Dobór silnika spalnowego

Dobór silnika spalnowego

Postprzez jaaazdek1 » Śro Mar 17, 2010 10:33 am

Witam...czytając forum nie ma jednoznacznej informacji o doborze silnika spalinowego więc zwracam się do was koledzy o pomoc.

Muszę dobrać silnik do modelu akrobatki

rozp. 1170mm
waga do lotu ok. 1kg

Z tego względu, że będzie to akrobatka silnik musi mieć nadwyżkę mocy żeby piął się pionowo do góry i robił zawis na śmigle. Konkretnie chodzi mi o pojemność tego silnika i śmigło...

Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś życzliwy i pomoże :)
Z natury cierpliwy lecz wybuchowy :)
Awatar użytkownika
jaaazdek1

Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Kaper » Sob Mar 20, 2010 9:00 am

Nie wiem jak fundusze i doświadczenie, ale gdybym kupował dla siebie do metrowej akrobatki - pewnie brałbym OSmaxa AX-25.
No i pytanie o śmigło. Osobiście cenię śmigła APC. Dobór zależy od tego, czy ma to być bardziej akrobatka, czy bardziej 3-D - zawisy itd. Jeśli bardziej akrobatka - pewnie śmigło w okolicy 9x6 a jeśli bardziej 3D - coś w stylu 10,5x4,5.

Pozdrawiam,
uwaga - od jakiegoś czasu dostaję informacje mailem o nadchodzących prywatnych wiadomościach z tego forum, a po zalogowaniu ich nie widzę. Proszę zatem nie traktować tego sposobu komunikacji ze mną jako pewnego. Można spróbować PW na innych forach, bo problem z PW obserwuję tylko tutaj.
Awatar użytkownika
Kaper

Miejscowość: Warszawa-Ursynów

Wróć do Samoloty z napędem spalinowym RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość