowano w sumie 1 raz
Zbyszek

Miejscowość: Tychy

Re: Problem z MVVS 1,5

Postprzez Tomasz Gębala » Pią Wrz 30, 2005 12:59 pm

Zbyszek napisał(a):standartowym paliwie 20% oleju 80% nitrometanu.

Jesli rzeczywiście uruchomiłeś go na paliwie o takim składzie to może nie chceć pracować ;)

A na poważnie. Trudno jest odpowiedzieć. Najlepszy byłby kontakt z kims kto się na tym zna lepiej od ciebie. Używane silniki zwłaszcza wyeksploatowane sa dość kapryśne. Np. silniki spracowane nie trzymają wolnych obrotów bo mają zbyt małą kompresję, itd.
Awatar użytkownika
Tomasz Gębala

Miejscowość: Bystra (k. Bielsko-Biała)

Postprzez TomZ » Sob Paź 01, 2005 1:20 pm

Witaj

Mimo, że MVVS generalnie nie zaleca w paliwach standartowych nitrometanu, to w przypadku MVVS 1,5 ccm /żarowego/ trzeba go dodać pare procent - od 2 - 5%.

Też miałem kiedyś ten problem /gaśnięcie po odłączeniu zasilania świecy/ i przez przypadek odpaliłem ten silnik na paliwie do małych Coxów.

Teraz dodaje 5% nitrometanu do paliwa do tego silnika i chodzi jak złoto

pozdrawiam
TomZ

Miejscowość: Katowice

Problem z MVVS

Postprzez Zbyszek » Pon Paź 10, 2005 9:15 am

TomZ napisał(a):Witaj

Mimo, że MVVS generalnie nie zaleca w paliwach standartowych nitrometanu, to w przypadku MVVS 1,5 ccm /żarowego/ trzeba go dodać pare procent - od 2 - 5%.

Też miałem kiedyś ten problem /gaśnięcie po odłączeniu zasilania świecy/ i przez przypadek odpaliłem ten silnik na paliwie do małych Coxów.

Teraz dodaje 5% nitrometanu do paliwa do tego silnika i chodzi jak złoto

pozdrawiam

Wielkie dzięki! Odpaliłem silnik na takim paliwie i problem znikł :D
Traz pali "od palca"
Pozdrawiam
Zbyszek

Miejscowość: Tychy

Postprzez kuba1509 » Nie Gru 18, 2011 12:07 am

witam
jestem kompletnie zielony w silnikach spalinowych dotyczy to mvvs 1, 5 jak tą mieszanke przygotować?? można już kupić gotową czy wystarczy zwykłą 95 zmieszać z nitrometanem??
prosze o odp
kuba1509

Postprzez karlem » Nie Sty 01, 2012 4:15 pm

:shock: Benzynę chcesz mieszać z nitrometanem? A do czego to ma być?

MVVS 1,5 był samozapłonem - paliwo najprostsze po 1/3 eteru, nafty i oleju do dwusuwów.
W wersji żarowej metanol i rycyna 80/20, ew. dodatek nitrometanu, jak pisali przedmówcy, kosztem metanolu.
Paliw szukaj w sklepach modelarskich.
Pozdrawiam
karol
Awatar użytkownika
karlem

Miejscowość: Pabianice

Wróć do Szybowce i motoszybowce RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości