Thunderbird Glider-opinie

Thunderbird Glider-opinie

Postprzez komakow » Wto Mar 08, 2011 5:01 pm

Witam:)
Jestem tu nowiutki, więc proszę o wyrozumiałość;]
Mam pytanie. Mianowicie zastanawiam się nad zakupem samolotu(zabawki) "Thunderbird Glider"

http://allegro.pl/thunderbird-glider-su ... 36879.html

Wyczytałem o nim można powiedzieć całą polską sieć W sumie wyrażają się o tym modelu dość dobrze. Czy wy jako doświadczeni modelarze polecilibyście mi tą oto zabawkę na początek?
Od razu mówię, wypowiedzi typu:" Dozbieraj jeszcze parę złotych i kup Nemo albo sky lady" mnie nie interesują;]
Mam w budżecie 350 zł i max. dyszka zapasu
Jeżeli ten model wam się nie "widzi" , to zapodajcie jakiś inny ale mieszczący się w moim budżecie ;p

Pozdrawiam i czekam na dość szybkie odpowiedzi.
:)
www.milosctosciema.republika.pl <---- Zapraszam, moja pierwsza stronka:)
komakow

Miejscowość: Okolice Ropczyc

Postprzez karlem » Wto Mar 08, 2011 8:04 pm

Nie kupił bym tego.
1. Model mały.
2. Radio byle jakie o małym zasięgu.
3. Napęd taki sobie, raczej przestarzały.
4. Zasilanie do .... niczego; majątek stracisz na baterie.
To rzeczywiście zabawka - czy nie lepiej za posiadaną kasę kupić radio, niekoniecznie nowe - są oferty na forach modelarskich, a model zmajstrować sobie z depronu, plany są dostępne. Depron kilkanaście złotych, kilka listewek i klej, razem max 30 PLN. Napęd, czyli silnik i regulator do 70-80 zł., zasilanie i ładowarka ? - zależy, co kupisz.
Jeśli Cię to nie wciągnie odsprzedasz z niewielką stratą, w przeciwieństwie do tego zestawu z Alledrogo.
Przemyśl.
Pozdrawiam
karol
Awatar użytkownika
karlem

Miejscowość: Pabianice

Postprzez komakow » Wto Mar 08, 2011 8:23 pm

Mały zasięg? Wszędzie piszą że to jest od 500-800m;] Czy ja wiem czy taki mały 8-) Baterie... Baterie tylko do radia, jeszcze nei spotkałem radia z wbudowanym akumulatorem;)
Co do budowy własnego od zera to odpada. Brak doświadczenia mnie tu rozbroi. Właśnie kupując ten model chciałem zobaczyć co i jak w tych modelach jest zrobione;]
Dziękuje za odpowiedź, czekam na następne opinie.

EDIT:

Tak oglądam allegro i zobaczyłem ten model:
http://allegro.pl/samolot-motoszybowiec ... 47016.html

Może ten byłby lepszy od Gildera?
komakow

Postprzez karlem » Wto Mar 08, 2011 11:30 pm

komakow napisał(a):... Baterie tylko do radia, jeszcze nei spotkałem radia z wbudowanym akumulatorem;)...

EDIT:

Tak oglądam allegro i zobaczyłem ten model:
http://allegro.pl/samolot-motoszybowiec ... 47016.html

Może ten byłby lepszy od Gildera?

A dużo ich widziałeś? Ja już zapomniałem, że istnieją zasilane suchymi bateriami...Co do zobaczenia w środku, to są relacje na forach, z fotografiami...Każdy kiedyś budował swój pierwszy model.

Sam model może trochę lepszy (bo większy), ale radio jeszcze gorsze, poza tym, to jakaś niejasna sprawa - niby 2,4GHz, a FM i kwarce .... ktoś nie wie o czym pisze, a próbuje robić wrażenie na naiwnych.
Pozdrawiam
karol
Awatar użytkownika
karlem

Postprzez komakow » Śro Mar 09, 2011 6:10 pm

Dużo nie, ale to co z allegro( nie mówie tylko o tych tanich:)) oglądnąłem wszystkie, i z tego co pamiętam nie było żadnej aparatury na akumulatory;]
A pańskim zdaniem który model jest lepszy? Wiem że oba są kijowe, ale na początek nie wymagam cudów :lol:

Widzę że na tym forum jest tylko jeden aktywny użytkownik... Dziękuje panie Karolu za wskazówki;]
komakow

Postprzez karlem » Śro Mar 09, 2011 7:57 pm

Nie kupiłbym żadnego; nie polecam, bo modeli nie znam, nawet ich nie widziałem, więc co mogę powiedzieć.
Co do akumulatorów, to przecież: ... 'Baterie: Ni-Mh 8.4V/600MAH', a drugi'Akumulator 9,6V 1100mAh Ni-MH (w komplecie')
To, że pisze "baterie" świadczy tylko o tym, że nie ma pojęcia, o czym pisze.

Proponuję zajrzeć na forum rc: http://pfmrc.eu/index.php , tam jest sporo odpowiedzi, a także giełda...
Naprawdę szkoda Twoich pieniędzy.
Pozdrawiam
karol
Awatar użytkownika
karlem

Postprzez komakow » Śro Mar 09, 2011 8:21 pm

Dziękuje za rady. Muszę się poważnie zastanowić nad tymi modelami, może kupię coś na tej giełdzie;]

Pozdrawiam i dziękuje :)
komakow

Postprzez Jedix5 » Czw Mar 10, 2011 10:34 pm

komakow napisał(a):Baterie... Baterie tylko do radia, jeszcze nei spotkałem radia z wbudowanym akumulatorem;)

No co do baterii to się przygotuj na wydatek prawie 100zł. Ja tak kupiłem swój pierwszy model, wszystko fajnie tylko się okazało że potrzeba 8 paluszków AA. Nie chciałem kupować co chwila baterii to kupiłem 8 akumulatorków AA i wyszło 90zł.
Jeżeli robisz cokolwiek jesteś kimkolwiek,
jeżeli robisz coś jesteś kimś.
Jedix5

Miejscowość: okolice Olsztyna

Wróć do Szybowce i motoszybowce RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości