Silnik OS max 25 FX - problem - korbowod,tlok [DO USUNIECIA]

Silnik OS max 25 FX - problem - korbowod,tlok [DO USUNIECIA]

Postprzez Darioo » Śro Wrz 29, 2010 1:04 pm

Dorwałem w swe ręce pierwszą spalinówkę używke troszke zaniedbana, ale co tam i od razu pod górę...
chodzi o silniczek OS max 25Fx...
byl dosc mocno zabrudzony, mial opory - strach bylo ruszac, dostalem rade aby rozebrac go i umyc w myjce ultradzwiekowej... rozebralem i teraz:
skladanie... chodzi o korbowód... która stroną do koła zamachowego? ta bardziej podfazowana czy ta plycej?

wg rysunków z manula wyglada ze ta bardziej podfazowana... ale wtedy gdy obraca sie walem, na dokreconej glowicy, w gornym polozeniu wystepuje opor - jakby tlok klinowal sie w gornym polozeniu w tuleji, niby obraca sie ale jakby ze zblokowaniem w tej czesci... czy to normalne... jak odwroce korbowod to opor jest jakby mniejszy...?? Boje sie ze go spiernicze jak źle złoże... może ktoś ma takiego badz podobnego OS maxa i chce mu sie zajrzec do srodka i powiedziec jak u niego jest i czy ten opór to normalka...
Sorry jak to durne pytanie , ale nie mam pod reka kogos kto moglby mi pomoc, a sam jestem swierzy w temacie.
Ostatnio edytowany przez Darioo, Śro Wrz 29, 2010 1:51 pm, edytowano w sumie 1 raz
Darioo

Miejscowość: W-wa, L-wo

Postprzez traczyk » Śro Wrz 29, 2010 1:10 pm

Nie ten dział, kolego. Przenieś temat do RC. U nas warsztat, oznacza zupełnie co innego :lol:
traczyk

Postprzez Bojar » Śro Wrz 29, 2010 1:11 pm

Witam,
widzę, że kolega pomylił forum. Palastikowcy raczej nie pomogą :(
Pozdrawiam
Bojar

Miejscowość: Iława

Postprzez Darioo » Śro Wrz 29, 2010 1:19 pm

o masz ale wtopa... zwykly user moze przeniesc temat czy tylko modearatorzy...??
Darioo

Miejscowość: W-wa, L-wo

Wróć do Samoloty z napędem spalinowym RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości