Model na uwięzi

Model na uwięzi

Postprzez woytek » Czw Lut 24, 2005 7:32 pm

Witam :D Moje pytanie dotyczy linek . Jaką powinny mieć grubość . Mam w zasięgu paru kilometrów sklep w którym jest linka stalowa o grubości jednego milimetra [pleciona] czy może być ? Model to PZL KOS [na ukończeniu], napędzany silnikiem 2,5 cm .Z góry dziękuje za sugestie ;o)
woytek
woytek

Miejscowość: Chojnów

Postprzez Piter1 » Czw Lut 24, 2005 9:01 pm

myśle że bedzie dobra tylko pamietaj o tym aby nie miała załamań.
Junior Team R/C
Awatar użytkownika
Piter1

Miejscowość: Florencja

Postprzez Dariusz Sobieski » Pią Lut 25, 2005 5:19 pm

Linka 1 mm to raczej za gruba. Ciezkie makiety na uwiezi, nawet na dwa silniki po 10 cm kazdy i 7 kg wagi lataj na linkach 0,6 mm, akrobatki z silnikami 6 - 8 cm linki 0,4 mm. 1 mm to po pierwsze ciezkie, a po drugie duzy opor aerodynamiczny. Do takiego modelu to raczej linka pleciona 0,35 - 0,4mm lub stalowy drut sprezynowy 0.3 mm. Dlugosc linek nie wiecej niz 15 m.
Pozdrawiam
Darek
Dariusz Sobieski

Miejscowość: Łódź

Postprzez berrrcik21 » Pon Lip 16, 2007 12:22 am

Trochę się spóźniłem z postem, ale jak to mówią lepiej późno niż wcale :lol: Zgadzam się z kolegą Dariuszem, 1mm to stanowczo za gruba linka. Tak jak powiedział:
- zbyt duży opór aerodynamiczny
- zbyt duża masa
Tylko broń Boże nie stosuj żadnych żyłek czy plecionek wędkarskich, te ostatnie robią wrażenie, że w rękach się nie rozciągają, ale na długości kilkunastu metrów potrafi się wydłużyć nawet o 2-3cm!! Nie mówiąc już o żyłkach. Także powinna być to stalowa linka spleciona najlepiej z co najmniej 4 drutów (im więcej drutów tym linka jest bardziej miękka i mniej podatna na załamania) o średnicy około 0.35-0.40mm. Jak coś by było jeszcze nie jasne to pytaj (np. sposób zakończenia czy tym podobne). Pozdrawiam!! :)
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa.
Demokryt
berrrcik21

Miejscowość: Częstochowa

Wróć do Wolnolatające, gumówki i na uwięzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość