Strona 1 z 1

Jaki model do silnika 2-3ccm? + aparatura

PostWysłany: Sob Lip 03, 2010 11:30 pm
przez yakhub
Witam.

Mój kuzyn niedługo ofiaruje mi swój silnik modelarski, nie pamiętam dokładnie co to za ustrojstwo, ale jest to chyba 2ccm albo 2,5ccm

Moje pytanie - jaki model kupić do tego "potwora"? Jeszcze nigdy nie latałem więc o akrobacjach nie ma mowy, ma być tylko i wyłącznie do nauki. Wielkość - cóż, to już zostawiam Wam. Niezależnie jak to będzie duże, i tak mam już jedno pole upatrzone i to tam będę odbywać loty, jedyny wymóg to taki by silnik to uciągnął, najlepiej z "zapasem" bo jak pisałem, nowy ten silniczek to nie jest (kuzyn dostał go 10 lat temu i już wtedy to było stare :)) i nie do końca wiem jak to się będzie sprawować, tym bardziej, że długo był nieodpalany.

Przy okazji - jaką aparaturę do tego? Na razie nie mam nic, więc potrzebuję wszystkiego :) (pilot, odbiorniki, wszystko co poza tymi dwoma rzeczami jest potrzebne).

Co do kasy - jako, że szkoda mi wydawać krocie na coś co z kilka(naście) razy prześlicznie pie*****ie w ziemie (znając mnie tak właśnie będzie), chciałbym wydać jak najmniej, zarówno na aparaturę jak i kadłub.

Z góry dzięki za pomoc :):)
Pozdrawiam.

PostWysłany: Nie Lip 04, 2010 8:07 am
przez kojot
Zacznij od obejrzenia podarunku. Może się okazać, że tak stary silniczek nadaje się do wielu zastosowań oprócz latania. Wtedy wszelkie rozważania będą bezcelowe. A sam silnik nie jest najdroższym elementem modelu.
Zacznij od lektury - tego forum i www.pfmrc.eu.
I tak nikt nie podejmie decyzji za ciebie.

PostWysłany: Nie Lip 04, 2010 10:47 am
przez yakhub
Silnik już kiedyś latał w samolocie, więc o to nie ma się co martwić.

PostWysłany: Nie Lip 04, 2010 11:19 am
przez kojot
Skoro wiesz lepiej - nie pytaj. Wsadź do takiego samego.