Problem z Skyhawk TW - 742

Problem z Skyhawk TW - 742

Postprzez elskay112 » Pon Paź 17, 2011 9:26 pm

Witam
od jakiegoś czasu posiadam samolot Skyhawk TW - 742 i wszystko działało jak należy
Jednak przy nauce lądowania , bo od tego zaczynałem samolocik przyrąbał mocno w ziemię i w silniku pękły plomby. Wiem , trzeba kupić nowy silnik i taki już znalazłem oryginalny (o dziwo tylko 25 zł ) Ale mam trochę głupie pytanie :
jak ten silnik wyjąć ??
Zdjąłem już stożek ten czerwony przy śmigłach . Śrubkę mocującą śmigla też ale nie wiem co dalej ...Chodzi mi o to jak te kabelki odpiąć żeby nic nie zniszczyć ...
Z góry THX
elskay112

Re: Problem z Skyhawk TW - 742

Postprzez elskay112 » Śro Paź 19, 2011 4:03 pm

ponawiam pytanie.
elskay112

Postprzez Jedix5 » Czw Paź 20, 2011 5:00 pm

Jakieś fotki daj które kabelki i jak to mniej więcej wygląda. (sam mam skyhawk tylko że w powiększonej wersji, o rozpiętości 1500mm)
Jeżeli robisz cokolwiek jesteś kimkolwiek,
jeżeli robisz coś jesteś kimś.
Jedix5

Miejscowość: okolice Olsztyna

Postprzez Jedix5 » Sob Paź 22, 2011 10:26 pm

Niestety sam chyba będę musiał wymienić silnik i mam pytanko gdzie znalazłeś tak tanio? Jak bym coś rozbierał to porobię zdjęcia i może coś u Ciebie będzie podobnie. Ale najpierw muszę silniczek dorwać :) Więc zapodawaj link i będziemy działać :D
Jedix5

Postprzez elskay112 » Nie Paź 23, 2011 12:47 am

no spoko oto link do tej strony : http://multimodel.pl/index.php?cat_id=7 ... ew=0&sort=
Jak widzisz są tam skrzydła akumulatory itp. oryginalne ze skyhawka :D
Byłym wdzięczny za takie zdjęcia
P.S kabelki juz odpiąłem ale teraz mam problem z wyjęciem tego silnika ponieważ jest on przymocowany z śmigłami ...
elskay112

Postprzez Jedix5 » Pon Paź 24, 2011 7:36 pm

Dzięki za link :) Na szczęście obeszło się bez nowego silnika ale może się przydać na przyszłość.
Aby wyjąć silnik:
1. Wyczep kabelki idące od silnika.
2. Odkręć śrubkę na czubku tym od śmigła (przytrzymującą tą czerwoną osłonę przy śmigle).
3. Odkręć nakrętkę (kluczem który dali Ci w zestawie - bodajże dziesiątka)
4. Ściągasz wszystko (resztę śmigła), tak żeby została tylko ta wystająca ośka z silnika.
5. Odsłoniły Ci się 2 śrubki (pomiędzy którymi jest oś). Odkręć je.
6. Wyciągasz silnik w stronę tyłu samolotu i wyjmujesz przez ten otwór co go owiewka zasłania.

Ps. Zdjęcia wstawię później teraz nie mam czasu.
Ostatnio edytowany przez Jedix5 Czw Paź 27, 2011 4:08 pm, edytowano w sumie 2 razy
Jedix5

Postprzez elskay112 » Pon Paź 24, 2011 11:31 pm

tak ale przy punkcie 3 nie da się jej odkręcić ponieważ całe mocowanie się rusza .. . Więc spróbuje metod "majsterkowicza" :D najwyżej się zepsuje xD dzięki za pomoc !!
P.S a wiesz może gdzie mogę kupić jeszcze tą szybkę ?? Bo bez niej chyba nie jest zbyt bezpiecznie dla samolotu ;/
elskay112

Postprzez Jedix5 » Wto Paź 25, 2011 5:39 pm

Przy punkcie 3 po prostu trzymaj jedną ręką za łopaty śmigła (żeby się nie kręciły) a drugą ręką trzymasz klucz i odkręcasz - nic nie trzeba kombinować :)
Ta "szybka" to owiewka. Też kiedyś chciałem ją kupić ale nie znalazłem, ale zrobiłem ją sam. Mianowicie:
1. Przyłóż tak kartkę żeby zakrywała dziurę (którą normalnie zakrywa owiewka).
2. Przejedź palcem po krawędziach dziury, tak aby na kartce zrobiły się zgięcia.
3. Tnij kartkę po tych zgięciach. Przyłóż wycięty kawałek kartki do dziury aby sprawdzić czy wycięty przez Ciebie wzór owiewki pasuje i czy zakrywa całą dziurę (owiewka musi być trochę większa od samej dziury!) - jeśli nie pasuje to powtarzaj punkty 1-3 tak aż zrobiony wzór Cię zadowoli.
4. Weź umyty kubeczek po dużym jogurcie. Na tymże kubeczku odrysuj swój papierowy wzór.
5. Tnij kubeczek po narysowanych liniach.
Masz już owiewkę :) Możesz ją przyklejać np. na taśmę izolacyjną albo zrób sobie zaczepy jak w oryginale itd.
Jedix5

Postprzez elskay112 » Wto Paź 25, 2011 8:23 pm

no to może jeszcze troszkę pospamuje ;/
punkt 3 mam za sobą a mówiąc że wyłonią się 2 śrubki masz na myśli te pod czerwonym plastikiem podtrzymującym łopatki ??
A jeśli tak to znowu pojawia mi się problem ...
Mianowicie gdy je kręcę to trochę się luzują lecz wgl się nie odkręcają tylko się kręcą i kręcą ...

Ogólnie to wielkie dzięki za tak rozwinięte punkty :D i sorry że się tak pytam ale oprócz latania tym to nie mam o tym zielonego pojęcia xD
elskay112

Postprzez Jedix5 » Śro Paź 26, 2011 3:12 pm

elskay112 napisał(a):mówiąc że wyłonią się 2 śrubki masz na myśli te pod czerwonym plastikiem podtrzymującym łopatki ??

Nie te dwie śrubki o których ty piszesz są do odkręcenia łopat, a my przecież chcemy dostać się do silnika :)
Jeżeli odkręciłeś śrubkę - punkt 3, to teraz ściągnij wszystko (resztę śmigła) - punkt 4. Po prostu trochę po "chamsku" ciągniesz aż wszystko zejdzie, jeżeli nie schodzi to spróbuj wsadzić pomiędzy samolot a śmigła np. klucz i podważać.
elskay112 napisał(a):Mianowicie gdy je kręcę to trochę się luzują lecz wgl się nie odkręcają tylko się kręcą i kręcą ...

Aby je odkręcić: odkręcaj aż będzie wydawać Ci się że już śrubka kręci się w miejscu a potem spróbuj ją wyciągnąć (jak się nie uda to powtarzaj te czynności) - nie możesz odkręcić tej śrubki "normalnie" ponieważ ona ma gwint tylko na końcu. Ale te śrubki nas nie interesują, bo teraz odkręcamy silnik :)
elskay112 napisał(a):Ogólnie to wielkie dzięki za tak rozwinięte punkty :D i sorry że się tak pytam ale oprócz latania tym to nie mam o tym zielonego pojęcia xD

Pytaj, pytaj :) z chęcią odpowiem na wszystkie Twoje pytania - oczywiście jeżeli będę umiał :)
Jedix5

Postprzez elskay112 » Śro Paź 26, 2011 9:46 pm

wszystko spoko ale gdy próbuje to podważyć to te dwie śrubki co są całkiem pod łopatkami te które już przechodzą do silnika one to wszystko przytrzymują . Nawet tą czerwoną część która mocuje łopatki . a Jeśli pójdę na chama to wyłamię cały plastik .
P.S te 2 śrubki mają też jakąś uszczelkę - to pomoże ci w rozpatrzeniu o które mi chodzi xD
elskay112

Postprzez Jedix5 » Czw Paź 27, 2011 5:06 pm

Hmm...
Jakbyś zdjęcia jakieś wrzucił to było by git, znacznie ułatwiło by to sprawę (mój model może się różnić od Twojego). Ja też powalczę ze zdjęciami jak będę miał chwile czasu - może w te długie wolne co się zbliża.
A co do śrubek to patrząc na mój model myślę że mogły Ci się śrubki pomieszać. No ale bez fotek na razie nic nie poradzę - postaram się ze swojej strony jak najszybciej fotki wrzucić ale Twoje by się przydały i to nawet bardziej
Jedix5

Postprzez elskay112 » Czw Paź 27, 2011 8:04 pm

nie ma problemu postaram się wysłać link do nich tak koło soboty popołudniu
elskay112

Postprzez Jedix5 » Pon Paź 31, 2011 1:41 pm

Tu filmik skleciłem jak wyjąć ten silnik: http://www.youtube.com/watch?v=YLCQu8hV_-s
Jedix5

Postprzez elskay112 » Czw Lis 03, 2011 7:41 pm

wielkie dzięki za filmik .!
Silnik rozkręcony włożony nowy i śmiga :D
elskay112

Następna

Wróć do Szybowce i motoszybowce RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości