Zmiana konstrukcji płatów i statecznika - wbudowanie lotek

Zmiana konstrukcji płatów i statecznika - wbudowanie lotek

Postprzez macieq » Sob Wrz 11, 2010 11:47 pm

Jest to de facto moj pierwszy szybowiec, co o nim sadzicie?

http://allegro.pl/motoszybowiec-1-9m-el ... 87469.html

Chcialbym dolozyc lotki i zmienic usterzenieT w razie potrzeby poprawienie i wzmocnienie kabinki.

Jako ze moja wiedza na temat katownic nie jest zbyt duza, chcialbym zapytac jakie sa realne mozliwosci przerobki - chetnie poslucham waszych rad i propozycji na temat przebudowy.
macieq

Miejscowość: cork

Re: Czy mam szanse dostac odpowiedz czy powinienem isc stad

Postprzez traczyk » Nie Wrz 12, 2010 4:25 pm

macieq napisał(a):CZY KTOS POSIADA JAKAS WIEDZE NA TYM FORUM, CZY TEZ MOZE ZLE TRAFILEM

Po pierwsze proszę nie krzyczeć. Po drugie proszę kierować pytania we właściwym dziale, czyli Modelarstwo RC - Szybowce i motoszybowce, jak sądzę. ;o)
traczyk

Re: Czy mam szanse dostac odpowiedz czy powinienem isc stad

Postprzez macieq » Nie Wrz 12, 2010 9:32 pm

traczyk napisał(a):
macieq napisał(a):CZY KTOS POSIADA JAKAS WIEDZE NA TYM FORUM, CZY TEZ MOZE ZLE TRAFILEM

Po pierwsze proszę nie krzyczeć. Po drugie proszę kierować pytania we właściwym dziale, czyli Modelarstwo RC - Szybowce i motoszybowce, jak sądzę. ;o)

Wlasnie w tym problem ze temat zamiescilem w dziale r/c, jednak nikt nic nie chce powiedziec.
macieq

Postprzez marek d » Nie Wrz 12, 2010 10:02 pm

To zobacz TU
Pozdrawiam Marek - sklejacz fabrycznych części, do samodzielnego montażu.
CV
Awatar użytkownika
marek d

Miejscowość: Oborniki Wlkp.

TUTAJ

Postprzez macieq » Nie Wrz 12, 2010 10:35 pm

Mam maly problem, wczoraj zostalem zbanowany z pfmrc przez bande nadetych bufonow - po ca. 1 dniu egzystencji.
macieq

Postprzez Tomek Hejmo » Pon Wrz 13, 2010 1:03 am

Nie dziwię się.

Tomek
Tomek Hejmo
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Chrzanów woj. Małopolskie / Gliwice

Postprzez macieq » Pon Wrz 13, 2010 3:44 am

Tomek Hejmo napisał(a):Nie dziwię się.

Tomek

Czy tylko tyle masz do powiedzenia w temacie jako mod.
macieq

Postprzez Tomek Hejmo » Pon Wrz 13, 2010 11:44 am

No nie, powiem Ci jeszcze, żebyś przemyślał swoje zachowanie - rejestrujesz się na forum, w sobotę przed 11 wieczorem zadajesz pytanie, dodatkowo w niewłaściwym dziale a w niedzielę po południu oburzasz się, że nikt Ci nie odpowiedział. Jak tak samo zrobiłeś na pfmrc to Ci mogli przywalić bana.

Temat przeniosłem do bardziej odpowiedniego działu, a Ty czekaj na odpowiedź.

Tomek
Tomek Hejmo
Uzytkownik usunięty

Re: Zmiana konstrukcja platow i statecznika - wbudowanie lot

Postprzez kojot » Pon Wrz 13, 2010 11:57 am

macieq napisał(a):.....Chcialbym dołożyć lotki

W "uszatku" do latania w termice????

macieq napisał(a):...zmienic usterzenieT

Po co ??? Jakieś uzasadnienie?

macieq napisał(a):.....Jako ze moja wiedza na temat kratownic nie jest zbyt duża.

Co ww. ma wspólnego z kratownicami?

Czyli po co chcesz zmieniać konstrukcję rozsądnie wyglądającego modelu? Jeżeli chcesz go zrewolucjonizować - zrób nowe płaty i usterzenie. Oczywiście lotki wycięte w krawędzi spływu na uszach jakoś będą działać, ale właśnie "jakość".

edit:
Gratuluję wyczynu na PWM, nie ma to jak ogłosić światu wątpliwy stan rozumu i wychowania :twisted: I być z tego dumnym... pokaż ten wpis rodzicom, może dadzą radę jeszcze czegoś cię nauczyć :?:

[mod on] Na forum obowiązuje dbałość o formę wypowiedzi. Proszę używać polskich liter, przecinków, kropek itp. W przeciwnym razie niechlujne posty lądują w śmietniku[mod off]
Ostatnio edytowany przez kojot Pon Wrz 13, 2010 12:07 pm, edytowano w sumie 4 razy
Pozdrawiam,
Krzysiek "kojot" Choroszko
Awatar użytkownika
kojot

Miejscowość: okolice Warszawy

Postprzez karlem » Pon Wrz 13, 2010 11:57 am

Kolega jest bardzo niecierpliwy i mało grzeczny. Tu zapis jego "działalności":
http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=319785#319785

I, tak długo oczekiwana, odpowiedź:
Nie ma sensu przerabianie tego modelu. Najwyraźniej brak Ci doświadczenia i przeróbka wyjdzie modelowi tylko na złe. Spróbuj znaleźć jakiegoś modelarza, który oblata go za Ciebie i będzie miał dość cierpliwości, żeby spróbować nauczyć Cię latać.
Pozdrawiam
karol
Awatar użytkownika
karlem

Miejscowość: Pabianice

TO DA WSZYSTKICH TUTAJ ZGROMADZONYCH

Postprzez macieq » Pon Wrz 13, 2010 3:03 pm

karlem napisał(a):Kolega jest bardzo niecierpliwy i mało grzeczny. Tu zapis jego "działalności":

Nie ma sensu przerabianie tego modelu. Najwyraźniej brak Ci doświadczenia i przeróbka wyjdzie modelowi tylko na złe. Spróbuj znaleźć jakiegoś modelarza, który oblata go za Ciebie i będzie miał dość cierpliwości, żeby spróbować nauczyć Cię latać.

KARLEM.

DLACZEGO INTERESUJE CIE NA pfmrc MOJA DZIALALNOSC, PRZEZ TAKICH BURAKOW JAK TY NIE MOZNA OTRZYMAC ODPOWIEDZI.

karlem napisał(a):Kolega jest bardzo niecierpliwy i mało grzeczny. Tu zapis jego "działalności":

TY CHYBA NAPRAWDE JESTES KARLEM - ZAPLUTYM KARLEM REAKCJI z TWARZA NIESKAZONA PROCESEM MYSLENIA.

BUDYN I KLAPKI NA DROGE - WIECEJ SIE TOBIE NIE NALEZY

NIE PYTALEM KTO MNIE NAUCZY LATAC-MAM SYMUALTOR NEANDERTALUSIE Z WIOCHY ZABITEJ DECHAMI - IDZ UBIJAJ KLEPICHO

NIE ZNAJAC TEMATU NIE WIESZ JAK POTRAKTOWANO MNIE NA SHOUT-ie. na pfmrc.

JESLI MASZ TAK NIEWIELE DO POWIEDZENIA MARNA - INNI MAJA WIELE CIEKAWSZYCH RZECZY DO PRZEDSTAWIENIA.

OVV TOP OVV TOP OVV TOP OVV TOP OVV TOP OVV TOP OVV TOP OFF TOP
Ostatnio edytowany przez macieq Pon Wrz 13, 2010 3:39 pm, edytowano w sumie 3 razy
macieq

Postprzez Tomek Hejmo » Pon Wrz 13, 2010 3:34 pm

Żegnamy.

Tomek
Tomek Hejmo
Uzytkownik usunięty

Postprzez macieq » Pon Wrz 13, 2010 3:47 pm

ZACYTUJE:

'' POWIEDZIEC O TOBIE KLAPA TO TAK JAKBY CIE POCHWALIC..''

ZADALEM PYTANIE A W ODPOWIEDZI DOSTALEM WYWODY FILOZOFOW.

WYCHODZI NA TO ZE WASZA WIEDZA NA TEMAT MODELARSTWA JEST ZEROWA - SWIADCZY O TYM RZECZOWOSC WASZYCH WYPOWIEDZI.

POWIEM TAK:

MOJA WIEDZA MODELARSKA JEST NIKLA.

DODAM TAKZE ZE MOJ OJCIEC JEST MODELARZEM, LECZ JA SAM NIGDY SIE TYM NIE ZAJMOWALEM - DO TERAZ.

DLATEGO PYTAK I UPRZEJMIE PROSZE O LINKI, PODPOWIEDZI I SUGESTIE.

NIE JAKIES GLUPIE I USZCZYPLIWE KOMENTARZE.

P>S>

NIE PRZESUWAJCIE TEMATU DO DZIALU ZANIM NIE SPRAWDZICIE CZY JEGO JUZ TAM NIE MA
macieq

Postprzez Tomek Hejmo » Pon Wrz 13, 2010 3:56 pm

Człowieku, nie dałeś nawet możliwości wypowiedzenia się osobom obeznanym w temacie, więc nie jęcz, że nikt nic nie powiedział. Co robiłeś na pfmrc mnie nie interesuje, a za ten pokaz stąd też wylecisz.

Temat przesunąłem z działu lotniczego, bo tylko tam mam prawa moda, do pytań dotyczących RC są poddziały w dziale Modelarstwo RC.

Tomek
Tomek Hejmo
Uzytkownik usunięty

Postprzez macieq » Pon Wrz 13, 2010 5:42 pm

Nie moglem tego tak zostawic.

PANIE KARLEM!

Jesli masz Pan szczekac jak kundel bez budy to oszczedz sobie niewybrednych komentarzy.

P.S.

TY KARLEM jestes grzeczny i mily i dlatego odpowiedziales na moje pytanie.stylem akuatnego modelarza.

TAKIE ZYCZENIE MODELARSKIE:

MAM NADZIEJE ZE TWOJ SAMOLOT SPADNIE Z NIEBA PROSTO NA TWOJ LEB I WYBIJE TOBIE Z TEJ PUSTEJ CZASZKI RESZTKI TEGO SCIERWA.

KARLEM?

CHCIALEM ZAPYTAC NA KONIEC CZY DAWCAMI TWOJEGO KODU GENETYCZNEGO NIE SA PRZYPADKIEM KON I OSIOL.

NIEWYBREDNE KOMENTARZE W STOSUNKU DO ROWNIE NIEWYBREDNYCH ODPOWIEDZI.

Z POWAZANIEM - M.BUGNO
macieq

Następna

Wróć do Szybowce i motoszybowce RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość