Parę słów o Wicherku

Postprzez sokolpatryk » Nie Lut 15, 2004 2:13 pm

Zgodzę sie, ale sklejki i listewki można do tać u stolarza za nikłe pieniądze lub za darmo z odrzutów
Pozdrawiam
Patryk Sokół
Lotne modele: Teo Zagi 2m, Gonzo, Burrito i Funky 3D
sokolpatryk

Miejscowość: Nysa

Postprzez roh » Nie Lut 15, 2004 5:22 pm

Albo robisz sobie jaja albo jesteś z innego wymiaru !
U stolarza !!!
Sklejka 1 mm ?? listewki 3x8 czy patyki 3x8 ??
Ale skora tak to jak pisałem nie jest to karalne i wolno kazdemu pojmować świat jaki go otacza po swojemu......

Chyba jednak rozmawiamy o rzeczach nazywanych tak samo a oznaczających co innego.
roh

Postprzez Andrzej Kostrubała » Nie Lut 15, 2004 5:43 pm

Rohu nie denerwuj się Jest wersja wicherka ktorą p. Schier opracowal na dyktę.Jest to dziś pomyłka.Zgadzam się z wami że robienie dziś wicherka w technologii sprzed 45 lat jest pomyłką.Koszty wyjdą zbliżone co z materialow wspołczesnych poza tym jak kogoś stać na aparaturę to niech nie mowi,ze nie ma tych paru groszy na 5 desek balsy.Kiedyś był problem z dostępem do tego materialu.Za japoniec na pokrytcie wicherka zaplaciłem 40,zł +cellon i aceton ok 20 zl=60 w tej cenie gdyby model byl balsowy pokrylbym go folią i nie muszę na to jeszcze pakować hemolaku aby zabezpieczyć to przed paliwem.Nie zmienia to faktu ,że bardzo lubię ten model ale prawda jest taka,ze gdybym go dziś zaczynal wykonalbym go w zupelnie innej technologii,z innym profilem i pod tym podpisuję się oboma ręcami.Pozdr
Andrzej
Andrzej Kostrubała

Miejscowość: Mazowsze

Buduje wicherka lecz nie mam silnika???

Postprzez Dexter141 » Pon Lut 16, 2004 10:54 pm

Buduje wicherka :P i niemam juz kosztow na drogi silnik jezeli ma ktos silnik, ktory nie jest juz uzywany a jest w pelni sprawny i chce sie go ktos pozby z checia bym go odkupil za niewielka cene :D (lub materialy dotyczace wicherka)
E-mail dexter141@wp.pl gg7380333

Adrian :!:
Awatar użytkownika
Dexter141

Miejscowość: Kielce

Postprzez Piter1 » Sob Sie 21, 2004 9:09 am

Witam mam 12 lat i zamierzam zbudować wicherka 25Pna począdku miała to być wersja swobodna ale zastanawiam sie czy można dostać aparaturą jadnokanałową do samolotu ? zrobił bum tylko ster skieruku mam silnik 2,5 cm3 samozałonowy jeszcze nie uruchamiałem jakiwe paiwo radzicie dać?
Awatar użytkownika
Piter1

Miejscowość: Florencja

Postprzez Dexter141 » Sob Sie 21, 2004 10:36 am

A czy nielepiej by bylo ci zbudowac wicherka 10 na uwiezi?.A co do paliwa to tylko do samozaplonow, ja kiedys zamowilem paliwko w puszce 0,5l i kowsztowalo 14 zl + koszty wysylki.Jak znajde numer do tego sklepu to ci dam.
Awatar użytkownika
Dexter141

Miejscowość: Kielce

Postprzez Ert.176 » Pon Sie 23, 2004 4:28 pm

Mam wicherka 90% zrobionego
Zostało zrobić popychacz steru kierunku
zamontować silnik wraz z instalacją
i okleić kadłub
Ale nie wiem czy dobrze zrobiłem z sterem wysokości bo zrobiłem płaską kratownice z listewek 3x5 rozmiarów orginalnego statecznika {org. statecznik zmierzyłem narysowałem taki prostokąt odjełem z tyłu 2 cm na ster i narysowałem kratownice} czy ktoś ma jakieś zdjątko innych rozwiązań steru wysokości???
Do do do do ding go sing a dong bong go ding ba domba somba cong dong bing
I cannot forget but I will not endeavor simple pleasures are much better but I won´t regret it never
Awatar użytkownika
Ert.176

Miejscowość: Iława

Postprzez Ert.176 » Pon Sie 23, 2004 4:58 pm

Na temat materiałów do budowy wicherka nie można nażekać te z przed pól wieku są dostępniejsze i tańsze {listewka sosnowa 2 zł - to chyba z niemiec jakaś sprowadzana bo ja wiem że listewka 3x3 kosztuje 0.50zł}sklejka lotnicza nie jest tanim materiałem a balsa na przednią cześć wicherka to schiza { ja mam z 5mm sklejki liściastej około 6 zł za arkusz)
żebra w skrzydłach też mam ze ze sklejki 5mm {nie ażurowane} i terz mogą być a japonka to też mit na dodatek drogi a folia to już wogule {ja mam papier brązowy niecałe 2 zł na cały model w paski taki jak na paczkach pocztowych pokryty cellonem 16zł za 0,5L}
Nie można mówić że ta technologia jest przestarzała tylko mało kosztowna
a jak przedtem mówiliśmy można używać aparatury 2K{mam na sprzedanie jak ktoś zainteresowany to na maila odpowiem Saber dash 40 mhz kanał 84} co całkowicie zmniejsz koszty do minimum a taki model jest póżniej łatwy do sprzedania i do tego będzie niedrogi.
Pracochłonność konstrukcji to 5dni + cellon {ja kadłub zmontowałem od listewki w 2 dni a skrzydła w wieczór z oklejeniem jakieś 6-7 godzin}
Reszta to sprawy rc które już trzeba samemu rozgryźć {ale w Modelarzu już to opisano prawie rok temu ale mało jasno to był raczej przedruk książki}
Także ja nie robie z tego modelu jakiegoś weterana bo każdy wicherek nowo narodzony będzie jak dziecko doskonalił się przy oku bacznych rodziców {ziemia powietrze umysł i ręka}
A jak nie bedzie się słuchał to dostanie lanie od nich wszystkich :)
Do do do do ding go sing a dong bong go ding ba domba somba cong dong bing
I cannot forget but I will not endeavor simple pleasures are much better but I won´t regret it never
Awatar użytkownika
Ert.176

Miejscowość: Iława

Postprzez Piter1 » Pon Sie 23, 2004 7:24 pm

Niedługo ropoczynam budowę super-wicherka u-25 (nowy Modelarz) jak narazie mam tylko silnik i pusty portfel ale licze na odrobinę szczęścia
Awatar użytkownika
Piter1

Postprzez Piter1 » Sob Wrz 25, 2004 7:01 pm

Kupiłem sobie aparaturke 2 kanałową i silnik spalinowy 2,5 cm3
zrobie wicherka 10 tylko czy to ne za duży silnik? :idea:
Junior Team R/C
Awatar użytkownika
Piter1

Postprzez michcio88 » Wto Wrz 28, 2004 7:41 pm

A moze ktoś ma plany miodeliku w stlu Wicherka naj lepiej dwupłat sterowanym lotkami i sterem wysokości. POZDROWIENIA dla wszystkich pasjonatów modelarstwa. Michał michcio-88@o2.pl
michcio88

Miejscowość: Bełchatów

Postprzez ertman » Wto Paź 26, 2004 10:17 pm

Mam ochote na Wicherka 50 z lotkami i klapami ale nadal nic nie rozumiem z tego co tu piszą.
Będe miał os 65 lub magnum 65
Ale czy moglibyscie mi wytłumaczyć co mam zrobić z lotkami i klapami-są mi naprawde potrzebne.
ertman

Postprzez marcoo80 » Śro Sty 05, 2005 6:46 pm

Piter1 napisał(a):Kupiłem sobie aparaturke 2 kanałową i silnik spalinowy 2,5 cm3
zrobie wicherka 10 tylko czy to ne za duży silnik? :idea:

Ja kończę Wicherka z samozapłonem 2,5 cm. Model ma rozpiętość 150cm więc nie jest to żaden ze "standardowych" Wicherków, po prostu powiększyłem sobie wydrukowane plany dostosowując je do swoich potrzeb. Niedługo zobaczymy jak "TO" lata.
Do sterowania użyję dwukanałowej aparatury ( ster wysokości i kierunku ), lądowanie nie prędzej niż po opróżnieniu zbiornika z paliwem.
marcoo80

Miejscowość: Bielsko - okolice

Postprzez Piter1 » Śro Sty 05, 2005 6:48 pm

no wreszcie ktoś w podobnej sytuacji do mnie. Ja już kończę budowę w ten weekend próba startu.
Junior Team R/C
Awatar użytkownika
Piter1

Re: Parę słów o Wicherku

Postprzez kazmod » Czw Cze 23, 2011 6:11 pm

Wow................................................ :D Fantastic. Chcialem sie ustosunkowac do postu Andrzeja Kostrubaly, ktory napisal, ze "sezonowal" konstrukcje swego Wicherka przez 25 lat. Chcialbym mu doniesc, ze nie ustanowil jednak rekordu "sezonowania". Moj RWD 5 Schiera, prawie ukonczony wisi jeszcze pod sufitem. Wystarczy tam zainstalowac silnik 6.5 cm. Zaczalem go w roku 1981 wiec to jest 30 lat!!!! Kto da wiecej?. Jesli dostane jakos odpowiedz to sformuluje moje pytanie odnosnie Wicherka 10 ktory sprawia mi troche problemow.

Pozdrawiam
Modelarstwo, ksiazki, elektronika, muzyka, spiew, piekne kobiety(mozna odwrocic kolejnosc)
kazmod

Miejscowość: Dlugoszewo, Canada

Poprzednia

Wróć do Samoloty z napędem spalinowym RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość