Sporty motorowodne - model łodzi

Sporty motorowodne - model łodzi

Postprzez festiwalmb » Czw Sie 11, 2011 2:24 pm

Witam,

Od dłuższego czasu chodzi za mną pomysł na posiadanie modelu ślizgu - łodzi znanych ze sportów motorowodnych. Zakup raczej odpada - nigdy nie widziałem podobnej konstrukcji w sprzedaży, pozostaje raczej samodzielna konstrukcja. Ideałem byłby model łodzi Waldemara Marszałka, którą startował w klasach O-250 i O-350 - ślizg, w którym zawodnik leżał na brzuchu głową do przodu. Myślę, że sama konstrukcja kadłuba w odpowiedniej skali nie byłaby bardzo trudnym zadaniem (dla osoby zajmującej się tematem modelarstwa od dłuższego czasu) - zapewne wiecie jak taka łódź wygląda. Dla pewności wstawiam link do zdjęcia "poglądowego": http://www.logo24.pl/Logo24/1,98436,8767119,Gnalem_setka_po_jeziorze____.html Drugie zdjęcie od góry - łódź z numerem 11. Ta łódź to model z 1998 roku, katamaran ale wcześniej był to taki pojedyńczy, zaokrąglony dziób. Skala dowolna, myślę że gotowa łódź powinna mieć około 70 - 80cm długości. Napęd spalinowy lub elektryczny, koniecznie z rurami wydechowymi imitującymi oryginalny silnik Koeniga. Co o tym myślicie? Może ktoś już wcześniej wpadł na taki pomysł i rozpoczął prace a może też dopiero o tym myśli? Mam nadzieję, że temat okaże się ciekawy i znajdą się osoby które być może bywały na zawodach motorowodnych w Chodzieży, Żninie, czują temat i są chętne do podjęcia takiego wyzwania :)

Pozdrawiam wszystkich!
festiwalmb

Wróć do Szkutnicze RC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość