Pomocy w doborze modelu

Pomocy w doborze modelu

Postprzez ECO400 » Pon Maj 12, 2008 10:34 pm

Nie wiem co mam wybrać, samolot czy szybowiec? może mi coś doradzicie?

Mieszkam niedaleko lotniska, w okolicy gdzie niema żadnych górek i wzniesień :!: Poprzedni model jaki miałem to "SkyLady" ale go roztrzaskałem o hangar a poza tym znudził mi sie już znudził.

Na szybowca bez napędu (bo na niego jestem bardziej nastawiona) chciałbym wydać max. 80-90zł. mam już kupiony nadajnik+odbiornik+2 serwa i akumulator 6V 900mAh
Brakuje mi: ładowarki i modelu (na ten właśnie brakujący sprzęt chciałbym wydać max. 80 zł.)

Wolałbym gdyby model był z pianki EPP niż z balsy (konstrukcja żeberkowa) bo balsa jak na moje umiejętności jest zbyt krucha :?

PS: Proszę o w miare szybka odpowiedz gdyż zostałem bez modelu a sezon sie już zaczął :(
Dawid :-)
Awatar użytkownika
ECO400

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Bladyrunner » Śro Maj 21, 2008 4:17 pm

Dodaj, ze ten nadajnik i odbiornik masz pelikana z zestawu SkyLady ;)
Też przechodziłem tą drogę i powiem Ci szczerze, ten sprzęt nie nadaje się wogóle do latania. Powinno się ukarać ludzi, którzy zniechęcają do modelarstwa niedoświadczonych adeptów przez sprzedawanie takich urzadzeń i zestawów. Serwa zamień na e-sky albo towerpro. Tanie a dobre i niezawodne jak na ta senę.
Na Aparaturze RC Pelikana rozbiłem SkyLady (pomimo wyważania, dodania lotek do skrzydeł z własną konstrukcją itp) Postanowiłem zaryzykować i kupiłem duży laminatowy model Discus CS (2.6m). Poczatkowo myślałem, że Apka Pelikana wystarczy do latania nim z ręki. Po kilku rzutach i tyluż kretach wróciłem do domu zniesmaczony modelem i wątpiąc w swoje umiejętności modelarskie.
Przyszło w końcu radio z prawdziwego zdarzenia. Spectrum DX7, które kupiłem do modeli helikopterów. Pewnego dnia wyposazyłem w nową elektronikę discusa. Model latał przepięknie. 5 rzutów z ręki, tyle samo lądowań. Stałem na wale ok 5 m wysokości i rzucałem model z ręki. Walcząc o dystans dolatywałem na odległości 100-150 m. doskonały szybowiec.
Polecam więc zainwestowanie w aparaturę jakieś normalnego producenta bo inaczej rozbijesz każdy model jaki trafi Ci się w ręce.
Co do tanich szybowców. Jedna z tańszych depronowych opcji z dobrymi opiniami do ASW 15 lub EasyGlider.
Jeśli nie masz wzniesień to najlepiej jednak w wersji moto ;)
jeśli zamierzasz wydać 80 zł to może lepiej coś swobodnie latacjącego albo gumówka ;) To zdecydowanie za mało na RC
Bladyrunner

Miejscowość: Poznań

Postprzez Piotrdb97 » Sob Lut 12, 2011 1:23 pm

Ja mam plany super modelu własnej konstukcji.. szybowiec:
dlugosc 80 cm
rozpietosc skrzydel :100 cm
podaj e-maila wrzuce ci jeżeli chcesz..
tylko te plany są pod balse i sosenke :cry:
i konstrukcje zeberkowa.. balsa 2mm sosenke 4 mm :)
ale jak sie uprzesz to i pod depron zrobisz cacuszko :) :P
Jakie założenie masz ? Proste walczyć i wygrywać
Awatar użytkownika
Piotrdb97

Miejscowość: Werbkowice

Postprzez Jedix5 » Sob Lut 12, 2011 9:19 pm

Ale odkopałeś to temat z przed 3 lat :D
Jeżeli robisz cokolwiek jesteś kimkolwiek,
jeżeli robisz coś jesteś kimś.
Jedix5

Miejscowość: okolice Olsztyna

Wróć do Szybowce i motoszybowce RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość