Ster wysokości drobny problem

Ster wysokości drobny problem

Postprzez maras 440 » Pon Lut 01, 2010 2:22 pm

Witam mam mały problem w katanie a dokładnie chodzi o ster wysokości gdzie idą dwa serwa,obawiam się jak je podłącze Y kablem to będą chodzić na przemian jak lotki a niebardzo mam jak obróciś serwo bo będzie zakrótki kabel i popyczacz i jeszcze jedno czy jak podłącze 6 serw do odbiornika futaba 2,4GHz to nie będzie problemu czy trzeba coś dodatkowo wpiąć dzięki i pozdrawiam.
maras 440

Miejscowość: wołów

Postprzez Kaper » Wto Lut 23, 2010 9:29 pm

Dwa serwa do SW to pewnie spory model. Zatem pewnie i spore serwa. Niestety jasnowidzem nie jestem :( . Jeśli jednak sumaryczny spory prąd, to może warto nie przepuszczać go w całości przez odbiornik. Swoją drogą pozostaje jeszcze temat wydajności akumulatora odbiornika, bo sądząc z działu - na akumulator napędowy i bec regulatora nie trzeba będzie się zdawać :)

Y-kabel - oczywiście oba serwa będą działać (obracać się) w tą samą stronę. W zależności od ich położenia w kadłubie i sposobu ułożenia orczyków będą dawać wychylenia przeciwbieżne lub współbieżne. Jeśli nie załatwisz tematu mechanicznie (np jeden orczyk w górę, drugi w dół itp.) możesz dołożyć serwo-reverser (choćby taki: http://www.abcrc.pl/p/52/965/elektron_r ... ie_rc.html). Można też podłubać w serwie zamieniając miejscami kabelki potencjonetru (środkowy zostaje) i oprócz tego kabelki silnika. ale to tylko przy silnikach komutatorowych.

Długość serwokabli - no sorry, przedłużacz kosztuje grosze lub można zrobić samemu, a i waży niewiele.

Pozdrawiam,
uwaga - od jakiegoś czasu dostaję informacje mailem o nadchodzących prywatnych wiadomościach z tego forum, a po zalogowaniu ich nie widzę. Proszę zatem nie traktować tego sposobu komunikacji ze mną jako pewnego. Można spróbować PW na innych forach, bo problem z PW obserwuję tylko tutaj.
Awatar użytkownika
Kaper

Miejscowość: Warszawa-Ursynów

Postprzez maras 440 » Pią Lut 26, 2010 12:50 pm

Z serwami już właśnie sobie poradziłem pozamieniałem kable w środku i jest już ok. Potrzebuje pomocy w kwestji zasilania silnika benzynowego i elektroniki ponieważ jest to moja pierwsza benzynka i niewiem jak się do tego zabrać czy jeden pakiet lipoli czy dwa 4,8 co lepsze? I cz 6 serw nie obciąży za mocno odbiornika i czy zbiornik paliwa musze zmienić na przystosowany do benzyny? Model to BH katana 1800.
maras 440

Miejscowość: wołów

Postprzez kojot » Pią Lut 26, 2010 8:05 pm

http://pfmrc.eu/viewforum.php?f=81&sid= ... 36752be997

- nie tyle zbiornik, co elementy gumowe - muszą być do benzyny, a nie do etanolu

Więcej - w podesłanym wątku - zasilanie serw, rozdzielenie zasilania układu zapłonowego i układu odbiornika, itd...
Pozdrawiam,
Krzysiek "kojot" Choroszko
Awatar użytkownika
kojot

Miejscowość: okolice Warszawy

Wróć do Samoloty z napędem spalinowym RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość