[SO 46ax] silnik os 46ax gaśnie podczas wznoszenia

[SO 46ax] silnik os 46ax gaśnie podczas wznoszenia

Postprzez Matik » Pon Paź 24, 2011 1:38 pm

Witam wszystkich forumowiczów:)

Mam problem jak w temacie, jak tylko podniosę dziób modelu silnik o.s.max-46ax gaśnie(najszybciej na maksymalnych obrotach), póki jest w poziomie chodzi dobrze, ma dużą moc i szybko wchodzi na wysokie obroty, od kilku dni próbuję go jakoś wyregulować, ale bezskutecznie. Nie udało mi się ani wygooglować ani wyczytać z instrukcji nic co by rozwiązało mój problem, więc może wy coś wymyślicie.

Silnik "latał" wcześniej w modelu Piper J3 cup(latał w cudzysłowie, bo zaliczył dwa starty i dwie kraksy, druga na tyle poważna że model był nie do odratowania) i sprawował się jako taki dobrze. Po ostatniej kraksie musiałem silnik rozkręcić i oczyścić go z ziemi, więc wydaje mi się że coś tam po prostu poprzestawiałem. Szczególnie podejrzewam igłę wolnych bodajże obrotów(tą przy gaźniku), ale jeśli to ona to nie daję rady jej dobrze ustawić.

Ogólnie najfajniej by było gdyby znalazł się ktoś kto byłby mi w stanie pomóc fizycznie(bo przeczytałem już dużo i nic to nie dało), jestem z Gdańska z przymorza, jestem zmotoryzowany więc w razie czego w obrębie 3city i okolic mogę się spokojnie z silnikiem i/lub modelem przemieszczać.

Jeszcze może istotne będzie że model to PHOENIX MODEL - CANARY stąd: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1307
Aktualnie "latam" na paliwie z 5% nitro http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1474,paliwo-sport-5-5l-model-technics

Za wszelaką pomoc będę bardzo wdzięczny
Matik

Miejscowość: Świecie

Re: [SO 46ax] silnik os 46ax gaśnie podczas wznoszenia

Postprzez karlem » Pon Paź 24, 2011 5:40 pm

Zostaw wolne obroty na razie w spokoju, bo wygląda na zbyt ubogą mieszankę...
Czyli reguluj maksymalne obroty trzymając model pionowo, oczywiście nosem do góry... ;o)
Zakręcaj iglicę paliwa do uzyskania najwyższych obrotów, a następnie wzbogać mieszankę odkręcając ok. 2 ząbki.
Pozdrawiam
karol
Awatar użytkownika
karlem

Miejscowość: Pabianice

Re: [SO 46ax] silnik os 46ax gaśnie podczas wznoszenia

Postprzez Matik » Pon Paź 24, 2011 5:49 pm

Dzięki za odpowiedź:)

Będę dalej próbował jutro regulować jeszcze zgodnie z tym co napisałeś, ale jestem dość pesymistycznie nastawiony szczerze mówiąc... Z igłą szybkich obrotów(tą z tyłu) męczyłem się na wszelkie sposoby, jak ją za bardzo otworzę to silnik "dławi" się paliwem, a jak przykręcę tak że ewentualnie ujdzie to jak tylko delikatnie podniosę nos to gaśnie:( może to jest kwestia czegoś innego w sumie? Tylko nie przychodzi mi do głowy nic sensownego...
No nic, jutro będę walczył dalej i napiszę co mi z tego wyszło.
Matik

Miejscowość: Świecie

Wróć do Samoloty z napędem spalinowym RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości