Lotki w Easy Glider potrzebna pomoc?

Lotki w Easy Glider potrzebna pomoc?

Postprzez Grzegorz13 » Sob Lip 23, 2011 5:33 pm

Witam wszystkich :notworthy: ,
jestem tutaj nowy ale prosił bym Was o pomoc posiadam jak w temacie od paru dni model Easy Glider electric, a problem jest mianowicie taki gdy podłączam lotki kablem Y i gdy nadajnikiem sprawdzam ruch lotek to obie poruszają się w tę samą stronę :( tak jakby to były klapy a przecież to mają być lotki. czemu tak się dzieje? :evil: podłączałem już chyba w wszystkie możliwe sposoby i nic nadal to samo. Aparaturę jaką posiadam to Futaba T4EXA mam nadzieję że ktoś mi tu pomoże i w jak najbliższym czasie się wzbiję w niebo moim Easy Gliderem.

Pozdrawiam.
Grzegorz13

Re: Lotki w Easy Glider potrzebna pomoc?

Postprzez Gmeracz » Wto Lip 26, 2011 10:58 pm

Kabel "Y" służy tylko do zdublowania sygnału, który wychodzi z pojedynczego kanału odbiornika. Stosujemy go gdy mamy za mało kanałów w apce. Aby uzyskać przeciwne wychylenie trzeba ustawić serwa jak w odbiciu lustrzanym na skrzydłach, czyli podpiąć popychacz lotki do orczyka w obydwu serwach na zewnątrz lub do wewnątrz kadłuba. Masz dwa wyjścia: albo obrócić serwo albo podpiąć drut popychacza z przeciwnej strony na orczyku. Wszystko zależy od konstrukcji płata i ewentualnego miejsca.
Niektórzy przelutowują przewody silnika w serwie, ale zdecydowanie odradzam tą operację.

Układ powinien wyglądać mniej więcej tak:

Image

Image
Od śmigła...
Sławek
Awatar użytkownika
Gmeracz

Miejscowość: UK

Wróć do Szybowce i motoszybowce RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości