Zbudować model latający RC

Zbudować model latający RC

Postprzez dominiko99 » Pon Gru 17, 2012 8:50 pm

Witam chciał bym zbudować swój pierwszy latający model Rc na elektryczny silnik już kiedyś budowałem można powiedzieć że domowym sposobem kadłub był zrobiony z drewna cienkiego a silnik mały z helikoptera i 2 lekkie silniki od samochodu rc. Ale odłożyłem to ponieważ broblem tkwił w sterowaniu nie mam pojęcia jak zrrobić sterowanie . Pytam sie kogoś doświadczonego jak zrobić model rc domowym sposobem wiele osób mowi że to mało możliwe żeby samolocik dobrze latał płynnie i to za małe pieniądze. i sterowaanie jakie ma być czy można domowym sposobem Z góry dziekuje
dominiko99

Re: Zbudować model latający RC

Postprzez andrzej.b96 » Czw Sty 03, 2013 7:35 pm

Witam.
Ja osobiście nie mam dużego doświadczenia, ale myślę, że mogę ci pomóc.
Na początek polecam ci trenerka toto 0. Sam go teraz buduję :lol: (a właściwie będę budował), bo nie mam za bardzo co robić, a można go zbudować szybko i łatwo. Na tej stronie(http://www.motylasty.pl/toto000a.html) znajdziesz opis budowy tego modelu wraz ze wszelkimi wskazówkami m. in. jak zrobić sterowanie RC(cięgna, bowdeny, unieszczenie serw itp).
Następnie montujesz w modelu odbiornik, podłączasz na odpowiednich kanałach poszczególne serwa, jak i też regulator, następnie sprawdzasz, czy wszystko działa i to cała filozofia :lol: . Oczywiście musisz wszystko podłączyć do pakietu. Mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdrawiam.
andrzej.b96

Miejscowość: Białe Błota k. Bydgoszczy

Wróć do Samoloty z napędem elektrycznym RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości